44 ogledov

Fenerbahče v gosteh ugnal moskovski CSKA

Dragić Galatasaray Unicaja Malaga Evroliga Istanbul Carigrad
1/8
Galatasaray si je na domači tekmi z Málago slovenskega reprezentanta Zorana Dragića kot sedmi zagotovil vozovnico za Top 16 (78:70). Partizan še vedno upa po zmagi nad Budivelnikom (76:61). Vidmarjev Fenerbahče v gosteh ugnal CSKA (78:74), vrnitev Lorbka na evropska igrišča.

Na tekmi v Moskvi sta se pomerila kluba, ki sta si napredovanje v naslednji krog Evrolige že zagotovila. CSKA je gostil turški Fenerbahče, kjer igra Gašper Vidmar. Gostje so srečanje začeli nekoliko bolje in dobili prvi dve četrtini, a domači so pred zadnjim delom igre, po dobri tretji četrtini prevzeli vodstvo.

Zadnja četrina je nato ponudla napeto končnico in izjemno dogo zadnjo minuto, v kateri pa so bili boljši košarkarji turškega moštva, ki so vknjižili pomembno zmago in CSKA-ju zadali tretji poraz v letošnji Evroligi. Gašper Vidmar je pri zmagi svojega moštva prispeval šest točk in tri skoke. Najboljši srelec tekme je bil sicer domači Sonny Weems z 20 točkami, pri Turkih pa je znova blestel Bogdan Bogdanović z 18 točkami.

Crvene Zvezde ne bo v drugi krog

Beograjska ekipa je gostovala v Grčiji pri Panathinaikosu in po neprepričljivi predstavi izgubila s 63:69. Česti poraz ob dveh zmagah pomeni, da Crvena Zvezda ne more več upati na preboj v drugi del tekmovanja. Jaka Blažič je bil tokrat neprepričljiv, zgrešil oba meta iz igre in tekmo končal brez dosežene točke.

Nekoliko bolj se je izkazal najboljši igralec prejšnjega tedna Boštjan Nachbar. Tokrat sicer ni ponovil predstavi iz prejšnjega tedna, je pa pri zmagi Barcelone nad Nanterrjem (82:78) prispeval pet točk, dva skoka in dve asistenci. Brez zgrešenega meta je Erazem Lorbek v dresu Kataloncev dosegel štiri točke in tako dobro proslavil vrnitev po daljši odsotnosti.

Deset točk mlajšega Dragića

Turški prvak Galatasaray si je po mestnih tekmecih Fenerbahčeju, Barceloni, CSKA Moskvi, Real Madridu, Olympiacosu in Lokomotivi Kubanu kot sedmi zagotovil uvrstitev v Top 16 Evrolige.

V Istanbulu je "Galata" na tekmi osmega kroga rednega dela ugnala Zorana Dragića in njegovo Unicajo Málago. Slovenski reprezentant je v izenačenem obračunu, ki se je odločal v zadnji četrtini, prispeval deset točk, štiri skoke in dve podaji.

Naprej tudi Maccabi

Španci so šli v zadnjo četrtino z le dvema točkama zaostanka, na koncu pa sta jih pokopala nekdanji zvezdnik lige NBA Carlos Arroyo (prvi strelec tekme z 22 točkami) in bivši član Uniona Olimpije Ender Arslan (17), ki sta izjemno zanesljivo izvajala številne proste mete.

Galatasarayu je v Top 16 kmalu sledil še izraelski Maccabi Electra, ki je na domačem parketu še drugič letos premagal aktualne prvake Evropskega pokala in nekdanjo ekipo zdaj že bivšega slovenskega selektorja Božidarja Maljkovića, Lokomotivo Kuban (75:73).

Gostje so vodili za šest, a je z dvema trojkama v zadnjih napadih izenačil Guy Pnini, grški "kiklop" Sofoklis Schortsanitis pa je zadnji in odločilni koš dosegel že dobro minuto pred koncem rednega dela.

Partizan navduševal ob povratku v Areno

Ker so dvorano Pionir zavzele ženske rokometašice, ki se merijo na tekmah svetovnega prvenstva, je Partizan že odločilno tekmo s kijevskim Budivelnikom po dveh letih znova gostil v veliki Kombank Areni.

Poraženo moštvo bi se v primeru poraza verjetno že poslovilo od lova za francoskim Nanterrom, ki drži četrto mesto in Top 16. Črno-beli so svojim "Grobarjem" priredili pravi spektakel obrambne košarke, začinjene z občasnimi atraktivnimi potezami, ki so ob polčasu prinesle zanesljivo vodstvo +15.

Stoodstotni Real dokončno prvi

Srbski reprezentant Bojan Bogdanović se je do konca tekme močno približal trojnemu dvojčku (15 točk, 10 podaj in 6 skokov), črno-beli pa so gostom le stežka dovolili prečkati mejo 50 točk in jih dve tekmi pred koncem prehiteli na lestvici.

Še naprej stoodstotni Real Madrid si je v Milanu z zanesljivo zmago zagotovil prvo mesto v skupini B (78:71). Svoj stoodstotni izkupiček je brez Mirze Begića, ki je začel služiti kazen štirih tekem prepovedi igranja zaradi pretepa z Galatasarayevim košarkarjem Popsom Mensahom-Bonsujem, ohranil tudi grški Olympiacos, ki je na lepotici kola s kar 105:103 slavil na zgodovinskem prvem gostovanju v Münchnu.