24 ogledov

Slovan prek Kopra do tretjega mesta

Zoran Dragić je ob zmagi Slovana proti Kopru dosegel kar 25 točk. (Foto: KZS) Žurnal24 main
Na zadnji tekmi 13. kola Lige Telemach je Geoplin Slovan z 96:88 odpravil Luko Koper in se z deseto letošnjo zmago zavihtel na tretje mesto na lestvici. Na derbiju kola so Zasavci ugnali Krko.

Polzeljani so prekinili niz štirih porazov, zabeležili četrto zmago v sezoni, a še vedno precej zaostajajo za sedmim mestom in ligo za prvaka. Parklji, ki so bili eno prijetnejših presenečenj uvodnih krogov Lige Telemach, pa so doživeli tretji zaporedni poraz na domačem parketu in po dolgem času zdrsnili izven pozicij za ligo za prvaka.

V tekmi polni preobratov je Zlatorog zabeležil četrto zmago v petih tekmah, kar ga uvršča med prvih sedem ekip, ki bodo napredovale v ligo za prvaka, Elektra Esotech na drugi strani pa je doživela tretji zaporedni poraz in se vedno bolj oddaljuje od zastavljenega cilja.

Košarkarji PRO-TEK Zasavja so v domači dvorani proti Krki od prve minute odločno krenili na zmago. Varovanci Edija Dželalija so si  že v uvodni četrtini priigrali minimalno prednost (20:17), ki so jo nato vztrajno držali v rokah vse do konca tekme.

Gorenjski dvoboj med TCG Mercatorjem in CPK Šenčurjem se je končal s prepričljivim zmagoslavjem ekipe iz Škofje Loke, ki se je s sedmo zmago še bolj utrdila v zgornji polovici lestvice. Šenčur na dosedanjih tekmah v elitni domači košarkarski ligi še ni zmagal, doživel je že 13. poraz v nizu.

V zadnji tekmi 13. kola je Geoplin Slovan z 96:88 odpravil Luko Koper. Slovan se je s skupno deseto zmago zavihtel na tretje mesto lestvice lige Telemach. Za pričakovano zmago Moščanov je največ točk prispeval Zoran Dragić (25).