42 ogledov

Sin Diega Simeoneja potopil Juve

Giovani Simeone Profimedias
Nogometaši Juventusa so v 14. kolu doživeli tretji poraz.

Stara dama v zadnjih sezonah ni navajena na poraze, tokrat pa je brez točk ostala na gostovanju v Genovi. Pri domači Genoi se je najbolj izkazal Giovanni Simeone, sin nekdanjega argentinskega reprezentanta in zdaj trenerja madridskega Atletica Diega Simeoneja. Mladenič je že v trtji minuti z bližine zatresel mrežo gostov, le deset minut kasneje pa je bil uspešen še po strelu z glavo. Ko je v 29. minuti padel še avtogol za vodstvo domačih s 3:0, so le še največji privrženci Juventusa verjetno verjeli v preobrat. Do njega ni prišlo, belo-črni so častni zadetek zabili šele ob koncu tekme.

Med slovenskimi legionarji se je znova izkazal Jasmin Kurtić, ki je z zadetkom pomagal Atalanti do kar šeste zaporedne zmage. Nogometaši iz Bergama so skočili na četrto mesto, imajo le pet točk manj od branilca naslova Juventusa. Slovenski reprezentančni vezist je v gosteh pri Bologni zadel sredi drugega polčasa, po kotu je z glavo zadel za končnih 0:2.

Jasmin Kurtić | Avtor: Profimedias Profimedias

Pri Palermu je Siniša Anđelković odigral vseh 90 minut ob domačem porazu proti Laziu, Luka Krajnc pa znova ni dobil priložnosti za dokazovanje v dresu Sampdorie. Ta je iztržila točko pri Crotoneju.