48 ogledov

Poraz Blažiča, zmaga Nikolića

jaka blažič Profimedias
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali polovico 28. kola.

Atenski Panathinaikos je s slavjem na gostovanju pri Baskonii (63:72 ostal v igri za prva štiri mesta po rednem delu, Baski pa so se od te opcije, ki v četrtfinalu prinaša prednost domačega parketa, skoraj že poslovili.

Večino dela so Grki opravili v prvi četrtini, dobili so jo za 18 točk, in nato vse do zadnje sirene uspeli odbijati nalete domačinov.

Za Baskonio je je Adam Hanga vpisal 13 točk in pet skokov, Jaka Blažič v šestih minutah ni imel statističnega učinka. Za Pao je Chris Singleton zbral 18 točk in osem skokov.

Nikolić prispeval k zmagi

Brose Bamberg je gostoval pri EA7 Milanu, obe moštvi sta se že poslovili od možnosti za napredovanje.

Uspešnejši so bili Nemci (76:84), ki so vodili praktično vso tekmo, do velike prednosti so prišli že v prvi četrtini.

Za Milano, pri katerem zaradi poškodbe ni Zorana Dragića, je Ricky Hickman dosegel 20 točk, eno manj je ob devetih skokih dodal Miroslav Raduljica.

Za Brose je Fabien Causeur vpisal 17 točk in osem skokov, Aleksej Nikolić je v štirih minutah zbral pet točk.

Efes potrdil napredovanje

V carigrajskem derbiju si je Anadolu Efes z zmago proti Fenerbahçeju (80:77) zagotovil napredovanje v četrtfinale. Fener je ogrozil svojo pozicijo med prvimi štirimi po rednem delu.

Efes je v prvih treh četrtinah nadigral moštvo Željka Obradovića, v zadnjem delu igre pa je Fener vendarle prišel blizu in izsilil napeto končnico, toda domači so uspeli ubraniti prednost.

Pri Efesu sta bila najboljša Bryant Dunston (14 točk) in Jayson Granger (13 točk, pet asistenc), pri gostih pa je bil najbolj učinkovit Bobby Dixon z 19 točkami in osmimi skoki.