20 ogledov

Crvena zvezda nadigrala Rudar

Nogometaši Rudarja so na Marakani prejeli štiri zadetke. Žurnal24 main
Nogometaši Hita Gorice in Rudarja iz Velenja so za letos končali z evropskimi nastopi. Vrtnice je z 2:0 ugnal Lahti, knapi pa so na Marakani kar s 4:0 klonili proti Crveni zvezdi.

Drugo predkolo evropske lige

REZULTATI V ŽIVO!

Nogometaši velenjskega Rudarja so na povratni tekmi 2. predkroga evropske lige v Beogradu izgubili proti Crveni zvezdi z 0:4 (0:1) in se poslovili od nadaljnjega tekmovanja. Velenjčani so izgubili že prvo tekmo z 0:1. Čeprav so Velenjčani na sloviti beograjski Marakani zdržali brez zadetka v prve pol ure, se jim vseeno ni izšlo po načrtih. Rdeče-beli iz srbske prestolnice so dokazali, da so kakovostnejše moštvo in se zasluženo prebili v naslednji krog, kjer jih čaka Dinamo Tbilisi. Mreža knapov se je prvič zatresla v 37. minuti. Gol je "zakrivil" Marko Pokleka , ki je 18 metrov od gola nepravilno zaustavil Nikolo Lazetića , po prostem strelu pa je z močnim udarcem za 1:0 zadel Vladimir Bogdanović .

Tudi povratnik po poškodbi Etien Velikonja ni uspel preprečiti poraza. © Arsen Perič

V drugem polčasu je domači strateg Vladimir Petrović potegnil prave poteze za zanesljivo zmago. V igro je vpoklical Aleksandra Jevtića in Kaduja , ki sta dokončno zapečatila velenjsko usodo. V 74. minuti se je tako Dejan Lekić uspešno izognil nedovoljenemu položaju in nesebično podal do Jevtića, ki je iz bližine zadel z glavo in dosegel svoj sploh prvi gol v dresu nekdanjega evropskega prvaka. Deset minut pozneje je bilo že 3:0 za Beograjčane. Napad je začel Kadu, ki je žogo povlekel po levi strani, podal do Jevtića, ki je iz obrata sprožil, a je Boban Savić branil. Žoga pa se je odbila spet do Jevtića, ki je vrnil žogo Kaduju, ta pa je vendarle zatresel mrežo in tako kot prej Jevtić zabil svoj prvenec. Tik pred koncem tekme so piko na i visoki zmagi rdeče-beli postavili z novim zadetkom Jevtića, ki je Savića premagal s strelom z desetih metrov.

Novogoričani so z velikimi upi po domači zmagi odpotovali v Lahti, kjer pa je bil finski tekmec pod taktirko izkušenega Jarija Litmanena tokrat močnejši. Z dvema goloma in tudi sicer boljšo igro so si Finci tlakovali pot v tretji predkrog, kjer jih čaka Club Brugge. Mreža sicer izvrstnega vratarja Vasje Simčiča se je prvič zatresla v 67. minuti. Drilon Shala , ki prihaja s Kosova, je le tri minute po vstopu na igrišče lepo podal z leve strani do izkušenega Jarija Litmanena, ki je s 15 metrov natančno meril v daljši kot. Le dve minuti pozneje bi lahko varovanci Mirana Srebrniča izenačili. Po predložku Gorinška in podaji Enesa Demirovića je v gneči z okrog 10 metrov natančno meril Goran Galešić , a se mu je z dobro obrambo po robu postavil domači vratar. V 79. minuti je goriška obramba pozabila na Brazilca Rafaela Piresa Vieiro , ki je z osmih metrov z glavo zadel zgornji desni kot Simčičevih vrat. Pravega odgovora Goričanov ni bilo, saj si do konca tekme proti strnjeni obrambi Lahtija niso priigrali nobene priložnosti in se tako poslovili od evropskega tekmovanja.