Slovenija
533 ogledov

Kdo ima prav: lastnik gozda ali "kradljivec kostanja"?

Komentarjev 51
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • abfall 15:18 13.oktober 2016.

    Ker v mojem gozdu ne rastejo kostanji sem jih nasadil (lastne potrebe). 25€ po komadu, jih zagradil (srne), gnojil in čakal leta, da so prvič obrodili. Zdaj pa naj pustim, da mi blokarji še zelene dol pobirajo!!

  • Avatar praufo
    praufo 15:31 13.oktober 2016.

    zakonodaja je pač takšna, dokler ne bo drugačna, je kacurjenje brez veze, ... bi bilo pa lepo, če bi naredili kakšno predstavitev ali pa celo tekmovanje, kakšen in kako mora biti urejen gozd (če je kolikor toliko normalo dostopen), pa ...prikaži več naj se najdejo tisti lastniki, ki imajo lepo urejeno in počiščeno, ... ker tole je tisto slovensko "moje je moje" in ker je tako, pol slovenskih gozdov gnije in propada les, lubadar pa vriska, politiki pa modrujejo, ... naj zgnije kostanj, naj zgnijejo gobe, naj zgnije les in vse kar še obstaja, in to samo zato, ker je MOJE, pa kaj koji kur**c briga, moje jesicer pa obstaja tudi ograja in to celo več vrst in še kaj ... no pa čimprej po kostanjda ti ga drugi ne poberejo, če si že ravno lačen kostanja

  • BojanBojan 16:25 13.oktober 2016.

    Dokler v Sloveniji ne bo jasno, da je privat PRIVAT, ne bo nikoli bolje!A sadeži, da so javno dobro? Ja zakaj pa potem ne v banko po denar?! Saj smo jih mi dokapitalizirali! Javno dobro! Pa po sosedova ...prikaži več drva, borovnice, pa v Brda spomladi po češnje, pa na Obalo po olive,....!Pa kaj vam ni jasno?!Kupite si gozd, posadite kostanje in jih gojite! A grozdje je tudi javno dobro? Ja potem je pa tudi vino in olivno olje javno dobro, a ne?!Postsocializem je res težka stvar...dokler ne bo napisov "No Tresspasing", ne bo mira! No, mir bo, ko bo napis "Tresspasers will be shot! Survivals will be shoot again!"

  • Avatar praufo
    praufo 16:44 13.oktober 2016.

    nihče ti ne brani, da postaviš ograjo, kjer piše PRIVAT, namreč to je edina rešitev, da obvaruješ posest ... tako kot vrata, pa ključavnica, sicer se lahko vsakdo sprehodi ...imamo pač zakonodajo tako kot je in ... žal gospod ...prikaži več bojan (nočem vas žalit) so sadeži gozda vsem na razpolago, ... kar ni tako slabo ko zgnijejo in ni tako dobro ko jih manjka ... težko je bit pameten ... sploh pri gobah, manjka nam kulture, pustimo gozdu da diha, poberimo, kar ima viška ( za nas in vedno za nas) in gremo dalje ... KULTURA

  • Avatar praufo
    praufo 11:20 14.oktober 2016.

    vse je treba prepovedat po tvoje, ker "moje je pa moje", kje boš našel lastnika, zato da boš nabral tisto košaro kostanja, kaj pa če je nekje v tujini, tudi gozdarji uradno naj ne bi smeli dajat informacij kdo je ...prikaži več kje lastnik neke parcele, po drugi strani pa rabiš tudi kordinate ... sploh pa ne vem kako se izropa gozd z nabiranjem plodov, vse kar ni obrano ali pobrano, pade na tla in segnije, plodovi so zato, da jih živali ali človek konzumirajo in se s tem prehranjujejo, ... nerazumne meje ni, ker se pobere vse, kar je možno, kar se pa ne pa (še enkrat napišem) segnije, naslednje leto pa zope rodi, če rodi, ampak to ni odvisno od tega koliko se pobere ... GLAVA

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 15:43 15.oktober 2016.

    Treba bi bilo prevert da kdo ne nabira za prodajo in pa mogoče mal znižat količino dovoljenih plodov sploh tam kjer je nabiralcev več. Drgač je pa super ureditev da je gozd še vedno gozd da se ti ni treba ...prikaži večba ravno sekirat če kako gobo kje nabereš sproti ko se greš nadihat svežga gozdnega zraka.

  • mph 07:15 14.oktober 2016.

    V Yu je bilo čudovito za 90-95% prebivalstva, dokler NI bilo privat. Dober sicer point glede vina in olivnega olja .... ampak kot razumem zakon govori specifično o gozdu, v gozdu pa ne gojiš grozdja ali oljk.

  • kontrahan 10:02 14.oktober 2016.

    Kamor jaz in drugi hodimo po kostanj v gpzd, se z lstnikom zmenimo takp. da če si naberem košaro zase, moram nabrati košaro še za lastnika. Pa vam povem nobenega kreganja, lepo naberemp zase in zanj pa je. Tako, da ...prikaži več me drugam tudi ne vleče nabirat.....

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 12:23 14.oktober 2016.

    bojanbojan ,jaz lahko kupim parcelo in če jo ne ogradim oz.primerno ne označim bo hodil ponjej kdorkoli ,pa saj ne more to vedeti in ne blebetaj neumnosti

  • Avatar Leon
    Leon 14:03 13.oktober 2016.

    Hodim v faroške gozdove in čakam ,da mi kdo kaj reče !

  • f5b0a37161572a16434c3a9b735044179b6963f0 14:05 13.oktober 2016.

    v rt se nej kausnejo

  • Pepe007 15:02 13.oktober 2016.

    Slovence bo težko odvaditi "javnega dobra" na privatni lastnini.

  • Avatar praufo
    praufo 15:33 13.oktober 2016.

    ker si omenil divjad-srne, je edin varianta ograja, blokarjem pa prepovej, da sabo nosijo lojtro

  • kapibara 15:38 13.oktober 2016.

    .... "Slovence"....

  • nergač 18:33 13.oktober 2016.

    A to je bil tvoj prispevek h konstruktivni diskusiji? Vsakdo pač prispeva po svojih zmožnostih.

  • marabunta 10:46 14.oktober 2016.

    se strinjam

  • Pepe007 20:10 13.oktober 2016.

    Letni izbor za "naj" lastnika gozda v Sloveniji seveda obstaja že vrsto let. Zanj seveda ne boš zvedel, če boš bral samo žurnal.

  • Zorec Samo-Sefika 20:51 13.oktober 2016.

    V avstriji je tudi privatno, vendar lastnik gozda ga ogradi z plotovi in oznaci, ter placa 10x davek kot lastnik, ki dovoli da se po gozdu sprehajas..

  • matermila 00:46 14.oktober 2016.

    V kolikor zavod presodi, da je predlog utemeljen, je v odločbi navedeno, da mora lastnik gozda na lastne stroške in na primeren način objaviti in označiti, da se v njegovem gozdu ne sme nabirati Nikjer ne piše,da mora postaviti ...prikaži več ograjo,ker ograje NE sme postaviti,zaradi prostega prehoda divjih živali,ki dnevno prehajajo iz gozda v gozd in najverjetneje ne vejo katera parcela je vaša,katera je moja itd.

  • KOJAK 10:56 14.oktober 2016.

    Ti moraš na vrti delat in obdelovat če želiš nabirat svoje plodove. V gozdu borovnice, gobe in kostanj rastejo skorajda sami od sebe. Popolnoma pa podpiram omejitve nabranih sadežev.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.