14 ogledov

Morski psi doma klonili proti zmajem

hokej olimpija Anže Petkovšek
Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 40. kroga lige Ebel v gosteh premagali Innsbruck s 5:4 (2:1, 2:1, 1:2).

V Innsbrucku so Ljubljančani že zmagali pred dvema mesecema, z novo zmago, že tretjo proti Innsbrucku v tej sezoni, pa bi se na lestvici približali tekmecem, kar jim je tudi uspelo. Po razburljivi končnici so do konca zadržali prednost in še enkrat odnesli dve točki s Tirolske.

Tekmo so bolje odprli gostje, ko so že v 83. sekundi izpeljali lep protinapad, Žiga Pešut pa je gol dosegel praktično na prazna vrata. Domači so hitro izenačili. Ko se je s kazenske klopi vračal izključeni Anže Ropret, so zadeli iz bližine. A Ljubljančani so na prvi odmor vseeno odšli z vodstvom, za kar je poskrbel Hunter Bishop, ki je po strelu Maksa Selana spremenil smer ploščku in domači vratar Adam Munro je bil brez moči.

Na polovici tekme so zmaji uprizorili nov hiter protinapad, Ropret pa je izkoristil podajo Gala Korena za 3:1. Ko je nato vodstvo gostov povišal še Pešut z natančnim strelom z desne strani, je kazalo, da je tekma odločena. Toda Innsbruck je nato zadel ob dveh igralcih več na ledu, v 45. minuti pa je zaostajal le še s 3:4. Sledile so napete minute, še en protinapad pa je nato Bishop spremenil v trdnejše vodstvo s 5:3.

V 54. minuti je sodnik dosodil kazenski strel za domače po prekršku Selana, Andy Chiodo pa je poskus Rolanda Kaspitza ubranil. Toda domači so še v isti minuti po ne najboljši obrambi akciji gostov le prišli do znižanja na 4:5.

V zadnjih minutah je delo gostom olajšal Matt Sidall, ki je spotaknil Aleša Mušiča in moral na kazensko klop. Bishop je 40 sekund pred koncem ušel, tekmeci so ga zrušili in tudi on je imel na voljo kazenski strel, tudi tokrat pa je bil vratar uspešnejši od strelca. Domačim, ki so skušali še brez vratarja priti do preobrata, je nato zmanjkalo časa.