57 ogledov

Allenov ''kung fu'' udarec šokiral LA

blake griffin marc gasol Reuters
Grom iz Oklahome je na krilih Kevina Duranta, ki je dosegel 38 točk, premagal Denver Nuggets (115:113). Čikaški biki so bili boljši od Charlotte Bobcast (86:81), grizliji iz Memphisa pa so se veselili zmage na gostovanju pri Clippersih (106:102).

Tekmo med Los Angeles Clippers in Memphis Grizzlies je zaznamovala nešportna poteza Tonyja Allena, ki je med prodorom Chrisa Paula nogo visoko dvignil v zrak in v košarkarja Los Angelesa zadel v glavo. Allen je moral zaradi svoje poteze predčasno zapustiti igrišče. Video si lahko ogledate spodaj.

Durant in Westbrook potopila Denver

Moštvo Oklahoma City Thunder je vpisalo še sedmo zmago. Gromovniki so pod domačima obročema premagali Denver Nuggets s 115:113. Najbolj zaslužna za zmago sta bila zvezdnika Kevin Durant z 38 točkami in Russell Westbrook s 30 točkami in 12 skoki.

Moštvo iz Oklahome je doma ob polčasu zaostajalo za 14 točk, vendar pa se je izkazala zvezdniška naveza Durant - Westbrook, ki je na tekmi prispevala 68 točk ter poskrbela za preobrat in tesno zmago. Dvojec je v zadnji četrtini prispeval 24 točk, kljub izjemni učinkovitosti pod obročema pa Durant ni bil povsem zadovoljen z obrambo svojega moštva.

''Ne smemo pozabiti na obrambo''

"Ne moremo več nadaljevati s takšno igro, ko na začetku povsem pozabimo na obrambo ter pričakujemo, da bomo vsakič zmagali v zadnji četrtini po dramatični končnici," je bil jezen Durant, potem ko je Denver Oklahomi v prvi četrtini nasul 39 točk. S superzvezdnikom se je strinjal trener Scott Brooks: "Smo ponosno moštvo, ki se bo v napadu borilo za žogo do zadnje sekunde, kar je bila vedno naša odlika, vendar pa si ne smemo več dovoliti takšnega mrka v obrambi, kar se nam je zgodilo v prvem polčasu. Dopustili smo, da so se v prvi četrtini košarkarji nasprotnega moštva povsem razigrali ter nas zasipali z lahkimi koši. To niti najmanj ne navdušuje. Marsikaj še moramo spremeniti in bolje zaigrati predvsem v obrambi."