Slovenija
172770 ogledov

Upokojenka: Ne grem več v trgovino, upokojencem se je skisalo

Komentarjev 84
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez_53 14:11 31.marec 2020.

    Jaz sem pa imel čisto drugačno izkušnjo. Mogoče je to prednost manjših krajev, kjer se veliko ljudi pozna med sabo. Bil sem v treh trgovinah, ni bilo nobene gneče, vsi so bili vljudni in uvidevni, tako kupci, kot tudi trgovci. ...prikaži več Nobenega prerivanja ali neupoštevanja navodil. Brez težav sem v dobri uri opravil nakup v Sparu, Lidlu in Hoferju, tako da sedaj vsaj dva tedna ne bom hodil v trgovine.

    • Avatar Leon
      Leon 14:15 31.marec 2020.

      Mega centri na obrobju mest ,kjer nakupujejo tudi okolišani in domačini je vedno polno zaseden . Danes je penzija ......

    • kapibara1 14:37 31.marec 2020.

      Včera Spar popoldan, varnostnik vljudno odslovi penzionista, kateri pride z nakupovalnim cekarjem-vozičkom . se vidi da malo na špancir po štacuni..

    • softundsicher 14:43 31.marec 2020.

      Pohvalno, da ne hodite pogosto v trgovino, ampak v tri trgovine pa ne bi bilo potrebno iti.

    • Janez_53 14:50 31.marec 2020.

      Softundsicher, če hodiš poredko v trgovino, se temu primerno pripraviš. Upokojenci vseeno gledamo tudi na racionalno porabo denarja. Torej se doma pripravi sezname nakupov glede na cene artiklov v posameznih trgovinah. Zato ne pohajkujem po trgovini, ampak na osnovi seznama ...prikaži več hitro najdem, kar rabim in grem.

    • softundsicher 15:28 31.marec 2020.

      Janez_53: Verjamem. Vem tudi, da mora marsikdo paziti na vsak evro. Vseeno pa je smiselno razmisliti ali se splača za tisti euro ali dva splača hoditi v tri trgovine. Sploh v teh časih.

    • optimist11 16:08 31.marec 2020.

      Danes zjutraj nakupoval v Interšparu v Mariboru. Brez vsakih težav (kljub penziji in 10% popusto za upokojence), vsi prišli zaščiteni...Je pa res da je za nekatere starejše to stres, zato moramo tisti ki smo še malo bolj pri močeh paziti ...prikaži več da ne pride do "kriznih" situacij.

    • Zdravko Lajh 18:29 31.marec 2020.

      Tako je. Ko berem nekatere članke in nekatere komentarje, s sprašujem, ali morda živimo v drugi državi. V Mariboru nobene panike, nobenih praznih polic, nekje drugje (morda v LJ?) pa totalna štala..

    • YACKO 09:57 01.april 2020.

      Bravo....sam v LJ je že vsaj pol štajercev.......

    • optimist11 11:53 01.april 2020.

      Še premalo...

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 15:49 01.april 2020.

      Štajerci so doma,kjerkoli v Sloveniji. Mene motijo "ta črni" ićići,nobenega odnosa,obnašanje kot,da so v svoji državi ali še slabše.

  • Neuslišani 14:38 31.marec 2020.

    To da imajo upokojenci samo 2 uri na dan za nakupe je totalno zgrešeno in ima obratni učinek. Namesto da bi delali manj gužve v trgovinah, naredijo totalno gužvo in zmedo! Logično da bojo potem usi udarili ob isti uri ...prikaži več in ne bo več nobene razdalje, da se ja še prej kdo okuži. In to ravno tisti, katere naj bi se varovalo. Adijo pamet.

    • munja 15:08 31.marec 2020.

      Mislim, da je dve uri v mestih res premalo. Pri nas ni bilo nobenih vrst (Posavje).

    • kapibara1 15:34 31.marec 2020.

      Pozabljate na dejstvo: pokojnina je nakazana ENKRAT na mesec, trgovine so pa odprte VSAK dan.. Po mojih izkušnjah večina upokojencev dnevno hodi ven..vsaj na sprehod..

    • asmas1965 18:19 31.marec 2020.

      kapibara TOČNO TO moj sosed (85 let in žena 83)se je s ženo " pred korono" vsak dan vlekel ob 8 uri na kavo v bar 1 km proč Oba komaj hodita oba na berglah.on kot voznik brez refleksov...Imata sina ...prikaži več pri 40 letih;živijo skupaj ,ki bi jima z lahkoto prinesel iz trgovine.Očitno so skregani do dna(na zunaj je vse lepo..no če pogledam malo globje ni tako) no in tema dvema je 2 uri na dan premalo .Jaz sem moji pokojni mami vedno prinesel iz trgovine ,plačal položnice,dvignil denar...in to 15 km proč

    • kapibara1 20:56 31.marec 2020.

      asma - Sodelavec ponudil zgrbljeni ženički iz vasi, katero pozna, prevoz do doma, mu je odvrnila: Dokler bom lahk sama, bom hodila.. če bom nehala bom..

    • YACKO 10:16 01.april 2020.

      Kdo nam je notranji minister,a je kaj čudnega....

    • asmas1965 12:28 01.april 2020.

      kapibara smo malo trmasti upam,da na stara leta ne bom tak .No nisem ravno najstnik imam že vnuke...nekatere stvari rajši prepustim sinovoma (traktor v gozdu,podiranja drevja,oranje...) je pa res da nekateri ko obležijo ne vstanejo več .Soseda vsak dan vleče ...prikaži več drva v hišo pa ne vem zakaj ji ne prinese sin,ona bi šla lahko malo na sprehod pa bi bil rezultat enak

  • Avatar ovca
    ovca 16:54 31.marec 2020.

    ok, še hodim v službo. Odkar pomnim, hodim v trgovino 1x/mesec, razen po solato in določeno sadje, ki žal ne zdrži 1 mesec. Opažam, da nisem običajna potrošnica. Poleg tega, če zmanjka krompirja, imam še riž ali makarone. Meso v ...prikaži več zmrzovalniku in gre. Jogurti in podobne zadeve pa tudi imajo dolg rok uporabe. In ne, nimam špajze :) Zame se pravzaprav nakupovalne navade niso spremenile. Spremenile pa so se za tiste, ki so že prej hodili postopat v trgovino, namesto v naravo.

    • kapibara1 06:17 01.april 2020.

      SI čisto običjna potrošnica. Moja pokojna mami, mi je tudi vedno rekla: Za en teden se vedno nekaj najde, saj ni treba da je vsak dan pečenka.. Res pa je, da je imela manjše potrebe/ želje, kot mi mlajši..

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 20:22 01.april 2020.

      Tako je,ne daj se ovca.

  • wolf.ata 14:35 31.marec 2020.

    ne vem, v mojem, sicer manjšemu kraju bil v 3.trgovinah brez problemov, Mercator,Hofer, Petrol vse O.k.

  • Skipi 14:56 31.marec 2020.

    Predvidevam da v mestu ker teh težav na vasi nimamo.

  • anton55 15:27 31.marec 2020.

    Danes je izplačilo pokojnine in trgovine imajo 10% popust za upokojence,zato je povečan obisk istih.Jutri bo bolje.

    • kapibara1 15:38 31.marec 2020.

      V teh kriznih dveh mesecih, da se za tistih , vrh glave 5 evrov prihranka mesečno, prehukavaš s to hordo..

  • Waltter 17:06 31.marec 2020.

    No pri nas pa je tako: trgovine police so skoraj prazne, wc papirja ni, riza ni, ni polzekov, pa ze meso je tud bol tu pa tam. Trgovine so totalno polne nobenih omejitev glede razdalje, trgovke popolnoma nezascitene. Prepoved potovanja ...prikaži več izven zveznih dezel, pa se telefone ti sledijo in te ali na kontrolah ali pa zvezer obiscejo in ti dajo kazen. Pa to ni balkan to ti je nemcija...

    • janko90 23:31 31.marec 2020.

      Tako je to, če birokrati vodijo borbo proti virusu.

  • Avatar kbm
    kbm 15:37 31.marec 2020.

    Vlada dela dobro in se trudi bolj kot katerakoli prej. Ampak svoje moramo prispevati tudi državljani s potrpežljivostjo, sodelovanjem in odgovornostjo, da se bomo s čim manj škode izvlekli iz trenutne situacije.

  • Avatar krojac
    krojac 14:19 31.marec 2020.

    K.M za navadne novice uporabljašizra KAOS - žalostno za novinarja če to sploh si.

    • kapibara1 14:35 31.marec 2020.

      Probi se spopast s hordo takih upokojencev.. so pa v večini iz ta žujnih krajev- žužnaći..

  • McBobo 16:06 31.marec 2020.

    Saj ni samo pri nas tako. Tudi v Nemčiji in verjetno povsod drugod po EU je približno podobno. https://www.youtube.com/watch?v=dkwblLoTj9M&feature=em-uploademail

  • supreme 14:22 31.marec 2020.

    se mi zdi tole enmal izmišljen članek ......

    • kapibara1 14:34 31.marec 2020.

      Tud če je ?? Opisuje dejansko stanje ! - Govorim iz prve roke.. Nakazilo pokojnine, vrsta upokojencev, pride do okenca in reče: Samo pokojno mi vpišite.. potlej pa ma cajt dneve in tedene stojim.. v bifeju..

  • miho 14:51 31.marec 2020.

    Mislil sem, da je starejša generacija vajena potrpeti, ker je bila vajena vsega hudega (2. svetovna vojna in podobno), pa temu očitno ni tako...

    • darko88 18:40 31.marec 2020.

      Tista generacija, ki je znala še kaj potrpeti, je v glavnem, razen redkih izjem, že dotrpela in ti tudi v glavnem ne hodijo več v nabavo. Sedanji upokojenci, ki pa so doživeli 2. svetovno vojno, so pa takrat v glavnem ...prikaži več še lulali in kakali v plenice in se tega, kako je treba potrpeti, ne spomnijo, ali pa so to že pozabili, ker jih starši tega niso dostikrat spomnili. Z mlajšimi generacijami pa se je to samo še poslabševalo, razen redkih izjem.

  • Zdravko Lajh 18:10 31.marec 2020.

    Res ma zanima, kje se to dogaja? V teh dneh sem bil v večih trgovinah po Mariboru in okolici, pa niti v eni nisem zasledil nobene gužve, nobenega prerivanja, nobene nesramnosti itd. Res pa je, da sem sam pošteno nadrl ...prikaži več mlajšo gospo, ki je z golimi rokami šarila po sadju in zelenjavi...

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 20:39 01.april 2020.

      Na gobec bi jo moral.Škoda,da me ni bilo zraven.Aaaaa,bi midva razbila to prasico.

  • Nostalgija 02:48 01.april 2020.

    Kaj pa ima Janša s tem, da se nam na stara leta kisa? Hotel nas je zavarovati. Ranljivi smo. Upokojenci pa drvimo, ko je penzija v trgovino, ker nam takrat trgovci nudijo popust. Marketinška finta pač... Žal. In ja dve ...prikaži več uri je dovolj, pa se najmanj gužve je takrat. Razen tista, ki jo naredimo sami.

    • YACKO 10:20 01.april 2020.

      Zate je dve uri dost in to samo zato ker je Janša tko reku.....Se motim?

    • Nostalgija 12:34 01.april 2020.

      Pa če tudi, ker je Janša tako rekel. Zame je gospod. Izrazila sem svoje mnenje kot ti.

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 20:31 01.april 2020.

      Nostalgija,pusti FICKOTA.FICKOTU gre v nos,ker je JJ na oblasti,ker dela pravilno.On bi raje videl kakšnega klovna ali opico.

    • Nostalgija 12:45 02.april 2020.

      Se strinjam. :)

  • jjjaaannneeezzz 15:16 31.marec 2020.

    jaz sem bil v dveh, ne bom jih imenoval, eni veliki in eni mali. V veliko grem, ker rabim nekaj za dieto, kar v mali nimajo. In v ta veliki je bil res kaos in prerivanje, kot da bi moral ...prikaži večl biti do 10h že zunaj

  • Žurnalček 17:28 31.marec 2020.

    Kdor ne ve kolk je 2 metra in doma nima metra , to je višina krila vaših vrat ! In več se lahko odmaknete , manj pa ne smete pristopiti osebi do vas ! WHO je , če je kakšnega ...prikaži več malo zmedlo , dala ven takšno obvestilo, ker je v Indiji 1.500.000.000 prebivalcev, večini je mesečni dohodek 20 € in si ne morejo kupiti mask po pol € ! Tudi svetovna proizvodnja ni 100 miljonov mask na dan . A bi radi, da so maske po 20€ komad ! Indnija bo doživela katastrofo lahko pa se jim pridružite sami !

  • kapibara1 06:28 01.april 2020.

    Najbolj fajn mi je sedaj, da sem upokojenec krepostnega/ mladega videza. Hodiš v trgovini glih kadar češ: Zjutraj če te ustavi, pokažeš kartico... popoldan te pa nobeden nič ne vpraša( videz dela svoje- varka)..

  • kapibara1 14:12 31.marec 2020.

    Ko sem podobne stvari opisoval pokojni mami, mi je vedno dejala, saj nas upokojencev nihče ne mara. Če bi tole brali bi pa rekla, saj ni čudno saj se še med sabo ne moremo..Eni so res neznosni, pa še s ...prikaži več tistimi cekarji opletajo, kot pav po dvorišču dvignjen rep.. - Kot da so odprte samo danes in nikoli več..

    • Žurnalček 17:30 31.marec 2020.

      Ne se čudit , če bo kdo od mene doživel zaradi nedržanja navodil napad !

  • kurt 08:38 01.april 2020.

    Gospa Lidija, pravilno ste se odločili, da ne greste več v trgovino, gužva bo z tem takoj manjša.

  • Preprostež 14:51 31.marec 2020.

    Problem je, da večina upokojencev gre v isti supermarket, medtem ko manjše lokalne trgovine samevajo... Ne pravijo zaman, da nakupujte v najbližji trgovini!

    • mph 15:09 31.marec 2020.

      Če nimaš avta, javni prevoz pa ne dela, nimaš druge žal. Na srečo to vsaj meni ni problem, nekaterim je.

    • kapibara1 15:36 31.marec 2020.

      Becirk : Župa-Savska: Mercator 3x , Spar 1x privat 2x... Žal moraš prečkati Topniško ulico..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.