15 ogledov

Muršak zabil prvega v NHL

Jan Muršak se ne bo selil. (Foto: Reuters)
1/2
Jan Muršak si bo kljub porazu Detroita gostovanje pri Coloradu zapomnil za vse čase, saj je v sedmi minuti prve tretjine zabil svoj prvi gol v hokejski ligi NHL.
Menim, da je naš napad vso tekmo igral zelo dobro. Pritisnili smo jih na njihovo polovico. Nismo jim pustili razviti igre, sploh se ne spomnim, da bi igral minuto v naši obrambni coni.
Jan Muršak

Na tekmi med gostitelji Colorado Avaklanche in Detroit Red Wings (5:4) je že v prvi tretjini padlo šest zadetkov, domačini pa so po prvih dvajsetih minutah vodili že s 4:2.

V 7. minuti srečanja je svoj prvi gol v osmem nastopu v ligi NHL dosegel slovenski legionar Jan Muršak, ki je izenačil na 1:1. Mariborčan, ki bo 20. januarja dopolnil šele 23 let, je v mrežo pospravil odbit plošček po strelu Drewa Millerja. Rdeča krila so nato skozi vso tekmo lovila zaostanek in se dobrih deset minut pred koncem srečanja približala le na gol zaostanka (5:4), kar pa je bil tudi končni rezultat. Junak v domačih vrstah je bil Matt Duchene, ki je v statistiko vpisal dva gola in eno podajo.

Izgubili so tudi Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja. Toronto je bil pred domačimi navijači boljši s 3:2, Hrušičan pa ni vpisal nove točke. Moštvo iz Kalifornije po odličnem začetku drsi po lestvici navzdol in je že med tistimi, ki v tem trenutku končnice ne bi videli.