70 ogledov

Blažič ugnal Dragića, drama v Bambergu

Laboral Kutxa Himki Jaka Blažič Josh Boone Davis Bertrans EPA
V četrtkovem sporedu drugega dela Evrolige so do zmag prišli Laboral Kutxa, Brose Baskets, Unicaja in Fenerbahče.

V skupini E si je Fenerbahče z zmago v gosteh nad Lokomotivom (52:55) kot prvi priigral uvrstitev v četrtfinale. V tekmi dveh dobrih obramb je bil za Turke najbolj učinkovit Bogdan Bogdanović s 17 točkami in šestimi skoki.

Cedevita je izgubila možnosti za preboj med osmerico, na domačem parketu je klonila proti Unicaji (78:91). Jack Cooley je za Andaluzijce vpisal 16 točk in deset skokov.

V petek bo Crvena zvezda gostila Panathinaikos, Darušafaka pa bo v carigrajskem mestnem derbiju pričakala Anadolu Efes.

Živčna končnica v Bambergu

V skupini F je Laboral Kutxa z zmago nad Himkijem (98:83) začasno prevzela prvo mesto, Rusi so ostali tretji. Odločilno prednost so si Baski nabrali v tretji četrtini. Za domače je Jaka Blažič v 23 minutah dosegel devet točk in en skok, za Himki je Zoran Dragić v 16 minutah vpisal štiri točke ter po en skok in ukradeno žogo.

Brose Baskets je na domačem igrišču prišel do pomembne zmage nad Olympiacosom (72:71). Junak srečanja je bil Janis Strelnieks, ki je štiri sekunde pred koncem zadel trojko za zmago Nemcev, pri katerih je Aleksej Nikolić v minuti in pol pobral en skok. Za Grke je 19 točk in deset skokov pisal Georgios Printezis

V petek bo Žalgiris gostil madridski Real, Barcelona pa se bo na domačem parketu pomerila z moskovskim CSKA-jem.