23 ogledov

Kamplov šov v Salzburgu

Kevin Kampl EPA
V zadnjem kolu skupinskega dela Evropske lige je blestel Kevin Kampl z dvema zadetkoma in dvema podajama.

Od "slovenskih" klubov je prvi na zelenico stopil milanski Inter. Samir Handanović na tekmi, ki za Milančane ni pomenila veliko, že prej so si zagotovili prvo mesto v skupini, ni bil v kadru, v zelo premešani prvi enajsterici pa se je prvič znašel Rene Krhin. Ta je odigral celotno tekmo, ki se je končala z 0:0. Qarabaq je sicer globoko v sodniškem dodatku drugega polčasa zatresel mrežo Italijanov, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Remi v Bakuju je izkoristil Dnipro, ki se je z minimalno zmago proti St. Etiennu z zadnjega povzpel na drugo mesto v skupini ter se tako uvrstil med 32 ekip, ki bodo s tekmovanjem nadaljevale spomladi.

Dva gola in dve podaji za Kampla

Tudi Rdeči Biki iz Salzburga so že pred 6. kolom osvojili prvo mesto v svoji skupini, vseeno pa je domači trener na zelenico proti Astri poslal tudi Kevina Kampla. Slovenski reprezentant se je znova vpisal med strelce, v 34. minuti je z lepim strelom zadel za vodstvo avstrijskega moštva z 2:0. Pred tem je bil tudi podajalec za prvi zadetek Salzburžanov, s peto je v 9. minuti asistiral Marcelu Sabitzerju. Podajo je nato vknjižil še ob tretjem golu Rdečih bikov, ko je v 46. minuti zadel Brazilec Alan.

Romuni so hitro zmanjšali zaostanek na 1:3, a je kasneje svoj drugi gol v drugem polčasu zabil Alan, svojo izjemno predstavo pa je ob zaključku dvoboja okronal še Kampl.

V Beogradu je za Partizan celotno tekmo odigral Branko Ilić. Kljub nekoliko boljši igri, črno-beli niso uspeli ugnati Asteras, slovenski reprezentančni branilec je na začetku drugega polčasa prejel rumeni karton. Villarreal poškodovanega Bojana Jokića je v gosteh z 2:0 premagal Apollon in bo kot drugi v skupini A prezimil v Evropi.

Poraz Rijeke in Fiorentine

Martin Milec tokrat ni bil v kadru Standarda iz Liega, ki je doma z 0:3 klonil proti Feyenoordu, prav tako v skupini G pa je tekmo med Sevillo in Rijeko začel Miral Samardžić. Gorana Cvijanovića je Matjaž Kek na začetku tekme v Andaluziji pustil na klopi, v igro pa je vstopil v 71. minuti. Slovenska četica pri hrvaškem prvoligašu je za napredovanje potrebovala zmago, a se je v 20. minuti znašla v zaostanku. Po samostojnem prodoru skozi sredino je v polno zadel Denis Suárez. V nadaljevanju tekme sta si obe moštvi priigrali nekaj priložnosti, vendar se rezultat ni več spreminjal.

Tudi Jasmin Kurtić in Josip Iličić sta sklonjenih glav zapuščala zelenico. Fiorentina je doma nepričakovano z 1:2 izgubila z Dinamom iz Minska, ki je prišel celo do prve zmage v skupini. Vijoličasti so si sicer že prej zagotovili prvo mesto. Kurtić je na zelenici prebil celotno tekmo, Iličić pa je v igro vstopil pred začetkom drugega polčasa.