67 ogledov

Risi grizli na Dunaju

Slovenija Avstrija turnir Tivoli prijateljska tekma Žiga Pance Wiedergut Anže Petkovšek
Slovenska hokejska reprezentanca je na zadnji prijateljski tekmi pred začetkom svetovnega prvenstva na Švedskemgostovala na Dunaju in po kazenskih strelih premagala domačo zasedbo Avstrije z 1:0.

Po rednem delu in po podaljških se je tekma končala brez zadetkov, pri kazenskih strelih sta bila za goste uspešna Luka Bašič in Žiga Pance.

Potem ko so Slovenci pred tednom dni opravili le polovico načrtovanih prijateljskih tekem z Avstrijo, ker je bolezen v taboru tekmecev preprečila drugo tekmo v Mariboru (na prvi so izbranci Matjaža Kopitarja zmagali s 5:2), se je zadnje testno tekmovalno dejanje izteklo v slovensko korist. Gledalci v dunajski dvorani Alberta Schultza niso videli zadetkov v 65 minutah tekme, nazadnje pa so lahko bili bolj zadovoljni tisti, ki so stiskali pesti za goste. Slovenci so bili spretnejši in boljši pri kazenskih strelih in si priigrali prestižno zmago, preden se bodo v ponedeljek podali še na zadnje piljenje forme v sklepnem delu priprav za Švedsko 2013.

Domači so bili po porazu v Mariboru, ki so ga pripisali tudi zdravstvenim težavam, še dodatno nabrušeni, domači navijači pa so do izbrancev selektorja Mannyja Viveirosa že kar zahtevali, da po treh zaporednih porazih s Slovenijo končno le zmaga. Slovenski selektor Matjaž Kopitar pa še naprej v moštvu nima nemške četverice Aleša Kranjca, Roka Tičarja in bratov Rodman.

Slovenci so na tekmi, po minuti molka v spomin na prezgodaj umrlega dolgoletnega reprezentanta Slovenije Elvisa Bešlagiča, na dresih nosili tudi črn žalni trak. Avstrijci pa so že od samega začetka skušali pokazati, kdo je glavni na domačem ledu. A je bil kljub premoči nepremagljiva ovira Robert Kristan, ki mu je na začetku tekme pomagala tudi vratnica. Z igralcem manj (na tekmi so imeli domači štirikrat takšno prednost, enkrat celo minuto tudi 5-3, Slovenci pa le enkrat) pa je bil nato nevaren Rok Pajič, a ni zadel.

V drugi tretjini so imeli rdeče-belo-rdeči največjo premoč na ledu, narekovali oster ritem, toda ne Thomas Koch ne soigralci niso znali premagati Kristana, v tem delu je bil pri gostih nekoliko nevarnejši le poskus Anžeta Kuralta. V zadnjem delu je bila igra znova precej bolj izenačena, Slovenci pa bolj disciplinirani v igri v srednjem delu igrišča. Ob edinem "power-playu" Slovenije pa tudi ni bilo gola v mreži domačih.

Podaljšek so bolje odigrali Slovenci, dvakrat je poskusil Klemen Pretnar, a je tudi po 65 minutah ostalo pri začetnih 0:0. Žiga Pance je nato postavil piko na i pri kazenskih strelih, potem ko je prvega zadel Luka Bašič, drugega pa zgrešil Tomaž Razingar; za domače je bil uspešen le Thomas Raffl.