760 ogledov

Tanjević odstopil s selektorskega mesta

Bogdan Tanjević Črna gora EPA Bogdan Tanjević ni mogel zdržati brez dima.
Legendarni košarkarski trener Bojan Tanjević ni več selektor črnogorske reprezentance.

Sedemdesetletni strateg Bogdan Tanjević je odstopil s tega položaja, potem ko se njegova reprezentanca v Istanbulu po porazu z Latvijo ni uspela uvrstiti v četrtfinale evropskega prvenstva. Kdo ga bo nasledil, zaenkrat še ni znano.

Goran Dragić Slovenija Osem let kasneje Šport "Naj fantom uspe tudi zaradi nas"

Kot je dejal Tanjević, ki je na evropskem prvenstvu nase opozoril tudi s kajenjem v dvorani, s čimer si je prislužil kazen, se ne bo več ukvarjal s trenerskim poslom, ostal pa bo v črnogorski zvezi, kjer bo poučeval lokalne trenerje.

Priljubljeni Boša je na svoji trenerski poti poleg reprezentance Črne gore vodil tudi Jugoslavijo, s katero je na EP 1981 osvojil srebrno kolajno, Italijo, s katero je bil evropski prvak, in Turčijo, s Turki je osvojil srebrno kolajno na svetovnem prvenstvu. Bil je tudi strateg številnih uglednih klubov, s sarajevsko Bosno je postal evropski prvak.

Luka Dončić Slovenija Latvija EuroBasket 2017 Dončić: Šport "V finalu bo Slovenija premagala Srbijo"