Slovenija
74133 ogledov

V slovenski župniji prepovedali botre. Starši na nogah.

Komentarjev 22
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 12:04 08.marec 2023.

    Če bi bil običaj, da boter daruje župniku 500 evrićev, tega običaja ne bi ukinjali, ampak bi zahtevali, da ima vsak birmanec vsaj tri botre...Banda pedofilska..

  • popokatopetl 10:40 08.marec 2023.

    Don Corleone gotovo dobra opora v veri...

  • Avatar Leon
    Leon 12:43 08.marec 2023.

    Katolibani so talibani .

    • Avatar Leon
      Leon 13:30 08.marec 2023.

      In pedofili !

    • Avatar SS666
      SS666 18:14 08.marec 2023.

      Moje birmansko darilo bi se glasilo takole...."IMAM MALOG ANDJELA KOJI TRČI OKOLO PO GRADU I ČEKIČEM TUČE LJUDE.SVAKO KOGA UDARI DOBIJE MALO MOG PRIJATELJSTVA I LJUBAVI....TEBE ĆE PRETUĆI !!!!!!

  • Avatar Jurič Zvonko
    juric 11:25 08.marec 2023.

    Z bratom sva bila pri birmi leta 1970 za darilo od botrov sva dobila denarnici s po 50000 dinarji in Pony kolesi obleki in čevlje...Pa zdaj ne hodim ne v cerkev in to ne zaradi Boga, ampak predstavnikov RKC, ki ...prikaži večki se obnašajo zvišeno, nad ljudmi.

  • satir 14:34 08.marec 2023.

    Vse skupaj je ena farsa. Dejansko ima župnik prav, čeprav ne prakticiram katolicizma, pa sem bil birman, sem bil samo zaradi tega ker sem moral !! Vse je zlagano. Botra danes nadomeščajo socialne službe in država. Pa naj verne pokličejo ...prikaži več referente na birmo. Ti bodo po uradni dolžnosti in po verskem prepričanju poskrbeli za morebitne nesrečnike... le da po novem, telefonov, ur, motorinov ne bo!!!

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 16:31 08.marec 2023.

      Na drugi strani pa so starši, ki seveda želijo birmanske botre, saj če so dobri za bermo in za vsako veliko noč in tudi za rojstni dan na široko odprejo denarnico in se pobahajo do kam jim seže.

  • Majazmaja 16:12 08.marec 2023.

    Dejansko je mimo, da taka farsa še obstaja. Soseda je za svojo vnukinjo iskala nekoga premožnega - dejansko je rekla, da mora imeti denar. No, sinova partnerka je zavrnila rekoč, da nikoli ni hodila ne k verouku ne v cerkev ...prikaži več in niti ni krščena, potem je našla sorodnico, ki se je je po dolgem moledovanju usmilila. Birmansko darilo: sveto pismo in izlet z njo v Vatikan. Sosedi se je povesil obraz, saj je pričakovala "kakšen nakit z diamanti ali vsaj nekaj denarja v protivrednosti."

  • kapljač 16:07 08.marec 2023.

    Še bolje ukinit birme

  • Janko 15:18 08.marec 2023.

    Zakaj pa ne bi ukinili birme

  • rd2dmk2 14:19 08.marec 2023.

    hm a si predtavljate da pride k birmi en janezek za botra pa mu je en Hadži Halef Omar z rolexom na roki in diamatno kepo na prstih ? verjetno se ne bo ne župnik ne škof čisto nič pridušal, ...prikaži več, če bo v pušco padel en zlato rumen cegu. ampak je pa takole , dam prav RKC-ju botrstvo ni en daril enkrat pri birmi. je celo življenje naloga botra, da spremlja in varuje in usmerja svojega varovanca. da pomaga da postane človek, lahko veren al pa ne, samo naj bo dober in pošten.

  • Avatar mahatma2
    mahatma2 18:06 08.marec 2023.

    Pedofil Rupnik somašuje v Rimu , tule pa pridigajo o tem , kako bi moral boter voditi birmanca v kršansko življenje . Rad imam vero in verujem v boga, samo tule bom pa vseeno napisal tole . Taki farji kot ...prikaži večot so tile , oprostite izrazu , gredo zaradi mene lahko sam v pizdo materino. In še enkrat oprostite izrazu, toda tak odnos farjev mi dvigne pokrovko kot se po domače reče.

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 16:53 08.marec 2023.

    Pravilna odločitev. Botrstvo sploh ni potrebno in zakonsko brez veljave...to je tekma za prestižna darila. Moj mož je že starim prijateljem odrekel to čast za njihove otroke, ker so starši ponoreli z vabili v prestižno gostilno, kjer vsak povabljence izroči ...prikaži več v špalirju kuverto z vsaj 200€. Jaz odklonom povabilo tudi sorodnikom.

  • Boris 16:57 08.marec 2023.

    Hahaha, a je kdo pa botre vprašal ?

  • Avatar NickMason
    NickMason 17:20 08.marec 2023.

    Ko je meni omenil da sinu ne more biti... niti stavka ni zaključil smo se z veseljem odpovedali birmi,sin delal uslugo stari mami ,drgač tem pravljicam ne verjamemo doma,sinu nikoli nisem diktiral vere,zdaj polnoleten naj se sam odloči in definitivno ...prikaži več vero je odmislil za vse večne čase.Vera v boga je osebna stvae posameznika in te napisane bedarije od biblije je napisal človek,toliko lažejo da začnejo še verjeti na koncu.

  • Pepe007 13:06 08.marec 2023.

    Resnici na ljubo se je namen botra izrodil in izpel. Pred stoletji je pomenilo, da mora boter birmanca tudi preživljat, če starši ne zmorejo. Bolj zanimivo mi je, kako so se laični mediji vtaknili v notranjo zadevo neke religije. In ...prikaži več posvečeni komentatorji zraven.

    • Avatar Leon
      Leon 13:33 08.marec 2023.

      Kaj meniš zakaj je uveden CELIBAT ? Zato, da otroci duhovnikov in njihovi potomci ne bi postali nasledniki premoženja RKC .

    • Pepe007 14:28 08.marec 2023.

      Obstajajo bedaki, ki mislijo, da je pod nek komentar treba nekaj napisati, čeprav nima veze ne s člankom in ne s komentarjem. @Leon, bralno razumevanje te matra. Poskusi delati na tem. S časom boš napredoval in boš razumel, kaj bereš. ...prikaži več Potem poskusi ponoviti, kaj so levostična ločila, da bo tudi minimumu slovnice zadoščeno.

  • Friderik1950 13:04 08.marec 2023.

    Pa ja ne. Ni birme brez botra. tako kot ni botra brez birme.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.