55 ogledov

Messi rekord podkrepil s hat-trickom

Lionel Messi EPA
Zvezdnik Barcelone Lionel Messi je postal najboljši strelec v zgodovini najmočnejše španske lige. Katalonci so odpihnili Sevillo.

Leo Messi je pred tekmo s Sevillo dosegel 250 zadetkov v najmočnejši španski ligi, že v 21. minuti pa je s čudovitim zadetkom iz prostega strela izenačil rekordni dosežek legendarnega baskovskega nogometaša Telma Zarraonandia Montoye. Zarra je blestel v štiridesetih in petdesetih letih prejšnjega stoletja, ko je med letoma 1940 in 1955 v dresu Athletica Bilbaa zbral 251 zadetkov. Kasneje je Argentinec ob prepričljivi zmagi s 5:1 zabil še dva zadetka in tako dosegel svoj 30. hat-trick v karieri.

Andaluzijci so na začetku drugega polčasa sicer še izenačili po avtogolu Jordija Albe, a so kasneje v polno zadevali le še domači nogometaši. Že v 49. minuti je po Xavijevi podaji s prostega strela zadel Neymar, kasneje pa je podajo Luisa Suareza izkoristil še Ivan Rakitić. Messi je nato dokončal delo že z dvema goloma in se tako ustavil pri 253 zadetkih v La Ligi.

Tudi Real Madrid je prepričljivo zmagal, s 4:0 je bil v gosteh boljši od Eibarja. Dvakrat se je med strelce znova vpisal tudi Cristiano Ronaldo, ki je tako v tej sezoni zabil že 20 zadetkov v španskem prvenstvu. Ob takšnem tempu bi imel ob koncu sezone na svojem računu neverjetnih 63 golov, rekord v eni sezoni s 50 zadetki drži Messi. Kar 16 ekip v La Ligi je manj učinkovitih kot nezaustavljivi Portugalec. Real še naprej vodi na lestvici.

V boju za vrh je ostal tudi branilec naslova. Atletico Madrid, Jan Oblak je tekmo znova presedel na klopi prvakov, je bil s 3:1 boljši od vselej neugodne Malage. Jutri bo od boljših moštev nastopila še Valencia, netopirji bi se z morebitnim uspehom proti Levanteju povzpeli na tretje mesto.