9 ogledov

Cibona zmajem vbrizgala samozavest

1/29
Po porazu proti Maccabiju so si košarkarji Uniona Olimpije načeto samozavest ozdravili proti evroligašu in vodilnemu moštvu lige NLB Ciboni, ki so jo premagali z 71:63 (19:18, 38:32, 60:48).

Tekmo so bolje odprli košarkarji Cibone, a so se zmaji vrnili s trojkama Dušana Djordjevića. V drugi četrtini se je domače vodstvo povzpelo na šest točk. Trener gostov Velimir Perasović je poleg tega dobil še tehnično napako, toda ob napadu za povišanje vodstva je Walsh naredil osebno napako v napadu. Vseeno pa je domača zasedba, pri kateri se je prvič predstavila tudi najnovejša okrepitev Curtis Millage – igral je slabe štiri minute in imel eno podajo ter dve izgubljeni žogi, na odmor odšla s šestimi točkami naskoka.

Cibona je v nadaljevanju z delnim izidom 8:2 prišla do izenačenja, za dodatne težave domačih pa je poskrbel Djordjević, ki je dobil četrto osebno. Zagrebčani so po trojki Zubčića prvič po dolgem času povedli (44:43), toda krizne minute so minile in s koši Saša Ožbolta in Sanija Bečiroviča, trojkama Jake Klobučarja in Nemanje Aleksandrova – 10 točk v 15 minutah – ter nekaj uspešno ustavljenimi akcijami gostov se je prednost domačih v 30. minuti povzpela že na 12 točk (60:48). Kljub temu se je Cibona približala le na minus tri, a sta predvsem Aleksandrov in Bečirović zmaje znova popeljala do odločilne prednosti v dvoboju z vodilnim moštvom lige.

14. Bosna 13

V 11. kolu je bil na sporedu še en slovensko-zagrebški dvoboj. Helios je gostoval pri v tej sezoni izjemno močni ekipi Zagreba. Kljub najnovejšima okrepitvama, Domnu Lorbku in Milošu Paravinji, in povratniku po poškodbi Željku Zagorcu Domžalčani niso imeli možnosti za zmago in so klonili z 69:84. Razlika v kakovosti je bila tolikšna, da je lahko domači trener enakomerno razdelil minutažo in še vedno brez padca v igri nadzoroval potek dogajanja na parketu. Za Helios je to osmi poraz v sezoni oziroma tretji zaporedni (imajo le tri zmage). Lorbek je v 24 minutah dosegel 12 točk. Čez teden dni bodo gostili Olimpijo.