Svet
164 ogledov

Staršem, ki bi otroke silili z vegansko prehrano, grozi zapor

Komentarjev 36
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • jakec1575 18:00 08.avgust 2016.

    točno tako. naj vsak je tisto za kar misli odgovarjat. Kar mene moti so polresnice in totalna neizobrazenost ter sklicevanje na članke v revijah, kateri dokazano večkrat napačno povzamejo ali pa sploh napisejo povsem nekaj drugega, kar je v osnovni ...prikaži več raziskavi. jejte kar čte. Ampak samo zato, ker necesa ne poznate dobro, tega ne napadajte. sam nisem vegan, sem pa o tem veliko prebral. zato trdim, da kdor zeli lahko vegansko prezivi povsem normalno. O razlogih za veganstvo mora pa vsak pri sebi spucat.

  • Vesna Dolšak 14:21 08.avgust 2016.

    Tetico si pa dobro .... hahahaha. Pravilno. Vsak naj je, kar mu paše, samo naj drugim ne najeda in pametuje, kaj bi morali jest. Jaz bi si tudi nalašč naročila največji šnicl, kar bi jih gostilna premogla. :)

  • allstarr111 12:28 08.avgust 2016.

    pa kaj bluzite, kaj je jedel Homo sapiens ? Je bil vegan ? Mogoče je bil res, a le ko ni nič ujel, drugače je jedel vse od kraja, tako da vegansto je le od modnih afnanj kot je nutricizem ...prikaži več zadnje leta, le da je staro že malo dlje, zdej je vsaka smrkla, modna kreatorka, blogerka, strokovnjak za prehrano in seveda voditeljica on občasno pevka (ne nujno v tem vrtnsm redu) vsi prodajajo neko zgodbo, a je napačna, URAVNOTEŽENA prehrana je PRAVILNA, le da vsak ali nima časa ali celo ne denarja, in se baše z basami iz spina, špara, mercatiorja ipd, pa sej so vse isto sranje, procesirana hrana ni za folk, meso je OK. Poznam vegetarjanca, ki ne je mesa, a dnevno zapoha sir brez problema, debu bolj k un k odojka šopa vsak dan. :)

  • Majazmaja 13:13 08.avgust 2016.

    Če niso vegani, so pa makrobiotičarji, brezgluteničarji, 90-dnevni ločevalci, paleodietičarji itd. Vsi se čutijo blazno kompetentne, da razpravljajo o prehrani in te kritizirajo, ker 2-3x tedensko poješ kakšno ribo / file / školjko / mehkužca. Pri 19. letih smo ...prikaži več šli s starši na kosilo za očetov rojstni dan in poleg mene se je usedla njegova sestrična, ki mi je vsakič, ko me je videla, najedala o veganstvu kljub temu, da je vedela, da sem vsak dan po nekaj ur na stadionu (trenirala sem tek) in da s solato in makaroni pač ne moreš niti trenirati, kaj šele dosegati nekih hvalevrednih rezultatov. Trenutek ko grem s tole vsaj 15 kg pretežko tetico na kosilo, sem čakala nekaj mesecev: ko je prišel natakar pobrat naročila, sem z najbolj nedolžnim obrazom in najbolj nežnim glaskom naročila: 'Jaz bi pa, lepo prosim, en steak. Rare oz. blue rare, če je možno.' Omizje je utihnilo in komaj zadržalo smeh, ko pa sem zraven popolnoma blede tetice mlatila tisti krvavi zrezek, sva bili pa tako ali

  • jakec1575 15:11 08.avgust 2016.

    je pa to stvar osebne odlocitve in vere v to, koliko lastnega odtisa pustis in ali je tvoj ego bolj pomemben od prezivetja vrste. Ego je hudiceva stvar. So tudi ljudje, ki res ne morejo biti vegani po fiziologiji in ...prikaži več genetiki. Te nimajo izbire. a jih % ni veliko.

  • Roman Jerše 17:16 08.avgust 2016.

    Bom dodal še svoje stališče glede prehrane. Nekoliko me zmede da, ko pride do smrti otroka zaradi okužbe s salmonelo ali e.coli iz živalske hrane ni negativnih poročanj. Naj navedem, da letno v zda umre samo zaradi salmonele iz živalskih ...prikaži več produktov okoli 120 otrok. Še večja je smrtnost zaradi e-coli. Na svetovni lestvici je letno zaradi tega prizadetih okoli 30 Milionov otrok. (WHO) Prav tako ni tudi negativnih poročanj o listeriji iz klobas, zaradi katere letno v sloveniji zabeležimo vsaj en spontan splav.

  • primoz.g 17:31 08.avgust 2016.

    roman, moraš pa upoštevat tudi dejstvo da je SLO ratala oz cela EU v zadnjem desetletju dobesedno plac kjer na določenih območjih prodajajo dobesedno smeti, sploh AKCIJE so past, ker izdelki za Nemčijo in bogatejše države nimajo enake kvalitete kot ...prikaži več za Balkan ali podobno, pač kvaliteta prirejena glede na kupno moč območja kjer se kupac nahaja, plus odkrili so ogromno stvari ki škodujejo za katere generacija 60-80 sploh ni vedela, niti imela dostopa, ni blo fast food punktov mnogo po jugi, če pa so bli je blo ocvtr krompirček in hamburger, največkrat pa čevapi in pleska, kemije ni bilo dosti, šele od leta 90 se je to začelo intenzivno dogajat, od raznih norih krav do fogl gripen, swine flu ipd. Tega prej ni blo, če pa je pa itak nismo nit vedeli :) Ampak naša VURS vedno pravi, TO TI NE BO NIČ LOL

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 11:55 08.avgust 2016.

    Namest da bi dal recimo prej za en pošteno izpit o pravilnem veganskem prehranjevanju vzpostavt in da bi se potem dovolil otroke hranit vegansko za tiste ki ga prestanejo....so rešitev najdl v prepovedi vse počez...boli njih k.....

  • jakec1575 15:08 08.avgust 2016.

    Vsaj 2mrd ljudi nima dostopa do mesa, pa nimajo problemov preziveti. Italijani so gurmani in veganstvo je napad na njihovo tradicijo in vrednoto gurmanstva. Kdor je preizkušal različne vrste hranjenja ve, da PRAVO veganstvo vkljucuje vse potrebne elemente prehrane, kuhane ...prikaži več in surove in da so mnoge jedi po mesnih receptih brez mesa boljse, ko so vegansko pripravljene. To pa da v rastlinstvu ne najdese enakovrednih ali celo boljsih beljakovin od mesa, je pa neizobrazenost. Res pa je, ce se gres kvazi veganstvo, da si nevaren sebi in drugim in od solatk res ne mores imeti dobrega treninga. Nekateri so na veganski hrani celo mocnejsi kot so bili na mesni.

  • Roman Jerše 17:38 08.avgust 2016.

    Jožek. Ne gre se za kvaliteto. Na zadnje je bila problem domača salama zaradi katere je nosečnica naredila spontan splav. Prav tako so na zadnje na koroškem zboleli za bakterijskim meningoencefalitisom dva otroka in dva odrasla po pitju domačega kozjega ...prikaži več mleka, ne me držat za besedo. Prav tako, sicer nevem točnega podatka da v UKC vsako leto prejmejo nekaj podhranjenih otrok, do sedaj je bil samo eden iz veganske družine.

  • Avatar AtaAufbiks
    AtaAufbiks 09:42 09.avgust 2016.

    Glavno, da sta sadje in zelenjava zdrava! Špricana jabolka in gensko spremenjena soja sta vrhunec zdravja! In biokrompir iz mekdonaldsa!

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 11:54 08.avgust 2016.

    "Odrasli se seveda lahko odločijo za vegansko prehrano. Težava nastane, ko to vsilijo še otrokom," Seveda mesne navade je treba privzgojit. Drgač bo čez par generacij trpela mesna industrija."Italijansko javnost je v zadnjem času pretresel primer ...prikaži več enoletnega malčka, ki so ga starši hranili le vegansko. Bil je podhranjen, zaradi srčne okvare pa so ga morali operirati"Se pa strinjam da tisti ki niso sposobni pa podučeni o mineralih, vitaminih, amino kislinah in ki nimajo zdelane diete tipi topi nimajo kej bit vegani. Zdej bodo naskral vsi vegani sam zarad teh turbo veganov ki nimajo pojma kako zadovoljit potrebe po vseh snoveh ki jih telo potrebuje. Nazadnjaška rešitev je splošna prepoved vsem otrokom da bi jedl vegansko. Ampak koga boli k... za vegane k je pa treba mesno industrijo podpirat. Namest da bi dal recimo prej za en pošteno izpit o pravilnem veganskem prehranjevanju vzpostavt in da bi se potem dovolil otroke hranit vegansko....so

  • Vesna Dolšak 14:24 08.avgust 2016.

    Otrok se naj sam odloči, kak pa kaj bo jedel, ko bo dovolj star, ne da starši že dojenčka silijo v neke blesave domnevno zdrave prehranjevalne navade, ki se itak spreminjajo vsake toliko. Enkrat je kao zdravo to, drugič je ...prikaži več to že škodljivo in je zdravo nekaj drugega. Blesarija! Vsak naj je, kar mu prija, če ne ve, kaj mu prija, pa se ozira na to, kaj kje piše, da je zdravo, je pa pač teleban in naj je zarad mene tudi le deteljo, samo 4-peresne naj pri miru pusti. :) Mene pa naj ne sili z nekimi svojimi pogruntavščinami o tem, kaj je zdravo. Sem čisto zadosti zrava za svoja leta in se odlično počutim, svojega dohtarja poznam le po imenu, tak da ... dokler bo rak, bom jedla, kot mi paše.

  • ecco 14:35 08.avgust 2016.

    Kaj pa starši, ki otroka debelijo in posledično ogrožajo njegovo zdravje z nezdravimi maščobami in sladkorjem? Biti vegan ne pomeni da boš podhranjen ali ti bo manjkala kakšno hranilna snov. Otrok bo dobil vse potrebno tudi z pravilno vegansko prehrano. ...prikaži več Poznam par, ki sta vegana in sta tudi njegova otroka. Oba že skoraj odrasla in zdrava. Mislim da gre tukaj za popolno neznanje in nerazumevanje!

  • primoz.g 15:53 08.avgust 2016.

    to pa ni res oz je, ampak dobijo beljakovine drugače, kitajci pojedo oz vsa azija poje raznih žuželk na da se ti skegla, in ja imajo beljakovine kar je enako mesu, čeprav so v bistvu bolj kvalitetne beljakovine kot v ...prikaži več našem naj naj šniclu, ampak kdo po to zobal pr nas.evo fanta sta šla po ozimnico :)http://i209.photobucket.com/albums/bb117/gilesschumm/huge-grasshoppers.jpg

  • Ivana Florencia 16:15 08.avgust 2016.

    Sama se odločas kaj bos jedla. Glede veganske prehrane ti lahko povem da se pa motis ko pravis da ne mores z vegansko prehrano dosegat bujne rezultate. Najmocnejsi clovek v nemciji je vegan, dobitnik kar nekaj zlatih medalj na zadnjih ...prikaži več zimskih olimpijskih igrah je vegan, djokovic prisega na vegansko prehrano (Je celo lastnik veganske restavracije), Messi ni vegan, ampak je ogromno izboljsal kondicijo, ko mu je priznani itaijanski nutricionist, ki se ukvarja z vrhunskimi sportniki, prepovedal meso in druge zivalske izdelke, zatem se je Messijeva zdrzljivost na igriscu nenormalno izboljsala (prihajam iz argentine in cela moja druzina sledi vsaki spremembi) imas ogromno bodybuildarjev, sportnikov ki so uspesni na veganski prehrani in so se celo izboljsali po spremembi prehrane, saj na veganski prehrani je regeneracija hitrejsa. Pa btw.. veganstvo ni solata in makaroni, je v vecini (odvisno od osebe) celo bolj raznolika od vsejede, ker prej šopas 10 razlicnih jedi, pol se ti pa odpre noc sv

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.