15 ogledov

Ni več dvomov: bojte se Heatov!

1/26
Heati so na prvi letošnji tekmi proti aktualnim prvakom Lakersom dokazali svoj potencial. Bili so razred boljši in zmagali 96:80. Magic so Celtics začarali v zadnjih dveh minutah. Knicks so spet pomembni.
V obrambi smo naredili dober posel. Oni so znani kot dobra obrambna ekipa, pri nas pa je bila to doslej težava, predvsem komunikacija v obrambi. Zdaj smo si pomagali in to se je poznalo.
Amare Stoudemire

Knicks so spet pomembni
Brezplačni enodnevni league pass za nba.tv in pet odličnih tekem. To je bilo darilo lige NBA za vse nas za božič. Začelo se je s tekmo v Madison Square Gardnu. Domači New York Knicks so spet pomembni, igrajo odlično, dvorana je polna, navijači se od sramu ne pokrivajo več z vrečkami. S trojnimi dvojčki Amareja Stoudemireja (20 točk, 10 skokov), Raymonda Feltona (20 točk, 12 podaj) in izjemnega novinca Landryja Fieldsa (14 točk, 11 skokov) so Kratkohlačniki s 103:95 premagali še eno prebujajočo franšizo, Chicago Bulls. Za 18. sezonsko zmago Knicksov pa ni odločila le hitra in učinkovita igra v napadu (53-odstoten met iz igre), temveč tudi obramba - ja, tudi ekipa Mika D`Antonija lahko dobro igra v obrambi (uradno so sicer le 28. najboljša obrambna ekipa - in najboljša napadalna). Tako so bili v odločilni četrtini Biki kar osem minut in 22 sekund brez ene same točke. V tem obodbju sta točke dosegala tudi Wilson Chandler in Danilo Gallinari. Knicks imajo res odlično prvo peterko, a če bodo želeli pripeljati Carmela Anthonyja, se bodo bržkone morali odpovedati Chandlerju in Gallinariju. Zelo tvegano. Za Bulls je bil to šele drugi poraz na zadnjih 11 tekmah. Carlos Boozer s 26 točkami in 19 skoki ter Derrick Rose s 25 točkami sama nista mogla vsega. Odstotnost Joakima Noaha se vse bolj pozna in ne bo ga še dva meseca.

Videli ste, kakšen potencial ima naša ekipa. Imamo možnost, da postanemo res dobra ekipa. To še nismo, a imamo to možnost. Mislim, da imamo samozavest in zaupanje vase.
Stan Van Gundy

Magic končali niz Celticsov
Šest točk Dwighta Howarda, pet Jasona Richardsona in deset Jameerja Nelsona. Poraz? Ne, to je bilo dovolj, da so Orlando Magic prekinili niz 14. zaporednih zmag Boston Celticsov (pred tem so sanjski niz zmag prekinili tudi San Antonio Spursom). Bilo je 86:78, potem ko se je Čarovniji v domači dvorani odprlo šele v zadnjih dveh minutah (bilo je 9:1, zadnjo četrtino pa so dobili z 29:15). Ne ena ne druga ekipa nista blesteli v napadu (35-odstoten met Celticsov in 38-odstoten Magicov). Glavna težava Keltov se imenuje poškodba Rajona Ronda. Ne le da Nate Robinson ni prava zamenjava na mestu organizatorja igre, tokrat je odpovedal še njegov met (dva zadeta meta od 14 poizkusov). V bitki pod košem s Howardom ni mogel veliko Shaquille O˙Neal (dve točki in že na začetku zadnje četrtine šest osebnih). Vselej zanesljiva Paul Pierce (18 točk) in Kevin Garnett (22) sta poskrbela, da so gostje večji del tekem vodili, domače pa je v igri držal Brandon Bass (21 točk in devet skokov).

S tem rezultatom ne želimo dati kakšne posebne teze. Skušamo le pokazati, da lahko igramo na najvišjem nivoju, in da smo lahko iz tekme v tekmo boljši. To je bila le ena tekma. Veseli smo, ker smo igrali bolje kot na prejšnji.
LeBron James

Heati prvakom dali lekcijo
Najtežje pričakovana tekma večera je potrdila, da so Miami Heat že v prvi sezoni s tremi kralji resen kandidat za prvaka. Branilci naslova Los Angeles Lakers so v domačem Staples Centru padli z 80:96 in niti za hip niso pokazali, da bi ta hip lahko bili boljša ekipa. V prvi četrtini so dali letos najmanj, le 14 točk, tudi v zadnji jih je odlična obramba Vročice ustavila (16 točk). Na drugi strani je bil v prvem polčasu nezaustavljiv Chris Bosh (24 točk pri metu 11-17), v nadaljevanju pa je LeBron James pokazal, zakaj je bil dvakrat MVP rednega dela sezone. 27 točk, 11 skokov in 10 podaj je Kraljev 31. trojni dvojček v karieri. Kobe Bryant, s katerim se ga vedno primerja v smislu, kdo je boljši, je končal z le 17 točkami in še drugi božič moral priznati premoč LeBronovi ekipi. Po tekmi pomenu razpleta nihče ni želel dati prevelike teže, a izpostavimo le tole: že res, da imajo Lakers le dve zmagi manj kot Heat (21 v primerji s 23), a so premagali le dve ekipi z več zmagami kot porazi (proti štirim pa izgubili). "To je bila prava igra Miamija, trdo v obrambi in zbrano v napadu. Pokazali smo jo na pravem mestu, tako zdaj najbrž ni več dvomov, česa smo zmožni," je bil po tekmi odlično razpoložen James.

Božična oprava
New York Knicks so bili v zelenih dresih, večina košarkarjev, ki je igrala na božičnih tekmah, pa je nosila rdeče ali zelene superge in/ali nogavice.

Durant blizu petdestetice, Ellis z 39
Pred zadnjo četrtino je kazalo, da bo Kevin Durant (40 točk) dosegel svojo prvo petdetesetico v ligi NBA, a se je raje odločil podrediti ekipi in zmagi. Končal je s 44 točkami (21 v tretji četrtini) in Oklahoma Coty Thunder so brez večjih težav premagali Denver Nuggets (114:106), za katere Carmelo Anthony zaradi smrti v družini še ne igra. "Bil je res vroč. Sploh ni zadeval obroča. Vse je šlo skozi," je dejal njegov trener, Scott Brooks. V zadnji tekmi večera (končala se je malo pred pol osmo zjutraj po srednjeevropskem času, kar pomeni, da so najbolj zvesti ljubitelji lige NBA v Evropi prebedeli noč in košarko gledali več kot 13 ur). Na krilih letos odličnega Monte Ellisa (39 točk) so Golden State Warriors za 11. zmago v sezoni s 109.102 premagali Portland Trail Blazers.