Slovenija
36 ogledov

Nov udarec za moške

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • 1111 09:07 09.maj 2012.

    Od idiotske vlade lahko pričakuješ samo Idiotske ukrepe in predloge...W IDIOTI!!

  • kapibara 08:50 09.maj 2012.

    Pri vseh teh varčevalnih krepih-tudi varčevanje v pokojninski blagajni..!!??Naj že sprejmejo,da se iz pokojninske blagajne izplačujejo SAMO pokojnine in to SAMO tistim,ki so v blagajno VPLAČEVALI..in toliko KOT SO vplačevali..!!!ne pa še vsi razni priskledniki..!!!

  • dubix2001 09:41 09.maj 2012.

    Naši politiki niso za volit. Proč od njih!

  • KOJAK 10:00 09.maj 2012.

    NAJ MI POTEM PLAČAJO VOJSKO, tam sem pri tabornikih zgubljal čas 7 mesecev in poslušal bivše ključavničarje in električarje kako so se znašali nad nami.

  • wingspan15 10:17 09.maj 2012.

    Še davek na samske naj sprejmejo, pa na domače živali, potem bo pa res revolucija.

  • babi 10:18 09.maj 2012.

    Zakaj bi sploh upoštevali študenska leta??? Semoliče naj zanimajo izključno tisti, ki so začeli delati zgodaj??? Dodana doba za študijska leta in vojaško služenje je absurd. Naj jim omogočijo upokojitev, toda naj jim odbijejo za vsako leto predčasne upokojitve, kakor ...prikaži večr predvideva zakon!!!! Je pa prav, da se zgornja meja pokojnine omeji, tudi v Švici je tako!!!!!

  • Alena 10:35 09.maj 2012.

    v Švici so plače višje, delo je res 8 ur!!! in ne 10-12 na dan (vsaj v gospodarstvu), pa tudi penzije so primerno višje....

  • 1111 11:00 09.maj 2012.

    ...a ti je mrena udarla???? ...kako lahko primerjaš Švico??? ...si kdaj tam živela???

  • 42dc846b75a8058564f70854b45ab91ee17c5f62 11:32 09.maj 2012.

    Ja, ampak ne v vojski...

  • Kika 11:51 09.maj 2012.

    Zdej si ga pa mejte, fašista!

  • francek 12:28 09.maj 2012.

    TOČNO TAKO IN ČE BI TO STORILI BI UGOTOVILI, DA IMA POKOJNINSKA BLAGAJNA PRESEŽEK.

  • privat 12:38 09.maj 2012.

    doba fašizma je res že predolgo...

  • Pipi 16:20 09.maj 2012.

    Saj se ne bo več izplačal študirat. Kdo si bo pa lahko to sploh privoščil? Šolnine, pa še leta ne bodo štela. Študirali bodo le otroci mafijcev, lopovov, politikov... Spravite se nad lopove, ne pa nad pošten folk. Bi imel ...prikaži več veliko dela, pa si ne upate in se rajši izživljate nad navadnim folkom.

  • hrenroman 21:46 13.maj 2012.

    Dodana doba za vojaščino? To je delovna doba, tam nismo bili niti po svoji volji ampak v službi države! Kar pa tiče nižanje upokojitvene starosti na račun otrok pa naj jo uveljavlja tisti, ki je zanje skrbel. in to ni ...prikaži veči vedno ženska. Iz različnih razlogov. Sploh ne vem, zakaj imajo v državi, v kateri so že dolgo enakopravne, ženske drugačne pogoje za upokojevanje, kot moški!

  • 42dc846b75a8058564f70854b45ab91ee17c5f62 11:29 09.maj 2012.

    Jaz sem MORAL služit vojsko kot nabornik, nisem imel nobene izbire. 7 mesecev bi za to že lahko nabiral delovno dobo, pa sem se moral plazit po blatu. A je to fer, da zdaj pa mi še tega upoštevali ne ...prikaži več bodo? Nisem bil po svoji volji v vojski!

  • PPiikkaa 12:36 09.maj 2012.

    Vojska in študij nimata s pokojnino nič. Enako tudi moški ne more uveljavljati olajšave za otroke. Pokojnina je lahko samo izračun iz plačanih prispevkov itd. in NIČ drugega. Pokojninski sistem naj določi delovno dobo in starost. Vse ostalo nima kaj ...prikaži več delati med pokojninami. Važno je pa seveda vsklajevanje pokojnin. Kajti, pred desetimi leti si je povprečni upokojenec lahko plačal bivanje v domu, danes nič več. Pomeni, da se upokojencem jemlje, ke se pokojnine premalo vsklajujejo z realnostjo.

  • Pipi 16:14 09.maj 2012.

    Vojski sem služil brezplačno in če nisem zato upravičen vsaj do priznane dobe, pa res nič nočem. Eno leto sem varoval mejo in prenašal izživljanje polpismenih pastirjev s čini, medtem ko so si moji kolegi nesposobni za vojsko nabirali delovno ...prikaži več dobo. Pika, izvoli in pojdi za eno leto nekam. Ti ni treba nič delat, samo u luft gledat, hrano (takšno kot smo jo imeli v vojašnici) plačam jaz. Boš šla?

  • Fertel 18:44 09.maj 2012.

    Pa kaj je temu Semuliču, samo goflja, kaj pametnega pa ne naredi. Ali je imel kdo od njegovih članov kdaj neposredno možnost, da bi glasoval zanj za predsednika? To je nedemokratičen sindikat. Demokratična sta trenutno samo dva v Sloveniji. <br ...prikaži več />Glede pokojnin iz državne malhe - prav je, da se določi zgornja meja. Tudi dodana doba mora imeti posledice, naj se uvedejo malusi, če se gre prej v penzijo. Sicer se mi pa zdi malo mimo, da bi za vojsko, pa študij priznavali pokojninsko dobo. Kar se pa tega tiče glede žensk in otrok - naj pa ostane, saj to je še edino od dobrega zanje.Tudi izredne penzije morajo biti pod predlagano mejo, sploh pa naj se plačujejo penzije tistim, ki so v sklad plačevali - ne pa da iz sklada dajejo penzije oficirjem JLA, izredne penzije, penzije župnikom in redovnicam, borcem itd... To ni pošteno. Še več - penzije za katere se ni prej vplačevalo, se ne bi smelo po smrti prejemnika prenašati na njegove družinske člane, te bi morale biti nepreno

  • Alena 09:21 09.maj 2012.

    ne vem, zakaj bi moške prikrajšali za otroke...ali ni vseeno, kdo uveljavlja boniteto pri upokojevanju, že itak so krajši čas v penziji..vojsko pa so tudi zastonj služili državino, mogoče bi začeli razmišljati, kako odpirati nova delovna mesta, predvsem za ...prikaži več mlade...in kaj bodo z vojsko brezposelnih in izžetih moških (pa tudi žensk) po 55. letu starosti...ali obstaja alternativna zaposlitev za npr. odslužene gradbince, šoferje, skladiščnike....

  • francek 12:33 09.maj 2012.

    NIČ BOLJŠE NE BI BILO, ČE BI PA IMELI KOMUNISTA. FAŠIZEM IN KOMUNIZEM JE EVROPA UVRSTILA MED TOTALITARNE REŽIME IN JIH OBSODILA. FAŠISTI, KOMUNISTI ISTI, ISTI, ISTI...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.