7 ogledov

Dončić in Dragić slavila v gosteh

Zoran Dragić Darussafaka EA7 Milano EPA
V petek so bile odigrane preostale tekme 2. kola najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

V Carigradu je Darüşşafaka gostila EA7 Milano in doživela prvi poraz, Italijani pa drugo zmago (80:81). V precej izenačeni tekmi so bili večinoma rahlo spredaj gostje, v zadnji četrtini pa so jih Turki ujeli, a nato slabo odigrali končnico. Zoran Dragić je za Milano v 17 minutah dosegel sedem točk, dva skoka in eno asistenco.

Racionalni Dončić

jaka blažič evroliga baskonia | Avtor: EPA EPA
Real Madrid je v Tel-Avivu Maccabiju zadal še drugi poraz, sam pa drugič zmagal (82:89). Španci so si v drugi četrtini nabrali lepo prednost, Izraelci so se v tretjem delu igre vrnili, toda v zaključku tekme je Real pokazal več zbranosti. Luka Dončić je za Madridčane igral dobrih 16 minut, dosegel je dve točki brez meta iz igre ter vpisal štiri skoke in dve asistenci.

Omiću le dve minuti

V Pireju je Olympiacos visoko premagal Anadolu Efes (90:66) in prišel do svoje prve zmage, Turki so doživeli še drugi poraz. Grki so vodili praktično celotno tekmo, dokončno pa srečanje v svojo korist odločili v zadnji četrtini. Alen Omić je za goste v deh minutah in pol vpisal dve točki ob enem metu iz igre.

Nikolić brez minutaže

Zelo napeto je bilo v Bambergu, kjer so domačini v dramatični končnici strli Unics Kazan (89:86) in vpisali prvi par točk. Po prvi četrtini so vodili Nemci, po drugi Rusi in nato v tretji še povišali naskok, končnica pa je pripadla gostiteljem. Alekseja Nikolića ni bilo v postavi Bamberga.