109 ogledov

Blažič obsedel, Omić poražen v Münchnu

Alen Omić Olimpia Milano
V petek so v najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju odigrali pet tekem 18. kola.

Münchenski Bayern je ugnal milansko Olimpio (93:87) in prišel do pomembnega para točk v boju za končnico. Maodo Lô in Nihad Đedović sta za Bavarce, ki so vodili skozi vso tekmo, zbrala po 18 točk. Pri Italijanih je blestel Mike James z 29 točkami, Alen Omić je v sedmih minutah dosegel dve točki in dva skoka.

Alen Omić Olimpia Milano Evroliga Šport Omić novo avanturo začel s porazom proti Blažiču

Barcelona je, tokrat brez prispevka Jake Blažiča, vzela mero Panathinaikosu (79:68). Najbolj učinkovit v domači vrsti je bil Thomas Heurtel s 23 točkami, za Grke jih je Ioannis Papapetrou dosegel 17. Katalonci so se utrdili v zgornji polovici razpredelnice.

luka dončić Video Šport Real Madrid tako pozval k podpori Dončiću

Moskovski CSKA je presenetljivo izgubil proti telavivskemu Maccabiju (76:93) in utrpel prvi domači poraz v Evroligi po novembru 2017. Za zmagovalce je Yovel Zoosman prispeval 15 točk in šest skokov.

Budućnost je prišla do četrte zmage, doma je po napetem razpletu ugnala zadnjeuvrščeno Darüşşafako (75:74). Edwin Jackson je za Črnogorce zbral 18 točk, eno manj pa Norris Cole, ki je zadel odločilni met nekaj sekund pred koncem.

Baskonia je proti tekmico iz španskega prvenstva Gran Canario in slavila (83:66). Do odločilne prednosti so Baski prišli v zadnji četrtini in si izboljšali možnosti za preboj v play-off. Blestel je Marcelinho Huertas s 24 točkami in šestimi podajami.

Že v četrtek je Real Madrid na krilih 16 točk in osmih skokov Anthonyja Randolpha doma premagal pirejski Olympiacos (94:78), Klemen Prepelič ni zaigral za špansko ekipo. Fenerbahçe se je utrdil na vrhu lestvice z zanesljivo zmago nad Žalgirisom (78:61), vlogo favorita je upravičil tudi Anadolu Efes proti moskovskemu Himkiju (81:72).