3 ogledov

V polfinale še San Jose in Philadelphia

Rönick, Carle, Ehrhoff in Thornton se veselijo uvrstitve San Joseja v konferenčn Žurnal24 main
V ligi NHL sta znana še zadnja dva udeleženca konferenčnih polfinalov. To so Philadelphia Flyersi in San Jose Sharski, ki so Washington oziroma Calgary četrtič premagali na sedmi tekmi.

Liga NHL, 1. kolo končnice

Washington : Philadelphia 2:3 (3:4)*
San Jose : Calgary 5:3 (4:3)*
* izid v zmagah

Philadelphia Flyersi so končno zmagali na gostovanju pri Washingtonu Capitalsih in to na najpomembnejši tekmi sezone (na sedmi tekmi prvega kola končnice) in se s 4:3 v zmagah uvrstili v konferenčni polfinale. Odločilni gol za zmago s 3:2 je v sedmi minuti podaljška deosegel Joffrey Lupul: "Imaš igralca več, plošček pošlješ v nasprotnikov gol in odločiš tekmo, 20 soigralcev te slavi. Nisem še prišel povsem k sebi. Zdaj si bom dal duška." Flyersi so po štirih tekmah vodili s 3:1 v zmagah, a nato izgubili dve zaporedni tekmi, vendarle so se z zmago v Washingtonu, kjer le redko zmagujejo, prvič po letu 2004 uvrstili v polfinale svoje konference, kjer jih že čakajo Montreal Canadiensi. Sezono je tako končal prvi igralec lige Alex Ovečkin: "Težko mi je, a iz tega smo se veliko naučili."

Liga NHL, 2. kolo končnice

Philadelphia : Montreal (četrtek)
NY Rangers : Pittsburgh (petek)
Colorado : Detroit (četrtek)
Dallas : San Jose (petek)

Veteran Jeremy Rönick, ki je pred letom dni želel končati kariero, je v svoji 18 sezoni v ligi igral fantastično, dosegel že svoj 500 zadetek, zdaj pa še nekaj ključnih v končnici. V torek zvečer je bil odločilni mož za zmago svojih San Jose Sharksov na sedmi tekmi prvega kola končnice in uvrstitev v konferenčni polfinale. Dosegel je dva zadetka in podal za enega, po enega so zabili Joe Thornton, Joe Pavelski in novinec Devin Setoguchi. Sharksi so izjemno odigrali drugo tretjino, dosegli so štiri gole, imeli kar 40 strelov in tako Calgary Flamese premagali s 5:3. Blestel je še vratar San Joseja Evgenij Nabokov, ki je zaustavil 19 strelov Flamesov. San Jose se bo v konferenčnem polfinalu pomeril z Dallas Starsi, ki so izločili aktualne prvake Anaheim Duckse.