100 ogledov

V finalu Burkina Faso in Nigerija

nigerija afriško prvenstvo Reuters
Nogometaši Burkine Faso so drugi finalisti afriškega prvenstva v Južnoafriški republiki. V polfinalu so po streljanju enajstmetrovk s 4:3 (1:1, 0:1) premagali Gano in se bodo v nedeljo, 10. februarja, za naslov pomerili z Nigerijo. Slednja je v prvem polfinalu s 4:1 (3:0) premagala Mali.

Gana se bo v tekmi za tretje mesto pomerila z Malijem, tekma pa bo v soboto, 9. februarja, ob 19.00 v Port Elizabethu. Finalni obračun med Nigerijo in Burkino Faso bo dan pozneje, prav tako ob 19.00, v Johannesbrugu.

Črne zvezde je v vodstvo v 13. minuti popeljal Mubarak Wakaso, ki je uspešno izvedel strel iz enajstmetrovke. Za izenačenje je v 60. minuti poskrbel Aristide Bance. V rednem delu in podaljških se mreži nista več zatresli, tako da so finalista odločile enajstmetrovke. Pri teh so bili malce bolj zbrani igralci Burkine Faso, medtem ko je Gana zgrešila kar tri od petih strelov.

Nigerija odpihnila Mali

nigerija afriško prvenstvo | Avtor: Reuters Reuters
Nigerijo je v vodstvo po lepi akciji in podaji Victorja Mosesa v 25. minuti popeljal branilec Elderson Echiejile. Pet minut kasneje je nigerijsko vodstvo povišal Brown Ideye, v vlogi podajalca je bil Emmanuel Emenike, ki se je v 44. minuti znašel še v vlogi strelca (po prostem strelu je zadel enega od malijskih igralcev v živem zidu) in postavil končni rezultat prvega polčasa.

Po uri igre je za 4:0 zadel Ahmed Musa in le še potrdil potnika v finale. Za Mali je v 75. minuti mrežo zatresel Cheick Fantamady Diarra.