Slovenija
19189 ogledov

Bled: "Smo čisto na koncu z živci"

Komentarjev 36
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • wolf.ata 22:26 28.marec 2020.

    samo za nujne stvari prepustnice, za hrano,zdravila itd.,ostalo pa prepovedati,samo v svoji občini,max.do 5km od doma ,ostani doma

    • crniovcar 06:58 29.marec 2020.

      če nimaš tehtnega razloga ne moreš it iz mesta in v mesto !!! enostavno

    • wolf.ata 11:35 29.marec 2020.

      tako je,potrpeti 2-3 tedne,pa kakšen Slovenec več narejen v tem času,da nas ne zmanjka v lepi naši deželi,nas Slovencev,da ohranimo slovensko kulturo, krščanstvo, tradicionalno družino, kot temelj družbe, ostani doma....

  • Vojko Arnold 23:46 28.marec 2020.

    Zaradi nekaj prepotentnežev ne moremo biti kaznovani vsi, ki se dosledno držimo ukrepov. Naj pristojni dosledno kaznujejo take "izletnike", pa ne samo s 420 € .

    • Avatar jate
      jate 07:24 29.marec 2020.

      tocno tako,,Vojko,zato pokazat osebno policaju in ce nisi iz te obcine taka kazen da te mine volja zivet ne pa se gonit okoli.

    • nina 08:30 29.marec 2020.

      Kaznujte tiste ,ki kršijo,ne da nastradajo tisti,ki upoštevajo vse omejitve.Takim kazen nabit.če ne pomaga pa zapor.

    • matermila 09:20 29.marec 2020.

      Vojko,če se navodil držiš,potem nisi v skupini,ki bodo kaznovani.Nič bat.

    • vzev 09:57 29.marec 2020.

      Saj če grem na obalo ne kršim nobenega pravila. Nikjer niso prepovedali tega, prepovedali so samo druženje tistih, ki ne živijo v istem gospodinjstvu. In če greš npr. na obalo, na Bled na sprehod in se držiš teh pravil te ...prikaži veče ne morejo kaznovati.

    • Avatar jate
      jate 10:30 29.marec 2020.

      vzev,,ce poleg domacinov hodijo na sprehod se prisleki iz drugih obcin,,potem nastane na obali ¸¸gneca¸¸ obala je majhna,,ne daj boze da cela SLO pride dol.. Najboljse da se cela SLO sprehaja po obali a mi bomo pa doma zdeli. bodi ...prikaži več tam kjer si pa se tam sprehajaj-

  • 31d2cb75bba7a057b2d837348db07ecb8f4a128c 22:31 28.marec 2020.

    ne se bati, na bled ne hodim sploh, ker sem tam nezaželjen že od nekaj let nazaj

    • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 22:35 28.marec 2020.

      In prav je tako,samo velik nezaželjenih se vedno hod kazat na Bled svoj kup rijastega pleha in se valijo okol jezera na krožni progi,samo,da se lahko "duvajo"kakšni dasoti so!

    • 31d2cb75bba7a057b2d837348db07ecb8f4a128c 22:40 28.marec 2020.

      jih bo že minilo počasi. je pač bled dobro reklamiran, žal če nekaj zadosti krat ponoviš, postane resnica, in ljudje "s svojo glavo pridejo do zaključkov" in ponavljajo naučeno.

    • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 08:22 29.marec 2020.

      Sicer pa Bled že dolgo ni več to kar je bil.Gnojna jama z otočkom na sredini.Pa precenjeno vse česarkoli se dotakneš na Bledu,tko,da sam nisem bil na Bledu že več,kot 4 leta pa sem sosed s to gnojno jamo!

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 22:37 28.marec 2020.

    Sem za karanteno vendar pa mislim,da bi župan Bleda lahko zaprl vstop v kraj saj ima redare,ki bi obračaki obiskovalce!! Seveda bi moral biti prisoten tudi policaj,ki bi napisal ustrezno globo!!

  • Avatar krojac
    krojac 07:50 29.marec 2020.

    Že pogrešate kitajce.

  • leonardo 08:39 29.marec 2020.

    Vsakega, ki krši odredbo za 14 dni v karanteno. Brez milosti. Seveda jim zaračunati stroške. Bo kmalu red!

  • Avatar Leon
    Leon 09:58 29.marec 2020.

    Očitno samo bolezen ali smrt družinskega člana prepriča posameznike ,da začno spoštovati ukrepe .

  • 3c9cae06f1ad492e59e7f1e190ad1166d4b8bd69 08:50 29.marec 2020.

    Ljudje so prišli tako, kot ste jih kakšno leto nazaj vabili... "ne hodite v času visoke turistične sezone, ker je tako veliko turistov.. pridite takrat, ko tujih turistov ne bo..." Pa vam spet ni prav.... hec... res so ljudje ovce... ...prikaži več.. jebmti, ostanite doma!!!

    • Avatar jate
      jate 09:00 29.marec 2020.

      vem da si se malo pohecal nic hudega, malo heca mora bit,ampak zdaj v tej situaciji nismo veseli nobenega turista ,ne nasih ne tujcev.

  • igorgeus 16:56 29.marec 2020.

    ocitno ne boste srecni, dokler jih ne bodo zaceli streljati...

  • popokatopetl 00:18 29.marec 2020.

    ""Lepo vas prosim, da ne hodite na Bled, v Bohinj, v Gorje in naprej na Pokljuko. Ostanite doma," je Slovence pozval župan Bleda Janez Fajfar." --------------------- OK za popularne točke in izletniške poti. Ne pa za rekreacijo po neobljudenih stezah. ...prikaži več. Če grem s svojo družino po gozdni poti in ne srečam nikogar, ne ogrožam nikogar. Če bomo mesece tičali v hišah, bomo zgnili. Tudi druge ukrepe bo treba smiselno prilagodit, tako da bodo dovolj upočasnili virus a ne ubili družbe bolj kot virus sam.

    • žurnalWTF 00:57 29.marec 2020.

      če bi vsi šli samo "malo z družino po neki osamljeni gozdni poti", bi hitro tudi te bile polne ljudi... Ne jamraj in ostani doma. Vsi smo na istem. #snowflake

    • Avatar jate
      jate 07:20 29.marec 2020.

      delno se strinjam s popokatopetlom, ce res samo domacini se sprehajajo recimo za pol urce,seveda vsak v svoji obcini,,problem nastane ko narod rine v druge obcine ..vsi so pricakovali da bomo mi na obali bili najbolj okuzeni ki mejimo s ...prikaži večs trstom,pa se je izkazalo ,se Kacin nas je pohvalil ,da imamo zelo nizko okuzenost ker smo doma itd..ampak ne okuzili nas bojo slovencki iz naj bolj okuzenih predelov ,ker rinejo na obalo...to so navadni egoisti..zato ja ostanimo doma in zdavi pa se bomo kasneje

    • matermila 09:35 29.marec 2020.

      popokatopetl,Odpri okna,vsedi se na balkon,spij en pir z ženo,nadihaj se čistega ljubljanskega zraka(ki se ga po krizi ne boš več mogel).To pomeni OSTANI DOMA.Zakaj ljudje,ki ne spoštujejo navodil,ne grejo na izlet v npr. Šmarje pri jelšah?Zelo lep kraj.Nihče ne ve ...prikaži več ali je okužen ali ne,zato se je treba obnašati,kot da smo okuženi vsi.To je edini način,da se preprečijo nadaljne okužbe.Ne vem česa ljudje tu ne razumete.Špancirali boste potem,ko bo vsega konec,če boste še živi.

    • vzev 09:59 29.marec 2020.

      @jate, če mi prepovejo, da bi obiskoval obalo, se na obali ne vidimo nikoli več. In upam, da enako razmišljajo tudi ostali.

    • Neuslišani 11:56 29.marec 2020.

      @vzev, če ostali razmišljajo tako neumno kot ti, potem ne bo nikoli konec te pandemije.

  • Janez 09:15 29.marec 2020.

    na sveži zrak, dajte jim jasna navodila.

  • Žurnalček 12:04 29.marec 2020.

    Blejski župan ne pozna svojega kraja niti svojih pooblastil ! Na Bled vodita samo 2 cesti ! Če z redarji ni sposoben zapreti dostopa in kontrolirati po tablicah kdo je domačin in kdo ne , mu jaz tega nisem kriv ...prikaži večv . Vsak Župan v Sloveniji lahko še dodatno razglasi posebne mere varnosti ! Aja cesta prot Bohinju je državna ! Izvolte v Bohinj , na Bledu parkirali ne boste !

  • miho 11:09 29.marec 2020.

    Omejitev na občine... Če vsi prebivalci Mestne občine Ljubljana pridejo na izletniške točke v Mestni občini Ljubljana, bo v Mestni občini Ljubljana isto, kot je bilo na Bledu.... Ne vem no... Za manj poseljene občine (z vso infrastrukturo) to pride ...prikaži več v poštev, za bolj poseljene občine pa že bolj težko... Ljudje mislijo, da bo v manj poseljenih krajih manj gužve, zato pa rinejo iz Ljubljane v druge kraje...

  • vzev 09:54 29.marec 2020.

    Slovenci smo nezaželeni na Bledu in to si moramo zapomniti tudi ko bo ta kriza mimo, in tja pač ne smemo več hoditi. In ko še po koncu krize kakšno leto dve ne bo tujih turistov naj ne jočejo k ...prikaži več državi in upajo na kakšno pomoč od države. Naj imajo ta Bled lepo za sebe.

    • Neuslišani 11:48 29.marec 2020.

      Kaj si ti en izmed teh idi... ki so šli v karanteni na Bled? Kaj ne razumeš da je potrebno ostati doma? Ne izmišljuj si da "slovenci nismo zaželeni na Bledu", sam sem bil dostkrat tam in kot Slovenec nisem ...prikaži več bil nič manj vreden. Si pa lahko predstavljam zakaj tebe osebno nihče ne mara, neumnost in sebičnost na višku.

    • vzev 12:54 29.marec 2020.

      Ne nisem bil včeraj ne Bledu, ker sem imel bolj pametne opravke doma. Slovenci smo že drugič nezaželeni na Bledu. Ko pa je Kitajska imela epidemijo virusa, pa ni noben rekel, da Kitajci pa niso več zaželeni. Ni problema, samo ...prikaži več da je denar. Pri Slovencih je pač problem, da to niso gostje, ki gredo v hotele, temveč so večinoma enodnevni. Zato pa upam, da si to Slovenci zapomnimo in pač ne hodimo več tja. Toda tujih gostov vsekakor ne bo kakšno leto ali dveh. Potem mi je pa čisto vseeno če tam vse p

    • vzev 12:54 29.marec 2020.

      Potem mi je pa čisto vseeno če tam vse propade, samo ne potem prositi države za pomoč.

  • Janez 09:15 29.marec 2020.

    Navodila ljudem so nejasna. Sicer se sam držim doma, kjer imam vrt in ohišnico . Kolikor vidim, se ljudje ne združujejo v skupine večje od 5, prepoved potovanja v druge občine predvsem v naravo pa ni bila podana. Kot vidim ...prikaži več po TV se držijo skupaj družine. To ni bilo prepovedano. Dajte ljudem jasna navodila in omejitve, pa sem prepričan, da se bodo držali. Ko grem v trgovino vidim, da se ljudje ravnajo v skladu z navodili, odgovorno in prijazno. Ne samo tolči po ljudeh, ki želijo z družino, otroci

    • matermila 09:25 29.marec 2020.

      Ne vem česa ljudje ne razumejo:OSTANI DOMA.Po mojem mnenju to pomeni,da brez tehtnega razloga,stanovanja ne zapuščaš.Jasno kot beli dan.

    • Žurnalček 12:09 29.marec 2020.

      Navodila za tiste ki smo bili v JNA so zelo zelo jasna ! To so komande , ki jih pa zaradi nevojnega stanja in demokracije imenujejo priporočila ! Ko so bile Črne koze 1972, so vrata na karantenskih objektih zašvasal ...prikaži večl , na okna pa rešetke ! Kdor je bil pa zunaj , in kršil mere , je bil pa najprej cepljen s pendrekom , pol pa še s cepljenjem in karanteno ! Sam takrat ni bilo telefonov , tako da domaći sploh niso vedel , kaj se je zgodilo očetu , možu , ženi , ko je ni bilo domov !

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.