17 ogledov

Lampard trikrat izvajal 11-metrovko

Frank Lampard je poravnal izid. (Foto: Reuters)
1/11
Londonski derbi med West Hamom in Chelseajem se je razpletel z remijem. Liverpool pa je znova razočaral svoje navijače. Rdeče je z 2:0 ugnal zadnjeuvrščeni Portsmouth.

West Ham je v lononskem derbiju gostil Chelsea. Povedli so domači v 44. minuti, ko je zadel Alessandro Diamanti z enajstmetrovke po prekršku nad Jackom Collisonom. Končni izid pa je znova po prekršku nad Danielom Sturrigeem postavil Frank Lampard. Zanimivo pri tem je bilo, da je moral Lampard na zahtevo sodnika strel izvesti kar trikrat.

Branilec naslova Manchester United je na gostovanju v Londonu doživel visok poraz proti Fulhamu. Londončani so rdeče vrage odpravili z visokih 3:0. Začetek srečanja sicer ni nič kaj kazal na končni razplet, saj je United v prvih minutah prevladoval na igrišču. V 15. minuti pa so domači prvič zapretili in nakazali, kako bi se utegnilo razplesti srečanje. V 33. minuti pa so igralci Fulhama po zadetku Dannyja Muprhyja s strelom iz 20 metrov povedli. Do konca prvega dela se izid ni več spremnil. Na začetku drugega dela pa je Fulham prek izjemno razigranega Bobbyja Zamore prednost podvojil. Ravno Zamora je podal za tretji zadetek Fulhama, ki ga je zabil Damien Duff. United je s porazom ponudil lepo priložnost Chelseaju, da z morebitno nedeljsko zmago proti West Hamu s tekmo manj (!) pobegne na šest točk prednosti.

Mancini zamenjal Hughesa
Vodstvo Manchester Cityja je v soboto odpustilo trenerja Marka Hughesa. Za pregrešno bogate lastnike ambicioznega kluba sta bili le dve zmagi v zadnjih 11 tekmah pač preskromen izkupiček. Hughes je že dobil naslednika, saj je na trenerski stolček Cityja sedel nekdanji Interjev strateg Roberto Mancini.

Nič kaj bolje od Uniteda pa ni svojo nalogo  v 18. kolu opravil Liverpool, ki je v letošnjo sezono krenil z velikim apetiti. Vodilni možje so napovedovali naskok tako na domačo krono kot naskok na sam vrh Lige prvakov. Rdeči pa so še pred novim letom ostali brez velikih možnosti za zmago v domačem prvenstvu. V Ligi prvakov pa so se poslovili že po skupinskem delu. Liverpool je zadnji šok doživel v 18. kolu domačega prvenstva. Rdeči so se odpravili na navidez enostavno gostovanje k zadnjemu Portsmoutu. A za Liverpool je letos tudi tisto kar izgleda povsem enostavno, nadvse zahtevno. Gostovanje pri Portsmouthu pa je to le še potrdilo, saj so domači mornarji slavili prepričljivo zmago z 2:0. Z novim porazom pa je še tistega nekaj kredita, ki ga je imeli, izgubil strateg Liverpool Rafa Benitez. Ob podobnem nadaljevanju na klopi kluba iz Anfielda bržkone ne bo sedel več dolgo.

Bistveno bolje od Liverpool in Manchester Uniteda se je v 18. kolu odrezal Arsenal. Topničarji so pred svojimi navijači gladko s 3:0 premagali Hull City. Kopico zadetkov pa so gledalci videli na srečanju med Manchester Cityjem in Sunderlandom. Srečanje se je končalo s 4:3 v korist sinje modrih iz Manchestra. Kljub zmagi pa se na klopi ni uspel obdržati Mark Huges (več o tem zgoraj desno).