26 ogledov

Cristiano ni za slovesa: uničil San Mamés

Tello Fabregas Bartra Xavi Alves Zaragoza Barcelona Liga BBVA Španija prvenstvo
1/32
Barcelona se je naslovu prvaka približala še na eno zmago. Varovanci Tita Vilanove so brez Lionela Messija in številnimi rezervisti v eni najbolj zanesljivih predstav premagali Zaragozo (3:0). Real Madrid je na večerni tekmi zadnjič gostoval na starem San Mamésu pri Athleticu Bilbau, ki ga je z dvema goloma v zgodovino poslal Cristiano Ronaldo (3:0).

Zadnja tekma z osovraženim Real Madridom na starem San Mamésu bi se težko začela slabše za Athletic Bilbao, ki je že v drugi minuti dobil evrogol z desnice Cristiana Ronalda. Portugalec je pod prečko poslal prosti strel z okrog 25 metrov in takoj pokvaril praznično vzdušje na tribuni.

V prvem polčasu se je moral nekajkrat z odličnimi posredovanji izkazati tudi Diego López, ki ga je klubski kapetan Iker Casillas na stadionu, kjer je še v prejšnjem stoletju debitiral v dresu belega baleta, spet spremljal zgolj s klopi.

Najlepši priložnosti, na eni strani za povišanje, na drugi pa za izenačenje, sta se obema ekipama ponudili v isti minuti. Tri minute pred iztekom rednega dela prvega polčasa je najprej Ángel Di María stresel prečko, potem ko je sam pred Gorko Iraizozom dolgo časa odlašal s strelom, na drugi strani pa je poskus Anderja Herrere z roba kazenskega prostora s pantersko obrambo, ki je bila tako dobra, da je ušla celo sodnikom, ustavil López.

Za piko na i še gol Higuaína

Drugi polčas se je začel z veliko bolj nepovezano igro in številnimi majhnimi prekrški, ob katerih je živce na navdušenje gledalcev živce izgubljal tudi Ronaldo. Toda Portugalec Baskom ni ostal dolžan in v 68. minuti zabil še svoj drugi gol, ko je najvišje in povsem neoviran skakal v kazenskem prostoru Athletica po prostem strelu Xabija Alonsa in z glavo premagal Iraizoza.

Tekme je bilo tudi zares konec slabih deset minut kasneje, ko je Ronaldo na desni strani našel rezervista Gonzala Higuaína, Argentinec pa je z močnim strelom po tleh zabil še tretji gol belega baleta. José Mourinho je nato iz igre ob žvižgih potegnil Ronalda, ki ga je zamenjal Álvaro Morata.

Barça tri zmage od naslova: sprehod v Zaragozi

Na La Romaredi je po dolgi podaji branilcem Zaragoze takoj ušel Cristian Tello, toda s svojim značilnim strelom na drugo vratnico meril za las nenatančno. Barcelona v premešani postavi, kjer ni bilo poškodovanega Lionela Messija, David Villa in Gerard Piqué pa sta bila na klopi, ni preveč blestela, a povedla po 20 minutah igre.

Thiago Alcantara Alves Zaragoza Barcelona Liga BBVA Španija prvenstvo | Avtor: EPA EPA
Soigralcem se je na desnem boku lepo odprl Alexis Sánchez in v sredini z idealno podajo zaposlil Thiaga Alcântaro, sin nekdanjega brazilskega reprezentanta Mazinha pa je brezhibno zaključil. Stadion je bil na nogah v 35. minuti, ko se je Alex Song malce nespretno gradil v svojem kazenskem prostoru in v obraz udaril Víctorja Rodrígueza, toda sodnik ni zapiskal.

Smrtna tišina pa se je po Zaragozi razlegla že nekaj minut kasneje, ko je po izvrstni podaji Thiaga pred vratarja Roberta prišel Tello, ki je mrežo zatresel s presenetljivim strelom na prvo vratnico. Čuvaj mreže je domače v 41. minuti rešil še višjega zaostanka, ko je dobro posredoval po strelu Sáncheza.

Nekaj minut tudi za Abidala

Čilenec se je v prvi akciji drugega polčasa še bolj približal zadetku, toda njegov prefinjen lob je stresel prečko Zaragoze. Tretji gol je vseeno prišel, pod njega pa se je po izvrstni samostojni akciji še drugič v večeru podpisal Tello, ki je kot blisk prodrl pred vrata in premagal Roberta s strelom na daljšo vratnico.

Vilanova je v revialnem vzdušju dobrih deset minut spet namenil Éricu Abidalu, povratnik po presaditvi jeter se je na zelenice sicer vrnil na prejšnji ligaški tekmi proti Mallorci, tudi domači navijači pa so mu namenili topel aplavz. Mañosi so še več ovacij gostujočim nogometašem namenili v 84. minuti, ko je na zelenico stekel njihov nekdanji član David Villa.

Atlético vrši pritisk nad Realom

Radamel Falcao je prispeval dva gola za zmago Atlética Madrida proti Granadi, s katero se je Atlético za nekaj ur izenačil z mestnimi tekmeci Realom (5:0). Kolumbijski napadalec, ki ga v kombinacijah za naslednjo sezono povezujejo predvsem z odhodom na Otok, je zdaj že pri 24 zadetkih v sezoni.

Varovanci Diega Simeoneja, ki se bodo z Realom naslednji mesec pomerili v finalu kraljevega pokala, so ostali tretji zaradi slabše razlike v golih. Atlético je na Calderónu povedel že po nekaj minutah, ko je podajo Kokeja v mrežo pospravil Diego Costa.

Brazilec je nato pripravil še zadetek Falcau po hitrem protinapadu, Koke pa je s prostima streloma v nadaljevanju zalagal Falcaa in Raúla Garcío, ki sta oba zadela s podajama mladega španskega reprezentanta. Petardo je v 70. minuti zaključil brazilski branilec Filipe Luís.

Navdušujoči Real Sociedad ne popušča v boju za Ligo prvakov. Imanol Agirretxe je četrtouvrščeni ekipi prvenstva z dvema goloma prinesel zmago pri Rayu Vallecanu (2:0). Klub iz San Sebastiána je z zadetki Agirretxeja pobegnil že po manj kot 15 minutah igre, nepremagani pa so že 13 tekem.