Slovenija
2969 ogledov

Ko so zamenjali upravnika, so se stroški znižali za četrtino

Komentarjev 38
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • michonz 20:19 18.april 2017.

    A ti ritard ne vidiš kaj je nekdo iz tiste soseske napisal direktno pred tabo? Ti si un ki brez kakršnega koli dokaza govori na pamet in prodaja meglo

  • jakec1575 11:42 18.april 2017.

    Potrebno je spremeniti zakon. Podjetja za upravljanje stavb so si sama napisala zakon. Dejstvo je in pri nas smo tudi to dokazali, da prejemajo provizijo oz. ce smo bolj natancni zahtevajo podkupnino, da postanes dvorni izvajalec del. Podjetju, ki izvaja ...prikaži več doloceno storitev je vseeno. dobi ves posel z dvignjeno ceno, ki jo placajo stanovalci. Obadva zivita dobro, stanovalci pa potegnejo kratko. V vsakem bloku se morajo angažirati mladi z malo pojma o vrednosti del in vodenju nadzornega odbora bloka pa bo hitro mir. Banda se ze 20 let napaja. Najhuje je pa, da svoje zaposlene silijo v takšne reci, pa tudi posamezniki-upravniki imajo svoje poslice, kjer se malo potegnejo ven provizije oz. podkupnine. Potreben je NOV ZAKON!

  • Luč Sončna 19:44 19.april 2017.

    Ko morajo ljudje plačat iz lastnega žepa, jih nenadoma ne skrbi več prekarno delo in minimalne plače drugih, ki jim opravljajo neko delo. Če sami dobijo storitev cenejšo, je vse u redu. Četudi gre za 20-30% cenejšo storitev. Posledice pač ...prikaži večač niso važne, ko sam privarčuješ. No, prav po tem principu pridemo do ogromno ljudi na prekarnem delu in zaposlovanju za maximalno minimalno plačo

  • vinet 10:18 18.april 2017.

    Tudi mi imamo za upravnika SPL in kot stanovalec ne poznam nobene pogodbe z izvajalci (čiščenje, hišniška dela.....). Ko vprašaš za pogodbo, se izgovarjajo vse mogoče. Ko zahtevaš od izvajalca, da opravi določeno delo, je odgovor vedno enak - to ...prikaži več ni v pogodbi. Ko jim dokažeš, da so nekaj neupravičeno zaračunali je vedno "po pomoti", nikoli ne plačajo obresti na preveč plačano, sami pa takoj grozijo z iterjavami in zaračznavajo zamudne obresti.

  • MihaMB 18:26 18.april 2017.

    V MB obstajata dva koliko toliko spodobna upravnika Staninvest in Upra stan...vse ostalo pozabi...naš upravnik je Staninvest in delajo odlično....sicer pa se lahko stanovalci (če se le poenotijo) zelo enostavno odločijo za drugega upravnika...tisto iz Večera pa je bilo navadno ...prikaži več opravljanje, brez kakršnega koli dokaza..in očitno naročeni in plačani članki..

  • mojcajerman 10:44 22.april 2017.

    Vse kar je zapisal novinar v članku, je res! 15 let sem bila predsednica nadtornega odbora in v stari stavbi z dobrim upravnikom delali pošteno, optimalno in kakovostno - 35 let staro stavbo v 5 letih povsem obnovili, tako dobro, ...prikaži več da bili zgled v blokovskem naselju in potegnili za seboj druge lastnike stavb. Danes je območje prenovljeno. Potem kupim stanovanje v novogradnji, kjer se vse blešči od novih elementov in podedujem upravnika SPL, s katerim investitor sklenil pogodbo. Sicer povsem po zakonu. In se začne zgodba, kot jo beremo v članku in so jo doživljali v Glavarjevi rezidenci. Danes v moji nekjaletni soseski na,mesto trave raste plevel, po stavbah na veliko menjavajo tehnične sisteme, ki imajo dolgoročne življenjske dobe, po hodnikih so ploščice črne od umazanije, povsod po soseski kaj odpada in nič se ne namesti nazaj. Stroški pa visoki in vedno znova odgovor SPL na reklamacije: naše storitve so vrhunske, vse delalo najbolje. Gre za upravniško podjetje, ki ga je potrebno čim p

  • jakec1575 11:46 18.april 2017.

    Kaj pa upravnikpocne razenpopisa stevcev, racunovodskih izpisov na eni poloznici in vsako leto zbor lastnikov? Ne odgovarja niti za eno investicijo, ce je zanic. Vedno je kriv nadzorni odbor, ceprav ne more biti strokovno komptetenten, ker ni strokovnjakov za izvedbo ...prikaži več v njem. Upravniki vrtijo poslice, odgovarjajo pa za nic. Pri tem pa vsak mesec se dobijo med 300 in 600€ na 50 stanovanj. Ne mi buc prodajat.

  • jozicamurn 14:59 18.april 2017.

    Povsod, kjer so zamenjali SPL in bili bolj pozorni pri računih in nadzornemu odboru ter so sami izbirali dobavitelje in se sami potrudili, imajo manjše položnice za vsaj 50 eur!To je čista resnica. Nategovalci SPL-ovski imajo lovke povsod in ...prikaži več postali so močna mafija! Izkoriščajo in podplačujejo ljudi v bloku, ki so voljeni v odbor, da glasujejo vedno za ohranitev SPL. Mislim, da bi morala inšpekcija malo bolje urediti to stvar, razen če tudi sami niso plačani iz SPL žepa.

  • da1jug1 12:38 18.april 2017.

    Spoštovani MihaMB!Ravno ti bonusi so težava. Včasih so se bonusi imenovali provizije. Bonuse, kot jih imenujete, bi morali prejeti etažni lastniki stanovanj, ne pa upravnik. Ravno pred kratkim je Agencija za zavarovalni nadzor v primeru zavarovalnic odločila, ...prikaži več da so te provizije nezakonite - https://www.a-zn.si/wp-content/uploads/Stali%C5%A1%C4%8De-Upravniki-objektov.pdf

  • MihaMB 18:18 18.april 2017.

    Podobna gonja s podobno vsebino je bila v MB edinem časniku proti največjemu upravniku Staninvestu. Govorjenje na pamet, brez kakršnega koli dokaza...tak novinar bi lahko bil tudi jaz...

  • moni.colnik 08:01 18.april 2017.

    Sedaj plačujemo manj za ogrevanje 400m2 hiše kot smo prej za ogrevanje 80m2 stanovanja. Res da je pri hiši drugi energent za ogrevanje, bolj izolativna fasada, okna itd... ampak tisto olje je upravnik kupoval pri prijatlu, (potem na kupljeno ceno ...prikaži več z DDV-jem) dodal DDV, potem dodal 30% nekih stroškov na to ceno ... baje pa da je to bilo vse v skladu z zakonom. Sami pa nismo mogli kupiti olja po lastn izbiri in verjetno za ugodnejšo ceno ...

  • MihaMB 09:25 18.april 2017.

    Da bi stroški na položnici z menjavo upravnika padli za 25% je enostavno nemogoče. Vsi upravniki, brez izjeme, se z dobavitelji in izvajalci dogovarjajo za bonuse, da bi ta nadzorni odbor stavbe dosegel boljšo ceno npr. elektrike, kot jo en ...prikaži več vsaj malo večji upravnik, pa je nemogoče. Mali upravniki pa samo z zaračunavanjem stroškov upravljanja, brez bonusov, ki jih tako ne morejo doseči, ne morejo preživeti. Delam v tej branži in vem kaj pišem...

  • MihaMB 09:25 18.april 2017.

    Članek je očitno plačan in naperjen proti SPL-u...

  • blokovc 14:09 18.april 2017.

    Se popolnoma strinjam. Članek je čisti PR, brez prave vrednosti. Naj se pokažejo položnice pri enem in drugem upravniku za primerljivo storitev, pa da se vidi če je res 25% prihranka. Nisem ne pri enem ne pri drugem upravniku, ampak ...prikaži več kolikor slišim od kolegov ima SPL nek portal, kjer se vidijo vsi dobaviteljevi računi ipd..in tudi SPL je kot d.d. podležen raznim revizijam ipd, dočim nek s.p., ki odgovarja z vsem svojim premoženjem nima. Mene bi bilo strah zaupati denar RS nekemu s.p.-ju. Dokler ne vidim računov od starega upravnika in sedaj pri novem za primerljivo storitev NE VERJAMEM popolnoma nič, še zalasti pa ne o 25% znižanju cen...lahko na nivo zmanjšanja nivoja storitve. Skratka dajmo karte na mizo.

  • mojcajerman 10:49 22.april 2017.

    Ti blokovc, si očitno plačanec SPL. Ker pišeš nekaj, kar nima veze z resnico, in kaže, da nimaš svojih izkušenj. Odziv SPL na članek je čista megla, to lahko razume vsak splošno izobrazen aktiven državljan. So v njem kakšna dejstva. ...prikaži več Niso, torej smo tako zabiti, da nas lahko prepriča leporečje? Jaz nisem. In zelo dobro razmislim, komu in za kakšen denar plačujem opravljene storitve.

  • mojcajerman 10:54 22.april 2017.

    Razmišljam blokovc, kako negativno stališče zavzemaš za novega upravnika Glavarjeve rezidence, potem, ko so stanovalci menjali SPL in šli iz slabšega na bolje, kar je pokazala njihova analiza. Imaš konkretne izkušnje z njihovim novim upravnikom? Stavim da ne, stavim pa ...prikaži več tudi, da si plačanec SPL. Ker vsak v tej državi ima možnost menjati upravnika, in stanovalci Glavarjeve rezidence bodo to storili ponovno, če bodo ugotovili, da novo izbrani upravnik ni optimalen. Tako delalo tisti, ki se zavedajo, da je vsaka ploščica, vsaka naprava in vsaka stavba v bloku njihova solastnina, In čisto nič ni od upravnikov. Ti pa lahko s svojim delom za seboj puščajo čiste stene in vzdrževane naprave na konkurenčne cene, ali pa ne. In za SPLom ostaja slednje - tako je v moji stavbi in tudi pri nas bomo menjali SPL.

  • Xerxes 12:17 18.april 2017.

    odlično napisan anti SPL pamflet. Po moje so si oddahnili, ko ste zamenjali upravnika. Če bi vsak plačal svojo položnico in bi vsi delali tako kot oni bi vsaj kaj delovalo. Mi imamo za upravnika Reyan, ki samo računa storitve ...prikaži več ki iniso nikoli opravljene. Sosednji blok ki ima SPL pa ima vse lepo urejeno. Račune je treba plačati in ne isakti "pravčjičnih# zaslužkov na razliki 1 evra. Pa še to..če bi novinar bil novinar naj pokaže 2 položnici za isto obdobje od istega lastnika, pa da vidimo. Tako pa so to samo ene bučke in zloraba medija

  • blokovc 15:21 20.april 2017.

    Soseska Glavarjeva rezidenca se smatra kot elitnejša soseska in da stanovalci svoje premoženje date v upravljanje nekemu s.p-ju je pa tudi malo čudno. To je tako, kot če kupiš premium avto, za servis pa iščeš nekega popoldanca pod kozolcem. Preveč ...prikaži več je bilo že čudnih zadev z denarjem rezervnega sklada..in prav zato bi jaz iskal za upravljanje mojega premoženja neko podjetje, ki ima solidno bonitetno oceno. Me zanima kako bo ta vaš upravnik izterjal denar od neplačnikov? Pa tudi kdaj bo ta upravnik izpolnil vsaj nekaj pogojev: https://www.gzs.si/zbornica_za_poslovanje_z_nepremicninami/vsebina/Certifikat-zaupanja-vreden-upravnik/Pravilnik-o-certifikatu-Zaupanja-vreden-upravnik Ni vse zlato kar se sveti za par evrov manj. Bolj ko berem ta članek je bistvo tega članka promocija novega upravnika in blatenje po starem.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.