4 ogledov

Olimpija nadigrala Dravo

1/19
Olimpija pod vodstvom novega trenerja Roberta Pevnika nadaljuje z zbiranjem točk in dobrimi predstavami. Na Ptuju je v nedeljo z lahkoto padla Drava (3:0), zeleno-beli pa so zdaj četrti.

Po večji del nezanimivem prvem polčasu na Ptuju je Olimpija nato Dravo zlomila v zaključku prvega dela. Sebastjan Cimerotič je po lepi kombinaciji v kazenskem prostoru švignil mimo branilcev in v 41. minuti zabil za 1:0, rezultat ob polčasu pa je postavil "vijolica v Olimpijini preobleki" Rok Roj z močnim strelom z roba kazenskega prostora. V drugi polčas so zeleno-beli startali še veliko bolje in nizali priložnost za priložnostjo, končno pa jo je za 3:0 izkoristil Senad Tiganj v 61. minuti. Olimpija tako nadaljuje niz dobrih predstav in zmag, za nagrado pa so na četrtem mestu zamenjali Celje.

Aktualni prvaki iz Maribora po devetem kolu Prve lige ostajajo pri skromnih devetih točkah. Tokrat so klonili na gostovanju pri Interblocku. Štajerci so sicer povedli z zadetkom Dragana Jeliča v končnici prvega polčasa. V drugem polčasu pa je na sceno stopil Vladimir Milenković, ki je z dvema zadetkoma praktično sam spreobrnil potek srečanja in poskrbel, da je kriza Maribora vse globja. Varovanci Darka Milaniča so nazadnje slavili v petem kolu, ko so slavili v Domžalah.

Veliko bolje od osemkratnih prvakov pa igrajo nogometaši Luke Kopra. Kanarčki so bili na domači Bonifiki pred okoli 500 gledalci s 3:1 boljši od Nafte. V prvem polčasu so gledalci na svoj račun prišli šele v končnici, ko so najprej zadeli Koprčani (Mitja Brulc), že v naslednjem napadu pa so Lendavčani prišli do izenačenja (Aleš Čeh). Tudi v drugem polčasu je bilo vse do zadnjih minut dokaj mirno, nato pa je v 86. minuti najprej iz 11-m še enkrat zadel Brulc. V sodniškem podaljšku pa je zmago potrdil Saša Božičič. Omeniti velja, da so Koprčani srečanje končali le z devetimi igralci. Glavni sodnik Matej Jug je najprej neposredni rdeči karton pokazal Kristjanu Polovancu zaradi udarca s komolcem. Nato pa je Jug predčasno pod prho poslal še strelca tretjega zadetka Božičiča, ki je zaradi pretiranega veselja ob golu prejel še drugi rumeni karton.

Velikonja in soigralci še iščejo optimalno formo. © Fotosi.si

Zelo suvereno so svoje delo v devetem kolu opravili tudi igralci drugouvrščenega Rudar Velenja . Knapi so v gosteh s 3:1 brez težav ugnali HIT Gorico , ki je v še večjih težavah kot Maribor . Z le šestimi točkami so namreč Goričani povsem na dnu lestvice. Za kanček veselja je poskrbel le Etien Velikonja , ki je zabil častni zadetek. Za zmago Velenja je najbolj zaslužen Mirza Mešić , ki se je med strelce vpisal dvakrat. Po lažji poškodbi pa se je z zadetkom vrnil Luka Prašnikar . Velenjčani tako še vedno dihajo za ovratnik vodilnemu Kopru.

V Celju so do zmage prišli Domžalčani . Varovanci Vlada Badžima so "grofe" premagali s 3:2. Junak pa je bil Marko Drevenšek , ki je dvakrat ugnal celjskega vratarja. Dvakratni državni prvaki so očitno po slabših igrah na začetku prvenstva le ujeli pravi ritem in so se z zmago proti Celju prebili na osmo mesto.