60 ogledov

Domačini dominirali v Maracanazinhu

odbojka Brazilija Rusija Rio 2016 EPA
Znana sta oba udeleženca finala olimpijskega odbojkarskega turnirja za moške.

Potem ko so v prvi polfinalni tekmi Italijani po petih nizih premagali ZDA s 3:2 (28, -26, -9, 22, 9), so imeli precej manj dela domačini Brazilci, ki so v večernem polfinalu premagali Ruse gladko s 3:0 (21, 20, 17).

V večernem polfinalu so na svoj račun prišli domači ljubitelji odbojke in športa. V vročem vzdušju dvorane Maracanazinho so ponesli svoje odbojkarje, ki Rusom niso dovolili nobene možnosti.

Še najbolj izenačen je bil prvi niz, nazadnje so bili Rusi zraven pri 14:14, po pobegu na 22:16 pa je bila brazilska zmaga popolnoma jasna. V drugem je bila zgodba podobna, le da so Rusi vodili še pri 16:15. Zadnjič, kajti delni izid 7:3 je nakazal, kam bo šel drugi niz, ki so ga domači dobili s 25:20.

Nervozni Rusi so se zavedali, da so na robu prepada, toda v tretjem nizu je šlo še bolj navzdol. Po 10:10 je bilo v hipu na semaforju 17:20 in 20:13, na krilih Wallacea de Souze s 13 in Ricarda Lucarellija z desetimi točkami pa so Brazilci zapečatili usodo tekmecev, pri katerih je deset točk dosegel Maksim Mihajlov.

V nedeljo bo odbojkarski finale ena zadnjih odločitev na igrah, Brazilija in Italija se bosta pomerili ob 18.15, ob 14.30 bo boj za bron med ZDA in Rusijo.