11 ogledov

Topničarji sprožili topove

Luis Figo Main Getty Žurnal24 main
V torkovih tekmah nogometne Lige prvakov so zmagali nogometaši Interja, Arsenala, Lyona, Rome in Manchester Uniteda. PSV in Fenerbahče ter Rangers in Barcelona so se razšli brez zadetkov.

Liga prvakov, skupina G, 3. kolo

CSKA M. : Inter 1:2

PSV : Fenerbahče 0:0

Na prvi tekmi skupine G sta se že pozno popoldne pomerili ekipi CSKA Moskve in Interja iz Milana. Prvi zadetek v Moskvi je za domače moštvo dosegel Brazilec v 32. minuti. Dobrih dvajset minut pozneje je po predložku Luisa Figa iz kota zadel Argentinec v vrsti milanskega Interja Hernan Crespo in izenačil izid na 1:1. Podajalec za izenačujoči gol, Portugalec Luis Figo, se je z nastopom v 3. kolu Lige prvakov zapisal v zgodovino kot šesti igralec, ki je v tem tekmovanju zbral vsaj sto nastopov. Pred njim je to uspelo Raulu, Robertu Carlosu, Davidu Beckhamu, Paolu Maldiniju in Oliverju Kahnu. Italijanom je v 80. minuti zmago prinesel še en Argentinec, Walter Samuel. Večerna tekma med PSV Eindhovnom in Fenerbahčejem je minila brez zadetkov.

Liga prvakov, skupina E, 3. kolo:

Rangers : Barcelona 0:0

Stuttgart : Lyon 0:2

V skupini E je nove točke za zmago nad Stuttgartom dobil le francoski Lyon. Oba zadetka sta padla v drugem polčasu. V 56. minuti je prvi gol za goste dosegel Fabio Santos. V 79. minuti pa je končni izid postavil Benzema. Nogometaši ekipe Rangers in španske Barcelone so se razšli brez zadetkov. Za Barcelono je znova zaigral Ronaldinho, ki pa svoje ekipe ni mogel popeljati do zmage.

Liga prvakov, skupina H, 3. kolo:

Arsenal : Slavia P. 7:0

Sevilla : Steaua 2:1

Nogometaši v skupini H so poskrbeli za največ zadetkov na torkovih tekmah. Zasluga gre predvsem igralcem Arsenala, ki so se poigrali s praško Slavijo. Za visoko zmago s 7:0 so zadeli dvakrat Cesc Fabregas in Walcott ter po enkrat Hleb in Bendtner. Lastnega vratarja je premagal še Hubaček. Londončani so s tem izidom izenačili najvišjo zmago v najelitnejšem klubskem tekmovanju. V Sevilli so domači igralci z 2:1 premagali Steauo. V španski ekipi sta zadelaKanouté in Luis Fabiano, za Steauo pa Petre.

Liga prvakov, skupina F, 3. kolo:

Roma : Sporting 2:1

Dinamo K. : Manchester 2:4

V skupini F sta zmago slavila Roma in Manchester United. Prvi so z zadetkoma Juana in Vučinića premagali Sporting iz Lizbone, za katere je častni zadetek prispeval Liedson, Manchester United pa je v gosteh ugnal Dinamo iz Kijeva. Za Dinamo sta zadela Diogo Rincon in Bangoura, za Manchester pa Ferdinand, Rooney in dvakrat Madeirčan Cristiano Ronaldo.