5 ogledov

Litovci težko zlomili Hrvate

Boj pod obročema Hrvatov in Litovcev je bil neizprosen. Litovci s kar osmimi igr Žurnal24 main
V tretji četrfinalni tekmi sta se merili Hrvaška in Litva. Z rezultatom 74 : 72 so bili boljši Litovci in bodo v soboto v polfinalu igrali z Rusijo.

Hrvati so začeli odločno in že v prvi četrtini po košu Marka Baniča povedli za sedem točk. Litovci so se nato le ogreli in začeli počasi loviti naše južne sosede. Po štirih minutah druge četrtine je že bilo iznenačeno. Do konca prvega polčasa pa si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti. Bilo je 38 : 35 za Litovce.
Drugi polčas je prinesel podobno sliko. Obe moštvi sta se borili po najboljših močeh, Litovci pa so izjemno agresivno pritiskali proti obroču Hrvaške. Posebej dominantni so bili v skokih. Prednjačil je Linas Kleiza, ki je bil tudi strelsko razpoložen. Štiri minute pred koncem tekme so Litovci povedli za sedem in zdelo se je, da so zlomili Hrvate. A so se ti še naprej srčno borili, Stanko Barač je s svojimi 217 centimetri skakal in ujel kar nekaj žog. Minuto pred koncem je Marko Tomas zadel met za tri točke, na drugi strani pa odgovoril Darius Songaila. Ramunas Šiškauskas je v naslednjem hrvaškem napadu napravil nešportno osebno napako. Prosta meta je izvajal Zoran Planinič in zadel oba. Hrvati so imel še napad, Marko Popovič je zgrešil trojko, žoga se je skotalila izven igrišča, sodniki pa so jo dosodili Hrvatom. Litovci so pri rezultatu 74 : 72 napravil prekršek na Zoranom Planiničem, ki je zgrešil oba prosta meta. Sledilo je nekaj zmede med sodniki (sodil je Slovenec Saša Pukl), naposled pa so le odpiskali konec srečanja. Litva se je z zmago 74 : 72 veselila uvrstitve v polfinale. Tam jo čaka Rusija, ki je že v četrtek ugnala Francijo.