6 ogledov

Kopitarjev strel proti golu

Michal Handzus (desno) je bil edini od Kraljev, ki je zatresel mrežo San Joseja. Žurnal24 main
Anže Kopitar je za zmago proti Ottawi enkrat streljal na gol in se s Kralji veselil prvega uspeha na turneji po Vzhodu. Odločilni gol je dosegel Michal Handzuš.

** po kazenskih strelih

Hokejisti Ottawe so v noči na sredo v ligi NHL prvič nastopili pod vodstvom trenerja Coryja Cloustona, a niti to jim na domačem ledu ni pomagalo do uspeha proti ekipi Los Angeles Kings. Kralji so namreč eno od najslabših moštev vzhodne konference premagali z zadetkom Michala Handzuša. Anže Kopitar je pri zmagovalcih sprožil vsega en strel na gol. Handzuš je odločilni gol zabil dobri dve minuti in pol pred koncem tekme. Plošček je prejel za golom Senatorjev, nato pa lepo prišel pred vrata in dosegel svoj deveti zadetek v sezoni. Kljub temu pa je večina "glas" za igralca tekme dala vratarju Los Angelesa Jonathanu Quicku, ki je zbral 29 obramb in vpisal svoj tretji "shutout" sezone. "Pričakovali smo, da bodo pod novim trenerjem malce bolj nabrušeni. V prvi tretjini so igrali res dobro, pa tudi v drugi jim nihče ne more očitati, da se niso trudili. Obrambi obeh moštev sta bili tokrat izvrstni, razlika je le v tem, da je nam uspelo zabiti zadetek," je dejal Quick.

Atlanta je do zmage po kazenskih strelih v New Yorku proti Rangerjem (2:1) prišla predvsem po zaslugi vratarja Karija Lehtonena (39 obramb), medtem ko je Washingtonu v New Jerseyju (5:2) zmago v največji meri priigral Michael Nylander z dvema goloma. Podoben izid (4:2) je bil v Montrealu, s to razliko, da so na tej tekmi zmagali domačini. Canadiens so tako Pingvinom iz Pittsburgha zadali tretji zaporedni poraz. Otočani iz New Yorka so prav tako slavili pred domačimi navijači, s 3:1 so premagali Tampa Bay Lightning. Za gostitelje je bila to četrta zaporedna zmaga. V Columbusu so domači igralci morali priznati premoč St. Louisu, ki se je veselil s 4:2. Brad Boyes je zabil dvakrat za zmagovalce. Domačih navijačev pa niso razočarale Zvezde iz Dallasa, ki so s 3:1 odpravile Calgary. Jere Lehtinen, James Neal in Brad Richards so najbolj zaslužni za peto zmago zapored. Z enakim izidom so slavili hokejisti Chicaga v Edmontonu, medtem ko je Florida po podaljških s 4:3 zmagala v Torontu. Mož odločitve je bil Bryan McCabe, ki je svoje nekdanje moštvo pokopal z golom v četrti minuti podaljška. Le tri gole so gledalci videli na tekmi v Nashvillu, kjer so domači Predators z 2:1 odslovili Phoenix in poskrbeli za njegov četrti poraz v nizu. V Vancouvru so prav tako slavili gostitelji, ki so s 4:3 zmagali proti Carolini. Hurikane je odpihnil gol Alexa Burrowsa le 1:22 minute pred koncem.