9 ogledov

Gorenju slovenski superpokal

Rokometaši Gorenja so z zmago nad Trimom iz Trebnja osvojili superpokal. Žurnal24 main
Rokometaši velenjskega Gorenja so zmagovalci letošnjega slovenskega superpokala. V finalu v Mariboru so Velenjčani z 29:25 premagali trebanjski Trimo. Tretji je bil Slovan.

Finalna tekma slovenskega superpokala v štajerski prestolnici je v uvodnem delu prinesla zelo izenačeno igro, kajti do izida 9:9 v 16. minuti si nobeno moštvo ni uspelo priigrati več kot zadetka prednosti. Po devetih zaporednih izenačenjih so Velenjčani med 18. in 21. minuto naredili delni izid 3:0 in si priigrali prvo občutnejšo razliko (12:9). Prednost treh zadetkov so obdržali kljub temu, da sta bila v njihovih vrstah zapored izključena Matjaž Mlakar in Rok Šimič. Pet minut pred koncem prvega polčasa je bilo prvič +4 za Gorenje (14:10), v vratih pa je spet blestel Dragan Gajić (v tem delu igre je zbral devet obramb). Strelsko učinkovitega Momirja Rnića, ki je že v prvih devetih minutah štirikrat zadel v polno, je v nadaljevanju odlično zamenjal Jure Natek s petimi zadetki, večjo prednost Gorenja pa je preprečil Trimov vratar David Imperl, ki je v prvih 30 minutah nanizal osem obramb.

Marko Bezjak (desno) je bil najboljši igralec superpokala. © Zoran Flis

Na začetku drugega polčasa je tri zadetke zapored dosegel Marko Bezjak in Gorenje je podvojilo prednost, s katero je odšlo na odmor (od 15:12 do 18:12). Toda to še ni bilo konec ofenzive slovenskih državnih prvakov, kajti po šestih minutah so vodili že z 20:13 in trener trebanjskega kluba Marko Šibila je bil prisiljen vzeti minuto odmora. Nato so se rokometaši Trima vendarle začeli enakovredneje kosati z razpoloženimi Velenjčani, pri katerih je še naprej blestel vratar Gajić, sredi drugega polčasa pa ga je kljub temu zamenjal Matevž Skok .

Kljub visoki prednosti Gorenje ni popuščalo, čeprav je bil zmagovalec znan, kajti moštvo trenerja Branka Tamšeta je imelo v 49. minuti že devet zadetkov prednosti (27:18). Šest minut pred koncem je zaradi tretje izključitve dobil rdeči karton igralec Gorenja Rok Šimič , a to ni pretirano vplivalo na razplet finalne tekme v Mariboru , čeprav so Dolenjci v zadnjih minutah kar precej ublažili visok poraz. Velenjčani so se tako na seznamu dosedanjih zmagovalcev slovenskega superpokala pridružili Celju Pivovarni Laško , ki je slavilo leta 2007, in Cimosu, ki je bil najboljši lani v domači dvorani Bonifika.

Tretje mesto je pripadlo rokometašem Slovana , ki so v malem finalu premagali koprski Cimos s 33:30 (14:12).