83 ogledov

Debakl BiH, šok v Sofiji, šestica Nizozemcev

Van Persie Nizozemska Latvija kvalifikacije za Euro 2016
1/5
Derbi skupine H med Italijo in Hrvaško se je končal z remijem, v boj za vrh so se po zmagi v Azerbajdžanu vključili Norvežani, medtem ko je Malta presenetila v Sofiji. V skupini A so do pričakovanih domačih zmag prišli Čehi, Turki in Nizozemci. V skupini B je Wales odščipnil točko Belgiji, Izrael pa je nadigral BiH.

V skupini A so Nizozemci, ki so kvalifikacije začeli zelo skromno, v Amsterdamu zabili šest golov Latvijcem (6:0) in umirili špekulacije glede prihodnosti selektorja Guusa Hiddinka. Po dvakrat sta zadela Arjen Robben in Klaas-Jan Huntelaar, po enkrat pa Robin van Persie in Kurt Zouma. Turki so doma premagali Kazahstan (3:1), dva zadetka je dosegel Burak Yilmaz.

Islandci so v Plzňu hitro povedli z golom Ragnarja Sigurdssona, ki je zadel po dolgi podaji iz avta, potem ko je napako storil domači vratar Peter Čech. S strelom z glavo je izenačil Pavel Kaderabek v končnici prvega polčasa, odločilni zadetek za zmago Čehov (2:1) pa so si Islandci zabili kar sami, ko je žogo v lastno mrežo preusmeril Jon Dadi Bödvarsson.

BiH še naprej tone

Valižani so s čvrsto predstavo odnesli zasluženo točko iz Belgije (0:0) in ostali resni kandidati za prvi dve mesti v skupini B. Ciper je doma pričakovano razbil Andoro (5:0) s "hat-trickom Giorgosa Eframa

Bosna in Hercegovina je zabeležila že drugi poraz, tokrat so varovanci Safeta Sušića prepričljivo klonili proti Izraelu (3:0). Domači so v sklepnem delu prvega polčasa zadeli dvakrat prek Gila Vermoutha in Omerja Damarija, zmago je v drugem polčasu, po izključitvi Tonija Sunjića, potrdil Eran Zahavi. BiH ima po štirih tekmah le dve točki, na vrhu je Izrael s tekmo manj.

Kaos v Milanu, polom Bolgarov

Derbi skupine H med Hrvaško in Italijo v Milanu, ki so ga prekinili hrvaški navijači, se je končal z remijem (1:1), po katerem sta obe ekipi ostali neporaženi in imata na vrhu skupine po deset točk. Norvežani so z golom Håvarda Nordtveita slavili v Azerbajdžanu (0:1) in se vključili v boj za prvi dve mesti.

Od Eura pa so vse bolj oddaljeni Bolgari, tokrat so doma iztržili le točko proti Malti (1:1). Domačini so sicer povedli z golom Andreja Galabinova v šesti minuti, a so gostje izenačili prek enajstmetrovke Claytona Faille na začetku drugega polčasa. V nadaljevanju so Bolgari zapravili nekaj izjemnih priložnosti, zadeli vratnico, Ivelin Popov pa je v 76. minuti zapravil tudi najstrožjo kazen.