12 ogledov

Jasmin Kurtić veliki junak ob zmagi Atalante

Jasmin Kurtić Profimedias
V 11. kolu italijanskega prvenstva je zablestel slovenski reprezentant Jasmin Kurtić.

Jasmin Kurtić je bil najzaslužnejši za zanesljivo domačo zmage Atalante proti Genoi. Slovenski reprezentančni vezist je namreč že do polčasa dvakrat zatresel merežo tekmeca in poskrbel za vodstvo z 2:0. Nogometaši iz Bergama so ob koncu tekme slavili s 3:0, Kurtić je sicer igral do 65. minute.

Belokranjec je najprej mrežo zatreselv 36. minuti, ko je vtekel v kazenski prostor, pobegnil branilcem in iz bližine premagal gostujočega čuvaja mreže. Drugič je bil natančen v sodniškem podaljšku prvega polčasa. Z desne strani šestnajsterca je sprejel podajo in nato žogo poslal v levi spodnji vratarjev kot. Njegovi soigralci so kasneje le še potrdili zmago.

V boju za vrh lige si je spodrsljaj privoščila Roma, ki je odigrala tekmo brez zadetkov. Sinovi volkulje so z 0:0 remizirali pre Empoliju. Chievo Valterja Birse in Boštjana Cesarja je minimalno klonil na gostovanju pri Crotoneju.