9 ogledov

Domačini ostali praznih rok

1/14
Švedski hokejisti so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Nemčiji v tekmi za tretje mesto s 3:1 ugnali domačine. V finalu Čehi z 2:1 premagali Ruse.
Slovenci z Nemčijo, Slovaško in Rusijo
Slovenska hokejska reprezentanca, ki si je letos zagotovila nastop v elitni konkurenci na svetovnem prvenstvu 2011 na Slovaškem, se bo na tem tekmovanju v predtekmovanju pomerila v skupini A z reprezentancami Slovaške, Nemčije in Rusije.

Na hokejskem svetovnem prvenstvu eltine divizije v Nemčiji so Švedi osvojili bronasto medaljo. V malem finalu je Švedska s 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) premagala Nemčijo. V finalu so Čehi povsem zasluženo z 2:1 ugnali Ruse, ki so po slabem nastopu na olimpijskem turnirju v Vancouvru doživeli novo razočaranje.

Nemci so na domačem prvenstvu prišli zelo visoko. Tako visoko, kot še nikoli v zgodovini SP, odkar ta potekajo po sedanjem sistemu. Presenetili so že z uvrstitvijo med najboljših osem, nato preskočili Švico in morali v polfinalu po hudem boju priznati premoč Rusom. Tudi v tekmi za tretje mesto so bili blizu, nazadnje pa so se medalj le veselili favorizirani Švedi.

Začetek tekme sicer ni kazal, da bo Nemčija trdoživ tekmec tudi za Švede. Kajti Skandinavci, ki so v polfinalu doživeli šokanten poraz, potem ko so pičlih osem sekund pred koncem rednega dela s Češko prejeli izenačujoči gol, nato pa klonili po kazenskih strelih, so začeli odlično.

Zadetek Magnusa Pääjärvi-Svenssona že v tretji minuti je dal slutiti, da bo promet na tej tekmi pretežno enosmeren. Pravzaprav je tako nato tudi bilo, končno razmerje v strelih je bilo 42-21 za Švede, vendar pa se izid dolgo ni več spremenil. Domači vratar Dennis Endras je po prejetem golu spet pokazal formo s tekme proti Švici in zaklenil svoja vrata.

Švedski napadi so tako vselej naleteli na nepremagljivo oviro. Ne le, da Švedi terenske premoči niso znali spremeniti še v zadetke, za nameček so po polovici tekme sami prejeli gol. Nemčija je po zaslugi Alexandra Barte po dveh tretjinah imela izid 1:1 in razplet je bil vse bolj podoben tekmi z Rusijo.

Razmerje moči je bilo podobno tudi v zadnji tretjini. A Švedska je 40 minut po prvem golu končno tudi zadela, Endrasu je plošček med nogama nesrečno ušel v mrežo. Nemčija se je tako morala nekoliko bolj pomakniti v napad, če je želela izsiliti podaljšek in morebiti še priti do brona. Toda Švedi so imeli svoje načrte, zanesljivo so obdržali vodstvo, v zadnji minuti, ko so domači hokejisti igrali brez vratarja in skušali zadeti s šestimi igralci v polju, pa je strelec drugega gola Andersson spravil plošček še v prazno mrežo in dokončno potrdil zmago Skandinavcev.

Švedska je s tretjim mestom na svetu tako ponovila lanski uspeh, Nemci pa bodo kljub razočaranju ob četrtem mestu navsezadnje le zadovoljni z izkupičkom na domačem tekmovanju.