7 ogledov

Slovenski vojaki so odlični plavalci

Anja Klinar je ta naziv prejela prvič v svoji karieri. (Foto: STA) Žurnal24 main
Več slovenskih plavalcev je zaposlenih v slovenski vojski. Ta teden so se merili na vojaškem svetovnem prvenstvu in skupaj dosegli 11 kolajn, od tega pet zadnji dan tekmovanja.
Slovenski plavalci so uspešno končali nastope na vojaškem svetovnem prvenstvu v Montrealu. Zadnji dan so osvojili še pet kolajn; Jernej Godec je zmagal na 50 metrov delfin in z osebnim rekordom osvojil srebro na 100 metrov prosto, Luka Turk je prav tako slavil zmago na 400 prosto, Anja Klinar pa je dodala še dve srebrni kolajni (400 prosto, 200 mešano). Skupaj so se plavalci – vojaki na SP 11-krat uvrstili na stopničke; osvojili so štiri zmage (Godec 2 ter Klinarjeva in Turk po 1), pet drugih mest (4 Klinarjeva in eno Godec) ter dve tretji mesti (Turk, Klinarjeva).