Slovenija
25 ogledov

Davčne blagajne za vse obvezne že oktobra

Komentarjev 24
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • depresija 17:18 04.marec 2015.

    ''Kazni, če ne boste imeli računa pri sebi, sicer ni.'' - Kaj, a potem me bo inšpektor samo okaral? ''ti, ti, pacek''

  • vzev 18:17 04.marec 2015.

    Ti so pa smešni. Mi bo kdo rekel, da moram vzeti račun. Če bi mi inšpektor rekel, kje imam račun se bi mu začel smejati. Zaradi mene, če mi v gostilni dajo račun ali ne, jaz nimam od tega nič, ...prikaži več zato ga pa tudi v življenju ne bom zahteval, če bi ga slučajno natakarica pozabila prinesti. Drugače ga pa tako pustim na mizi.

  • Skippy 16:27 04.marec 2015.

    To pomeni, da bom na mesec imel vsaj 70 evrov več stroškov kot do sedaj, za enak obseg dela in enako storitev. Kdo mi bo to pokril? Potem pa se čudite, zakaj je polovica Slovenije na minimalni plači ali tam okrog.

  • Papaja Popi 16:39 04.marec 2015.

    Blagajne so zaradi prikrivanja oziroma goljufanja.Na žalost je to povezano z stroški.

  • pipo444 17:36 04.marec 2015.

    Že sedaj, po veljavni ureditvi, skoraj ni goljufanja. Goljufajo tisti kateri ne izdajajo računov in tisti kateri delajo na črno. Teh utaj davka, davčne blagajne ne rešujejo.

  • Janez_53 18:40 04.marec 2015.

    Očitno ne poznaš sistema, če meniš, da ti "od tega, da vzameš račun, nimaš nič". Če ne vzameš računa, daš signal, da ti je vseeno, če bo prodajalec odvedel DDV ali ne! Iz nabranega DDV-ja pa država financira dejavnosti, ki ...prikaži več se tičejo VSEH, ne le tebe. Od države pa boš zahteval vse, "kar ti pripada", ker to plačuješ. JA-IZ PRISPEVKOV, DDV-ja IN OSTALIH DAVKOV.

  • Janez_53 18:41 04.marec 2015.

    To je pa pač ena od značilnih neumnosti, ki so v naši državi stalnica: vse zakone se izdela polovičarsko.

  • Janez_53 18:47 04.marec 2015.

    Napravil boš tako kot vsi drugi: vkalkuliral boš v seno in plačal bo končni uporabnik! Ampak državi boš dal tisto, kar ji po zakonodaji pripada! Veliko težje bo prišel neobdavčen denar v tvoj žep. Kar je prav! Zakaj pa se ...prikaži več vsakemu zdi popolnoma samoumevno, da imajo trgovski centri (in marsikje drugje) postavljene sisteme, kjer ni možno brisati računov?

  • Janez_53 18:48 04.marec 2015.

    Popravljam: Vkalkuliral boš v CENO...

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 19:01 04.marec 2015.

    edino pravilno.

  • puksicd 20:16 04.marec 2015.

    Haha, lep indikator, koliko prometa je šlo prej "mimo" ... :-)))))

  • crniovcar 20:23 04.marec 2015.

    nobena država ne dela za ljudi. dela samo zase.

  • vzev 20:37 04.marec 2015.

    Janez_53, od države nisem do sedaj dobil niti cena, dal sem jim pa že ogromno. Vsako leto plačujem dohodnino, davkov je vedno več. Kar sem delal na svoje roke (npr. vodo do hiše), mi nato država brez vprašanja vzame in ...prikaži več moram sedaj še plačevati. Se ti to zdi normalo? Zato pa mi je za državo čisto vseeno, tako ali tako imam namen v roku dveh let oditi iz nje.

  • mirac 21:41 04.marec 2015.

    Nehaj s stroški. Če nekdo nima za davčno blagajno, naj zapre štacuno in gre na cesto. Če je to pogoj, da lahko delaš kot je prostor, ki ga moraš imeti, pa računalnik pa še kaj, potem je to to in pika.

  • Ferluci 22:15 04.marec 2015.

    "...ob naročilu kave morate tako račun vzeti in ga odnesti iz lokala, saj vas po njem lahko pobara inšpektor. Kazni, če ne boste imeli računa pri sebi, sicer ni." Štos stoletja!

  • Ferluci 08:10 05.marec 2015.

    Enostavno se navadi, ko plačuješ, namesto da rečeš "Plačam" ali "koliko je" enostavno rečeš : "Pačun, prosim". Sicer pa to nima veze z bodočimi blagajnami in sivo ekonomijo: tisti, ki ne dajejo računov, jih tudi takrat ne bodo.

  • kapibara 11:03 05.marec 2015.

    Ni se povečal promet, ampak povečal se je plačilo davka iz istih gostiln

  • Zalka Bitenc 19:55 05.marec 2015.

    lepo prosim ob vseh izhodih iz lokalov namestite koše za odpadke,oz.listke,ne mislim nositi tega domov.Hvala!

  • Janez_53 21:06 04.marec 2015.

    Mogoče ti država res ni dala denarja v gotovini na roko, zagotovo pa koristiš infrastrukturo, zdravstvo, šolstvo, mogoče tvoji v družini tudi socialne transferje (otroške dodatke, štipendije, nadomestilo v primeru brezposelnosti, socialno podporo) itd. itd. Navedi mi eno normalno državo ...prikaži več (ki ni davčna oaza in ki nima nafte v izobilju), kjer ne poznajo davkov - vključno z davkom na nepremičnine. Kar se pa dohodnine tiče: večja je plača - večja je dohodnina. Torej zahtevaj od delodajalca, da ti da minimalno plačo in ne boš plačeval dohodnine.

  • mirac 21:39 04.marec 2015.

    Danes sem bila pri frizerju in na koncu hudo šokirana. Po opravljeni storitvi sem vedno dobila račun - na roke napisan list - potrdilo. Danes pa ni bilo ne lista ne kakšnega drugega dokumenta, a cena je bila 45 EUR ...prikaži več (barvanje, striženje, feniranje). Od šoka nisem vedela, ali naj rečem za račun, pa sem si mislila, saj ga bo napisala , malo sem še postala, a ni bilo nič. Vem, da bi morala reči zanj, a sem od šoka samo odšla iz prostora. Mislim, da nisem ravnala prav. A me hudo jezi, da ni to samo en in edini primer. Motijo me ti presneti pavšalisti. Ne mi reči, da ena frizerka v celem letu ne zasluži več kot je pavšal (menda okoli 80.000 EUR letno). Naslednjič bom, pa naj bo kjerkoli že bo, zahtevala račun. Pa da vidimo vse te samostojne podjetnike kako so pošteni. Sicer pa, če mi napiše nek listek na roko, še ne pomeni, da bo davek tudi odveden.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.