115 ogledov

Nov državni rekord v skoku s palico

robert renner Saša Despot
Robert Renner je drugi dan balkanskega prvenstva v romunskem mestu Pitesti zmagal v skoku s palico in je s 5,65 metra postavil slovenski rekord in izpolnil normo (5,65 m) za nastop na svetovnem prvenstvu v drugi polovici avgusta v Pekingu. Zlato sta osvojila tudi Žan Rudolf in Martina Ratej.

Robert Renner, ki je za 15 cm ugnal vso konkurenco, je imel tri uspešne poskuse, na 5,20 in 5,40 metra je bil uspešen drugič, na 5,65 m pa že prvič in že tedaj se je lahko veselil državnega rekorda in norme za SP. Vsi ostali, razen Ivana Horvata, so že pred tem izpadli. Hrvat je po uspešno preskočenih 5,50 m izpustil 5,65 m in na 5,70 metra letvico trikrat podrl. Evropski prvak za mlajše člane je na tej višini skakal le enkrat in nato, ker je že zmagal, tudi končal tekmo. Svoj prejšnji slovenski rekord, 5,62 m, je dosegel 10. februarja, leta 2013, v francoskem mestu Villleurbanne.

Žan Rudolf je osvojil naslov v teku na 800 m (1:50,10), Martina Ratej pa v metu kopja (59,19 m); oba sta že pred časom izpolnila normo za SP. Maja Mihalinec je bila tretja v teku na 200 m (23,28), Sabina Veit pa četrta (23,38). Obe sta v močnem vetru v prsi ponovno za malo zaostali za normo (23,20) za SP v Pekingu. Mihalinčeva je normo zgrešila za osem stotink, Veitova pa za 18. Četrti je bil na tej razdalji tudi Jan Žumer (21,46).

Mihalinec je že v soboto, prvi dan prvenstva, osvojila zlato v teku na 100 m in je z 11,34 sekunde z osebnim rekordom le za stotinko zgrešila normo za SP (11,33). Naslov balkanskega prvaka sta osvojila še Luka Janežič in Tina Šutej. Janežič je bil zlat na 400 m (46,39), Šutejeva pa v skoku s palico (4,20 m). Oba že imata normo za SP, tako kot tudi Maruša Mišmaš, ki je bila druga na 3000 m zapreke (10:03,83), srebro pa je osvojila tudi Veronika Domjan v metu diska (53,74 m). Tretji je bil Tadej Hribar v metu diska (54,44 m).