14 ogledov

Na vaLINtinovo zadel zmagovalno trojko

jeremy lin new york Reuters
Nadaljuje se niz domala pravljičnih predstav branilca New Yorka Jeremyja Lina, ki je blestel tudi na tekmi v Torontu. In še več kot to - celo odločil jo je.

Trenutno najbolj vroči igralec lige NBA Jeremy Lin je znova blestel pod košema. Ekipa New Yorka Knicks je v gosteh na krilih Lina premagala Toronto Raptors z 90:87. Lin je tekmo končal pri 27 točkah in 11 podajah in drugič v karieri prišel do dvojnega dvojčka. Za nameček je zadel še odločilno trojko tik pred zvokom sirene. Z metom z razdalje čez Španca Joseja Calderona je v zadnji sekundi zadel za zmago.

"Prav vsak večer, ko igra, nadaljuje z navdušujočimi predstavami. Iz tekme v tekmo je le boljši ter nam pomaga zmagovati," košarkar Jared Jeffries ni skrival navdušenja nad Linom, ki ostaja še naprej zelo skromen. "Niti najmanj to ni posledica mojih predstav, gre za to, da vse bolj sodelujemo kot ekipa. Podobno smo počeli tudi prej, vendar pa smo izgubljali tesne tekme, kar ni bilo niti najmanj zabavno. Ko zmaguješ, je konec tudi marsikatere težave. Zahvalil bi se trenerju in fantom, ki mi zaupajo in mi dajejo možnost, da zaključim napad v ključnih trenutkih, kar mi je v veliko zadovoljstvo. Zato sem jim zelo hvaležen," je razmišljal Lin. "Samo gledal sem. Kako neverjetno hladnokrven je. Počakal je, da se je čas skoraj povsem iztekel, in šele nato metal. Fantastičen je," je svojega varovanca pohvalil trener New Yorka Mike D'Antoni.

Moštvo Houston Rockets je izgubilo v gosteh proti ekipi Memphis Grizzlies s 83:93. Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je v 19 minutah pod obročema v majici Houstona dosegel 11 točk, dva skoka in dve podaji, v statistiko pa je vpisal še blokado, ukradeno in izgubljeno žogo.

Najboljši strelec pri Memphisu je bil Mike Conley z 21 točkami, Rudy Gay pa je dodal 20 točk in osem skokov. Conley je sedem točk dosegel v zadnjih treh minutah tekme. Pri Raketah je bil najbolj razpoložen Kyle Lowry s 24 točkami.