Slovenija
40 ogledov

Pet ključnih vprašanj in odgovorov v zvezi z referendumom

Komentarjev 37
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • maresem2 08:07 18.december 2015.

    Odgovor je: P R O T I!

  • onyxx 08:12 18.december 2015.

    vsi mediji zelo enostransko prikazujete dejstva in ste več kot očitno na strani zagovornikov, kar nikakor ni znak objektivnega poročanja

  • pups 09:33 18.december 2015.

    Predlagam da prenehamo s tem KRETENIZMOM o dveh očetih in dveh materah.- Vsak človek ima enega očeta (moška spolna celica)- Vsak človek ima eno mati (ženska spolna celica)Kombinacije dva očeta ali dve materi so čisti KRETENIZEM omembe nevreden.

  • popokatopetl 00:01 19.december 2015.

    Jaz z žalostjo gledam obraze svetohlinskih nestrpnežev zdaj in jih bom tudi po referendumu, ne glede na izid.

  • maresem2 17:54 18.december 2015.

    +++++++++++

  • Avatar Dux_Ursus
    Dux_Ursus 09:43 18.december 2015.

    Ne Thomy nismo vsi enako. Na paradi ponosa so geji, lezbike in ostali brez zadržkov govorili, da so DRUGAČNI.Se pa strinjam, da moramo biti enakopravni!Drugačnim (italijanki in madžarski narodnosti skupnosti npr.) dajemo pravice, ker so drugačni. Invalidi so ...prikaži več tudi del družbe, ki je drugačna in prikrajšana. Še veliko je takoih skupin, pa zaradi njih ne mečemo vseh v isti koš. Ta zakon je zreduciral moža in ženo (večino prebivalstva) na osebo 1 in osebo 2, samo zaradi peščice homoseksualcev. Se ti zdi to prav?

  • ecco 10:53 18.december 2015.

    Za tem referendumom stoji RKC! Ta ista institucija ki je pokradla na milijarde, ima pedofilske škandale, mafijske posla in krvave roke v zgodovini. In največji hudič so jim homoseksualci! In zakaj? Zato ker vedo da imajo ljudje ravno zaradi njih ...prikaži več predsodke in ker vedo da lahko na ta račum izsiljujejo svojo ideologijo. Resnica pa je, da istospolno usmerjeni v zgodovini nikomur nikoli niso nič storili. Lahko živite po 2000 let stari knjigi, ampak ne morete večno posiljevati še ostalih da to vrjamejo! Stvar se bo v nedeljo ali čez par let končala! Ker tako je tudi prav! Diskriminacija nikoli ne zmaga!

  • Thomy 10:18 18.december 2015.

    Hvala za argumentiran odgovor.Glede drugačnosti se ne znam opredeliti, ker ne vem kaj je kdo govoril. Res je, enakopravnost je pravi izraz.Manjšinam in invalidom dodeljujemo dodatne zaščite preko zakonov, ker če bi šli na referendum in odločali, ali ...prikaži več je prav, da toliko denarja namenimo tem peščicam ljudi za ohranjevanje manjšinske kulture, bi zagotovo zakon padel. Formirale bi se skupine, kjer bi ponazarjali, da bi bilo bolje nameniti denar za manjšine raje v prehrano v vrtce in podobno. Zato večina ne sme glasovati za pravice manjšine.In res je. Istospolni partnerji, ki se nameravajo poročiti, so izredno redki. Če zakon pade, se ne spremeni nič. Če pa ostane, se ne spremeni nič.Ne razumem pa zakaj se tako zgražamo v terminologijo (mož, žena, oseba), ki je uporabljena v zakonu. Jaz sem mož in moja žena je žena. Oba sva osebe. Nič zreduciranega se ne počutim, ne glede na to kako se naju opredeli.

  • smejka 12:03 18.december 2015.

    Vsakdo ima lahko svoje mnenje (če le hoče), a meni se porajajo zgolj vprašanja:-Je bolje imeti istospolna starša ali starša (bog ne daj, oba) alkoholika, nasilneža, narkomana?-Ali bodo (moji, vaši) potomci, sinovi, hčere, vnuki, vnukinje "prave" spolne usmerjenosti?<br ...prikaži več />-Ne bo kdo od teh potomcev, ker si ne bo upal zaradi nas, priznati svoje usmerjenosti in končal svoje življenje sam, celo življenje trpel ali postal pedofil?V vseh slojih se pojavlja kriminal, nasilje, zasvojenost- pustimo možnost, da srečno zaživijo tudi tisti, ki niso po našem prepričanju. Kar nekaj pa jih glasno temu oporeka, ker svojega nagnjenja ne smejo ali upajo priznati.Sama navijam za srečne ljudi..pa naj si bodo črni, beli ali zeleni.Naj ljubijo kogar hočejo.Srečni ljudje ne prinašajo gorja, nikjer in nikdar.SREČNO!

  • Majazmaja 10:52 18.december 2015.

    Pozabil si povedati, da je taisti oče v zaporu zaradi brutalnega družinskega nasilja, ki ga je izvajal že v svoji primarni družini nad starši in sorojenci! In da svojega otroka ni hotel niti priznati!

  • Avatar čavez
    čavez 12:24 18.december 2015.

    Po minusih sodeč v Sloveniji živi peščica normalnih ljudi med samimi pedri.

  • Avatar Dux_Ursus
    Dux_Ursus 08:55 18.december 2015.

    To je en zmazek od zakona. Podobno kot večina drugih. Mene zanima komu dajo pisat takšne zakone??? Če hočejo homoseksulci, da so priznane njihove pravice naj zanje sprejmejo poseben zakon, ne pa da posegajo v zakonsko zvezo Tako kot ...prikaži več imajo urejeno to druge skupine: italijanska in madžarska manjšina, invalidi...(pa se nihče ne razburja nad njihovimi pravicami).Ta zakon je Trojanski konj!!!Č

  • Thomy 09:16 18.december 2015.

    Ta zakon stvari uredi prav za prav na zelo eleganten način. Preprosto v zakonu o zakonski zvezi, ki že obstaja in deluje, izenači osebe ne glede na njihova spolna usmerjenja.In to je prav, ker pred zakonom smo vsi enaki. ...prikaži več In to bi moralo veljati tudi v vsakdanjem življenju, kakor sicer mislim, da v veliki meri že je... navkljub temu izbruhu homofobije, katerega smo te dni deležni.Žalostno pa je, da se ljudje ne zavedajo, da tudi besede lahko žalijo in ranijo. Malo bolj premisleka bi moralo biti, preden kaj zapišemo ali rečemo.

  • Dare Dado 09:23 18.december 2015.

    v nedeljo glasujem PROTI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • vzev 09:31 18.december 2015.

    Ja, tako kot v Avstriji. Ženska je želela posvojiti otroka svoje partnerice, seveda se pa pravi oče otroka s tem ni strinjal. Potem so mu pa enostavno vzeli starševsko pravico. Lobij je enostavno premočen, zato pa moramo državljani poskrbeti za ...prikaži več družino, če politiki nočejo. Zato v nedeljo vsi PROTI!!

  • Pepe007 09:53 18.december 2015.

    V članku trdijo, da se ne bo nič spremenilo, torej zakaj bi sploh spreminjali zakon :). Le kaj je imel v mislih predlagatelj in zakaj sprememba definicij in ustavite predloga zakona, ki ga je pripravljalo ministrstvo in SMC?Sicer pa ...prikaži več komaj čakam jutrišnji dan. Predvolilni molk...

  • stilist 10:08 18.december 2015.

    Bojim se, da telih "ponosnežev" ni le peščica, glede na to, koliko je navijanja za.

  • stilist 10:10 18.december 2015.

    V enem slovenskemu mediju je kar nekaj pedrov, ki so si pomagali in talali službe. Kot kaže je tukaj isto.

  • RePReSeNT 10:17 18.december 2015.

    Ni panike, saj se ve, da bo v nedeljo večina PROTI!! Z veseljem bom gledal poklapane obraze zagovornikov!! :))

  • ecco 10:44 18.december 2015.

    Nimam predsodkov zato me istospolne družine ne motijo! Kakor sem videl doma in v tujini jim gre starševstvo dobro od rok!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.