20 ogledov

Nemke ubranile naslov svetovnih prvakinj

Veselje Nemk ob prvem zadetku Birgit Prinz. Žurnal24 main
Na Kitajskem se končuje žensko svetovno nogometno prvenstvo. Naslov najboljših so ubranile Nemke, srebro je šlo v roke Brazilkam. Na tekmi za tretje mesto so bile Američanke boljše od Norvežank.

Nemška ženska nogometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu na Kitajskem kot prva v zgodovini ubranila naslov najboljše ekipe na svetu. V finalu letošnjega SP v Šanghaju so Nemke pred 34.000 gledalci z 2:0 (0:0) premagale Brazilijo. Za zmagovalke, ki na turnirju niso prejele niti enega gola, dale pa so jih 21, sta zadeli nekdaj najboljša igralka sveta Birgit Prinz (52.) in Simone Laudehr (86.).

Američanke za razliko od Američanov spadajo v sam vrh svetovnega nogometa. ©AFP

Zvezdnica brazilske izbrane vrste Marta je imela v drugem polčasu priložnost za izenačenje, vendar je nemška vratarka Nadine Angerer obranila njen strel z bele točke. Nemke tako na svetovnih prvenstvih niso dobile gola že 619 minut, kar je nov rekord. Prejšnjega so imele Kitajke (442 minut).

Že pred obračunom za zlato odličje sta se v tekmi za bron spopadli reprezentanci ZDA in Norveške. Boljše so bile Američanke, zmagale so s 4:1 (1:0). Dva gola za zmagovalke je prispevala Abby Wambach (30., 46.), po enega pa Lori Chalupny (57.) ter Heather O'Reilly (59.). Častni zadetek za Norvežanke je dosegla Ragnhild Gulbrandsen .