17 ogledov

Hewitt spet kot mladenič, izločil Del Potra

Djoković Đoković Becker US Open OP ZDA grand slam Flushing Meadows New York EPA
Prvi nosilec turnirja za grand slam v New Yorku, Srb Novak Đoković, se je brez večjih težav uvrstil v tretji krog po zmagi nad Nemcem Benjaminom Beckerjem.

Novak Đoković je rešil dve set žogici v prvem nizu, nato pa je njegov obračun proti Nemcu Benjaminu Beckerju bolj spominjal na sprehod. Srb je na koncu slavil s 7:6 (2), 6:2 in 6:2, potem ko je Becker številki ena svetovnega tenisa začetni udarec vzel v deveti igri.

Nemec je povedel s 5:4, a je Đoković nemudoma odgovoril, izsilil podaljšano igro in na koncu zanesljivo slavil. Po 52-minutnem mučenju v prvem nizu na vetrovnem stadionu Arthurja Asha je Đoković tekmo zaključil v nekaj manj kot eni uri, zmagovalec Melbourna in osvajalec US Opna iz leta 2011 pa se bo zdaj pomeril s Portugalcem Joãom Souso.

"Bilo je težko," je povedal Đoković. "Bilo je veliko neizsiljenih napak v zelo vetrovnih razmerah. Res nisi mogel predviteti, kje bo žogica pristala, zato si moral biti zelo pozoren."

Hewitt sestrelil Del Potra

Lleyton Hewitt je bil nedvomno zvezda večera, potem ko je v petih nizih na navdušujočem obračunu dveh nekdanjih prvakov izločil šestega nosilca Juana Martína del Potra. 12 let po tem, ko je presenetil Peta Samprasa in osvojil svoj prvi US Open, je zdaj 32-letni Avstralec, ki je znova igral kot mladenič, po več kot štirih urah presenetljivo slavil s 6:4, 5:7, 3:6, 7:6 (2) in 6:1.

"Ne vem, koliko let mi je še ostalo, zato sem komaj čakal, da se vrnem na to igrišče," je dejal zmagovalec Wimbledona izpred enajstih let, ki vse od takrat ni več okusil zmage na turnirjih za veliki slam. "Zato še vedno igram, zaradi trenutkov, kot je bil ta." Zmagovalec iz leta 2009 je bil velik v porazu proti enemu svojih idolov: "Bila je težka bitka, ampak bil je boljši. Je velik šampion in borec."

Povratek in hitro slovo Hingisove

Del Potro je tako do tega trenutka postal največja žrtev letošnjega turnirja, čigar zgornja polovica bo očitno povsem pod nadzorom Đokovića in Andyja Murrayja, ki je tako kot srbski zvezdnik slabše začel, a na koncu premagal Argentinca Leonarda Mayerja s 7:5, 6:1, 3:6 in 6:1.

Na igrišču 17 se je trlo gledalcev, ki so želeli v živo videti povratek nekdanje šampionke Martine Hingis, a je Švicarka 16 let po slavju v New Yorku in šest let po dokončni upokojitvi v paru z Danielo Hantuchovo izpadla že na prvi oviri – s 6:3 in 7:5 sta bili od slovaško-švicarskega dvojca boljši branilki naslova Sara Errani in Roberta Vinci.

Zaspana Serena zmagala brez težav

Prva favoritinja in številka ena Serena Williams je silovito opravila tudi z Jaroslavo Švedovo in se s 6:3 in 6:1 sprehodila tudi v četrti krog. Njun obračun se je zaključil šele ob prvi uri zjutraj po ameriškem času.

"Ne vem, če sem že kdaj igrala tako pozno," se je pridušala 31-letna šampionka, ki jo zdaj čaka težek preizkus proti rojakinji Sloane Stephens. Slednja jo je izločila na letošnjem Australian Opnu, zdaj pa za zmenek z mlajšo sestro Williams premagala še eno Američanko Jamie Hampton.

Radwanska nadaljuje z nizom

Poljakinja Agnieszka Radwanska je po hudi bitki uspela streti odpor Rusinje Anastasie Pavljučenkove in tako nadaljevala zares navdušujoč niz rezultatov na letošnjih turnirjih za grand slam.

Djoković Đoković US Open OP ZDA grand slam Flushing Meadows New York | Avtor: EPA EPA
Tretja nosilka je preživela nekaj napetih trenutkov in v podaljšani igri drugega niza slavila po 73 minutah igre. Zdaj jo čaka zmagovalka obračuna med Sabine Lisicki in Ekaterino Makarovo, le še ena zmaga pa jo loči od tega, da bi kot edina ženska teniška igralka letos prišla v četrtfinala vseh grand slamov.

Maščevanje Lijeve

Med najboljših 16 se je kot prva uvrstila Kitajka Li Na, ki je s 6:2 in 7:5 ugnala Britanko Lauro Robson. Letošnja finalistka Australian Opna in peta nosilka turnirja je za zmago nad Otočanko potrebovala 81 minut in se ji tako maščevala za lanskoletni poraz.

Robsonova je tokrat premagala samo sebe, saj je storila kar 30 neizsiljenih napak, po 15 v vsakem nizu, medtem ko je Lijeva vknjižila kar 23 "winnerjev". Zdaj jo čaka zmagovalka para Jelena Janković – Kurumi Nara.

Slovenke uspešne

Mariborčanka Polona Hercog je po ekspresnem slovesu v posamični konkurenci uspešneje začela zadnji teniški turnir za grand slam v sezoni v konkurenci ženskih dvojic. V paru z Američanko Liso Raymond je napredovala v drugi krog, potem ko sta za začetek izločili hrvaško-nemško navezo Petra Martić in Andrea Petković z izidom 2:1 v nizih, 6:2, 3:6, 6:4.

Na terenu na igriščih Flushing Meadowsa je nastopila tudi Andreja Klepač, ki je v paru z Avstrijko Sandro Klemenschits ugnala rusko-britansko navezo Vera Duševina in Heather Watson z izidom 6:1, 7:5.

Velenjčanka Katarina Srebotnik pa se je v paru s Srbom Nenadom Zimonjićem, s katerim sta druga nosilca odprtega prvenstva ZDA v konkurenci mešanih parov, prebila v drugi krog, potem ko sta premagala zimbabvejsko-pakistansko kombinacijo Cara Black in Aisam-Ul-Haq Qureshi z izidom 6:3, 6:1 v nizih.

Andy Murray (VBr/3) : Leonardo Mayer (Arg) 7:5, 6:1, 3:6, 6:1;
Lleyton Hewitt (Avs) : Juan Martín Del Potro (Arg/6) 6:4, 5:7, 3:6, 7:6 (2), 6:1;

Agnieszka Radwanska (Pol/3)
: Anastasia Pavljučenkova (Rus/32) 6:4, 7:6 (1)

Polona Hercog/Lisa Raymond : Petra Martić/Andrea Petković 6:2, 3:6, 6:4;
Sandra Klemenschits/Andreja Klepač (Avt/Slo) : Vera Duševina/Heather Watson (Rus/VBr) 6:1, 7:5;

Mešane dvojice

Katarina Srebotnik/Nenad Zimonjić (Slo/Srb/2) : Cara Black/Aisam-Ul-Haq Qureshi (Zim/Pak) 6:3, 6:1.