13 ogledov

Derbi in vrh lestvice Gorenju

žuran Iztok Puc spominska tekma Slovenija Celje Pivovarna Laško Saša Despot
Rokometaši Gorenja Velenja so v desetem kolu 1. NLB Leasing lige na derbiju prepričljivo premagali Celje Pivovarno Laško (31:26). Velenjčani so se z dvema točkama prebili na prvo mesto lestvice, kjer so zamenjali prav pivovarje. Cimos je v soboto pred domačimi gledalci brez težav ugnal Ormož (38:22).

Gorenje Velenje je novo vodilno moštvo 1. NLB Leasing lige, potem ko so varovanci Branka Tamšeta v domači Rdeči dvorani brez večjih težav premagali Celje Pivovarno Laško. Lepo popolnjena in glasna dvorana je uživala že v začetku, ko so njihovi ljubljenci pobegnili na tri gole razlike (4:1), po izključitvi Dina Bajrama pa so se Celjani vrnili in izenačili na šest. Do konca polčasa se ni uspelo odlepiti nobeni ekipi, so pa Velenjčani z uspešno izvedeno sedemmetrovko na odmor odšli z dvema goloma prednosti (15:13).

Razen približanja na gol zaostanka v 40. minuti gostje niso resneje zapretili Velenjčanom, ki so povedli že za tri zadetke. Katastrofalnih enajst minut, ko Celjani niso zadeli niti enkrat, je dokončno prelomilo srečanje v korist domačih, saj so med "štrajkom" pivovarjev zadeli sedemkrat in ušli na devet golov razlike. Blestel je predvsem velenjski srednji zunanji Marko Bezjak, ki je bil z devetimi goli nerešljiva uganka za rumene.