Gorenjska
6 ogledov

Slovenski junaki leta

epa03629062 Tina Maze of Slovenia poses with the crystal globe as the winner of epa03629062 Tina Maze of Slovenia poses with the crystal globe as the winner of
Slovenski šport je imel kopico junakov, med dogodki pa je leto zaznamovalo EP v košarki.vi polovici leta skoraj nepremagljiva v svetovnem pokalu.

1. Veliki kristalni globus Tine Maze

Mazejeva je v minuli zimi zbrala 11 zmag v svetovnem pokalu. Bila je prva v treh disciplinah, v smuku in slalomu pa druga. Na svetovnem prvenstvu (SP) je osvojila tri kolajne, eno zlato.

2. Risi prvič na olimpijskih igrah

Februarja je četa Matjaža Kopitarja v kvalifikacijah za olimpijske igre ugnala Dansko, Belorusijo in Ukrajino.

3. Peti na domačem EuroBasketu

Košarkarji so za tri tedne združili Slovenijo in dosegli drugo najboljšo uvrstitev na evropskih prvenstvih (EP).

4. Še evropski uspeh

Maribor je osvojil dvojno slovensko krono, decembra pa se je prebil med 32 klubov v Evropski ligi.

5. Blizu kolajne

Rokometaši so bili že na začetku leta četrti na SP.

6. Izjemni skakalci

Peter Prevc je osvojil srebro in bron na SP. V svetovnem pokalu so dosegli zmago Jurij Tepeš, Jaka Hvala in Robi Kranjec.

7. Dvakratni svetovni prvak

Darko Đurić je na SP invalidov v Montrealu osvojil dve zlati in eno srebrno kolajno.

8. Vrnitev Srečka

Nogometno reprezentanco je znova prevzel Srečko Katanec. Kljub velikemu zaostanku so bili Slovenci do zadnjega kola v igri za dodatne kvalifikacije za SP.

9. Serijski prvak

Matej Mohorič je leto po mladinskem naslovu osvojil lovoriko svetovnega prvaka med mlajšimi člani.

10. Skupna zmaga

Tanja Žakelj je s skupno zmago v svetovnem pokalu postavila mejnik v slovenskem gorskem kolesarstvu.