21 ogledov

Utripalo tudi Pahorjevo srce

1/14
V Radencih je danes potekal jubilejni 30. maraton Treh src, na katerem je sodeloval tudi premier Borut Pahor.

Predsednik vlade, ki se je udeležil polmaratona na 21 kilometrov, je bil deležen aplavza. "To je bil moj prvi maraton po dveh letih. Pozna se mi, da nisem treniral, čeprav sem dosegel kar dober čas. Potrebno pa je videti cilj, tako v zasebnem kot javnem življenju. Če vidite cilj, potem tudi pridete tudi do njega. Posebej bi se zahvalil ljudem ob progi, ki so bili neskončno prijazni," je takoj po prihodu v cilj povedal Pahor.

Zmagovalec velikega maratona je Kenijec Joshua Kipruto Kurui s časom 2:19:38, drugo in tretje mesto sta prav tako zasedla državljana Kenije, Edwin Cheruiyot Rutto in James Mwathi Kamau. Med tekačicami je slavila slovenska atletinja Daneja Gandovec, in sicer s časom 2:47:10.

Ob 15. uri popoldne se bo začel tradicionalni humanitarni tek, startnina in prispevki bodo šli v dobrodelne namene v občini Radenci. Tek za najmlajše, na startu jih pričakujejo nekaj prek 1200, bo ob 16. uri.

Dobra organizacija

Organizatorji so tekačem in tekačicam omogočili šotor za shranjevanje oblačil v posebne vrečke, organiziran otroški vrtec in  zdravniško osebje. Slovenska vojska je pripravila tudi tuše za udeležence tekov. Geslo maratona ostaja Tekmuj sam s sabo - vsak je zmagovalec.