Slovenija
171 ogledov

Zato ministrstvo zanima, "kje učitelji spijo"

Komentarjev 24
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • MK 13:15 27.september 2016.

    ad1: velja za 75% šolad2: velja iz osebnih izkušenj in strokovnih konferencad3: zanje skrbijo delavke, ki pridejo na šiht med 11 in 13 uro. ne skrbijo tiste, ki so tam od jutranjega varstva, tako kot je to v ...prikaži več gospodarstvu, ko vsi delamo med 8-10 ur.ad4: velja isto pravilo - moralo bi veljati. V PRAKSI PA SE NE IZVAJA.ad5: nočem, da se štemplajo ampak da oddelajo delovno obveznost. ki je pa ne, ker tekmujejo v goljufanju z urami. poznam pa šolo, kjer se štempaljo in jim gre prav dobro.še kaj?!

  • 4d5eccf93739c6305aaf8969a682cc57e1fd7395 09:10 27.september 2016.

    @MK Od kje vam te točke?? To kar nekaj nabijate. Že prva točka ne drži. Konkretno OŠ Prule, ki je tukaj v članku, nima nobenih parkirišč za učitelje, kaj šele da bi bila "parkirišča ZASTONJ".

  • Gigiiinjo 09:15 27.september 2016.

    aja tak je to. Vam bom pa povedal kako je v eni največjih in najbolj znanih firm v Sloveniji (mogoče tudi kje drugje)Ko podpišeš pogodbo imaš nek naslov od koder dobivaš potne stoške (pogodba za nedoločen čas). Če se ...prikaži več preseliš bližje službi, moreš to seveda tkaoj javiti da se pogodba spremeni in ti dobivaš manjše potne.V nasprotnem primeru če se preseliš dlje pa o tem nočejo niti slišati in se kao izgovarjajo da pogodb se ne popravlja - imaš kaj imaš.Inšpektori pa tak al tak muteci :)) obrne jih vsak ki ima minuto časa

  • Ferluci 20:00 27.september 2016.

    Pozabil si še na malico oziroma kosilo. Učitelji in sodelavci (po simbolični ceni) po trditvi mojega sodelavca - njegova hči je namreč učiteljica - nosi vsak dan kosilo za družinske člane domov. Jasno, kot presežek malice. No, v enem letu ...prikaži več se pa le nekaj nabere...'korektor' se pa spreneveda. Ali je učitelj ali zagovornik nepravilnosti.

  • korektor 08:40 27.september 2016.

    Problem nastane takrat, ko se začneš vozit o dlje kot do sedaj in delavcu ne želijo povrnit teh stroškov. Naj delodajalci dvignejo plače na spodoben nivo in ne bo potrebno vračati potnih stroškov.

  • watcher 08:06 27.september 2016.

    In kje je tu problem? Problem nastane samo takrat, če lažeš koliko kilometrov narediš do službe, da bi si zvišal potne stroške.

  • korektor 08:39 27.september 2016.

    ad1. tvoja trditev izhaja iz osebne analize vseh šol ali kar tako malo klaftraš?ad2. tvoja trditev izhaja iz osebnih izkušenj z vsemi učiteljiv SLO ali kar tako malo klaftraš?ad3. za otroke v OPB, ki traja do 16:30 pa ...prikaži več skrbijo starši in čistilke?ad4. za učitelje velja pravilo kot za vse javne uslužbence: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED2822 torej klaftraš.ad5. štempljanje ni vezano na poklic temveč na delovno mesto, štempljanje je uvedeno v kolektivih kjer ni zaupanja, učitelja vsako uro štemplja najmanj 20 učencev.

  • Gigiiinjo 09:16 27.september 2016.

    čisto vse si sfalil stari

  • nkidess86 09:27 27.september 2016.

    moram povedati da vse odvisno od firme. jaz sem pred kratkem preselil na nov naslov (skoraj 10km dlje) pa ni bilo noben problem. sprememba naslova (uradno na občino) prinesel dokazilo v službi in to je to, zadeva urejena.vem pa ...prikaži več da kot ste napisali da to dogaja pri drugih, zato sem napisal da vse odvisno od firme in seveda če ne držijo pravil pa treba prijaviti inšpekcijo.problem nastane kot je bilo pred leti povedano ko je policaj dobival potne stroške iz MS v KP in nazaj (vsak dan vozi v službi) v resnici pa je stanoval v KP (nekaj takega je bilo) potne stroške je imel skoraj toliko kolikor ima plačo! To pa ni pošteno! žal eni izkoristijo to in je potrebno nekaj nadzora (ne pa tak kot zdaj predlagajo!)

  • Pepe007 10:20 27.september 2016.

    Mislim, da obstaja elegantna rešitev. učitelji se odpovedo povrnitvi prevoza na delo, pa podatkov ne rabijo vnašati.

  • izRODEk 12:16 27.september 2016.

    Zavedajte se nekaj: VSI uradi v RS živijo od birokracije! Ali drugače: ni birokracije, ni uradov, ni uradnikov, ni služb za njih (in privilegijev).

  • Janez_53 12:20 27.september 2016.

    Tvoje trditve v predzadnjem stavku ne držijo! Vsak ima zakonsko podlago, da iztoži premalo izplačane potne stroške! Ne vem pa, kakšne inšpektorje mešaš sem zraven!

  • add 12:37 27.september 2016.

    Ne vem čemu se čudijo?!Razen temu, da je goljufanje na vseh nivojih (ne samo pri politikih, dragi moji) postalo slovenski nacionalni šport ...In izgovor goljufa je vedno ta, da pokaže s prstom na tistega eno stopničko višje.

  • MK 13:10 27.september 2016.

    kako ne. ob koncu leta je toliko daril, da ima naša "gospa" odprt prtlažnik karavana.dobili smo čisto vse o čemer sem pisal, vključno z vrtalnim strojem.

  • MK 13:12 27.september 2016.

    ja sori, nesrečniki. poglej še kakšno šolo. npr. ena ljubljanska je dosegla letos, da so del igrišča in del zelenice spremenili v ograjen parkirni prostor z 2!!!! parkirnima mestoma za starše, ki odlagajo otroke in 30 mest za učitelje.

  • MK 13:13 27.september 2016.

    ni fora v štemplanju. fora je da ure niso oddelane. in potem "pomagajo" v knižnici 1 in 2 julija potem jih pa naženejo domov in jim pišejo 40 ur.pa ne mi govort. vem vse iz lastne familije. nisem ...prikaži več mutav. vem vse fore, ki obstajajo.

  • Majazmaja 09:56 27.september 2016.

    1. Deloma se strinjam. Veliko šol res ima parkirišča, veliko pa tudi ne. 2. Se strinjam. Priprave ti dajo tudi kolegi oz. jih dobiš na internetu.3. Delno se strinjam: sošolka je rekla, da ni bolj udobnega poklica od ...prikaži več učiteljstega. Zgodaj je doma - če je slučajno kdaj ob 15h, pravi, da je delala zeeeloooooo dolgo in da si ne predstavlja, da bi delala do 17h, 18h, 19h, tako kot jaz (t.j. 10 - 12 ur - gospodarstvo in tuje podjetje). Uči enega glavnih maturitetnih predmetov in dosega izjemne uspehe (njeni pobirajo zlata Vegova priznanja, ne padajo na maturi in nima popravcev, ker pravi, da je oboje odraz učiteljevega (njenega!) slabega dela).4. Se absolutno NE strinjam! 5. Veliko je poklicev, kjer se ni potrebno štemplati! V firmi, kjer delam, se ni treba, pomembno je, da je delo kvalitetno opravljeno in da so dobri rezultati.

  • Pepe007 10:23 27.september 2016.

    Glede štemplanja. Noben nima prav. Učitelja ne "štemplja" 20 učencev, ker bi potem štempljali samo polovico delovnega časa. In v Sloveniji obstajajo šole, kjer se učitelji morajo štempljati in biti na delovnem mestu v šoli 7,5 ali 8 ur. <br ...prikaži več />Nek smiseln predpogoj zato so urejeni kabineti, oprem za vsakega (denimo računalnik). Tega pa večina šol nima.

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 12:52 27.september 2016.

    Če ni nadzora se goljufa. Tako to je v naši državi ..žal. Nadzor je nujno zlo. Če hočmo imet državo kokr tok ok rabmo boljši nadzor; večjo transparentnost. Ne gre drgač.

  • MK 13:09 27.september 2016.

    kako pa, če govorim iz lastnega primera.npr. dobili bon za toplice v vrednosti 300 eur! zbrali učenci. je gospa učiteljica vprašala ravnatelja ali naj prijavi in gre darilo šoli, je ravnatelj rekel "si nora" samo težave bom imel s ...prikaži več tem. kaj naj pa to dam. pa še starše boš užalila. in smo šli v toplice, gospa ni šla, je dala meni. hvala učenci.naj nadaljujem?!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.