25 ogledov

Totalna ničla Slovencev

Beno Udrih (desno) se je izkazal z dvojnim dvojčkom. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
Sinoči so prav vsi trije Slovenci v ligi NBA (Udrih, Dragić in Vujačić) ostali brez zmage. Znova je blestel Carmelo Anthony, še naprej pa blesti tudi velika trojka Miami Heat.

V ameriški profesionalni košarkarski ligi NBA so bili v noči iz srede na četrtek dejavni prav vsi trije slovenski košarkarji, ki nastopajo onkraj luže. Vsi trije so s svojimi ekipami zabeležili poraz, Houston Gorana Dragića je 97:108 izgubil v Philadelphii, New Jersey Saše Vujačića s 116:120 v New Yorku, Sacramento Bena Udriha pa z 90:104 v Denverju.

Dragić je v slabih 13 minutah na igrišču ob 50 odstotnem mestu dosegel osem točk, zadel trojko, zbral dva skoka in asistenco, izgubil pa eno žogo, a njegovo moštvo Houston Rockets je kljub temu vknjižilo poraz. Jrue Holiday je k zmagi gostiteljev prispeval 24 točk in dvanajst podaj, Thaddeus Young pa 22 točk. Izkazal se je še Andre Iguodala z desetimi podajami, Spencer Hawes in Jodie Meeks pa sta dodala po dvanajst točk. Pri raketah sta največ točk dosegla Kyle Lowry z 19 in Kevin Martin z 18 točkami. Kljub temu so rakete še vedno v boju za končnico, saj za zadnjim mestom, ki še vodi v "play-off" zahoda, zaostajajo za dve tekmi.

Vujačić je bil v dresu mrežic na sosedskem derbiju na parketu dobrih 17 minut, v katerih je dosegel tri točke in pod košem pobral eno žogo. Pri kratkohlačnikih se je z 39 točkami najbolj izkazal Carmelo Anthony, dosegel pa je tudi odločilni koš za vodstvo domačih v Madison Square Gardnu, ko je New York po zaostanku za 16 točk na koncu slavil zmago nad New Jerseyjem s 120:116. Chauncey Billups je k zmagi dodal 33 točk, ter po šest skokov in podaj, Amare Stoudemire pa 23 točk. Pri Vujačićevem moštvu se je tokrat z 22 točkami, ter po osmimi skoki in podajami najbolj izkazal Deron Williams.

Udrih pa je za kralje z dvojnim dvojčkom blestel v Koloradu, saj je v 41 minutah zbral 12 točk ter deset podaj, v statistiko pa je dodal še štiri skoke in dve ukradeni žogi, a tudi to ni bilo dovolj za zmago proti Denver Nuggets. Pri slednjih so se razigrali Ty Lawson z 20, J.R. Smith in Danilo Gallinari s po 17 točkami. To je bila še četrta zaporedna zmaga za Denver.

Nekdanji sodnik napadael Wilkinsa
Na tekmi Atlanta Hawks - Orlando Magic (85:82) je prišlo do incidenta, ko je v dvorani Philips Arena nekdanji sodnik NBA Rashan Michel fizično napadel zdajšnjega podpredsednika moštva in košarkarja hiše slavnih Dominiqua Wilkinsa. Slednji ni bil resneje poškodovan, policija pa je že vložila obtožbo. Razlog za napad za zdaj še ni znan. Zato pa je Joe Johnson s košem 55 sekund pred koncem poskrbel, da je zmaga ostala doma. Prvi strelec sokolov je bil Josh Smith s 26 točkami, Johnson jih je dodal 18.