13 ogledov

Del Potro Murrayu vrnil za Rio

Juan Martin del Potro Davisov pokal EPA
V svetovni skupini Davisovega pokala sta v petek na sporedu prvi dejanji obeh polfinal.

V Glasgowu je prvi dvoboj, ponovitev finala iz olimpijskih iger v Riu de Janeiru med Andyjem Murrayjem in Juan Martinom del Potrom, trajal kar pet ur in sedem minut. V vodstvu je prešla Argentina.

Del Potro se je Murrayju pred njegovimi navijači v Glasgowu oddolžil za poraz v Braziliji. Zmagal je s 3:2 v nizih, potem ko je imel Murray že vodstvo z 2:1. Četrti niz je skoraj dva metra visoki Argentinec dobil s 6:3, odločilnega pa 6:4.

Čeprav je dvoboj trajal več kot pet ur, Del Potro in Andy Murray nista prišla blizu najdaljšim obračunom v Davisovem pokalu. Rekord v tem tekmovanju držita dvojici Tomaš Berdych/Lukaš Rosol in Stan Wawrinka/Marco Chiudinelli, ki sta 2013 igrali 7 ur in dve minuti, na splošno pa Američan John Isner in Francoz Nicolas Mahut, ki sta v Wimbledonu 2010 zabavala gledalce celih enajst ur in pet minut.

V drugem dvoboju prvega dne je Veliko Britanijo, ki brani naslov v Davisovem pokalu, zastopal Kyle Edmund, Argentino pa Guido Pella. Slednji je bil uspešnejši, čeprav je izgubil prvi niz.

Čilić Hrvate obdržal v igri

V Zadru se merita reprezentanci Hrvaške in Francije. Prvorangirana igralca sta upravičila vlogi favoritov.

Richard Gasquet je s 3:0 premagal Borno Čorića, Marin Čilić pa je bil boljši od Lucasa Pouillea s 6:1, 7:6, 2:6 in 6:2.